Zakładka

Zakładka Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2018
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
6 godz. 57 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Zakładka

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Zakładka Program odc. 17
Odcinek 17

odc. 17

Gościem Wojciecha Engelkinga jest antropolog polityki dr Grzegorz Sokół, który opowie o najnowszej książce Salmana Rushdiego „Złoty Dom Goldenów”, amerykańskiej epopei rozgrywającej się w czasach prezydentury Baracka Obamy. W programie także rozmowa z Łukaszem Gorczycą z Galerii (...)

Długość odcinka: 24 min.

Zakładka Program odc. 16
Odcinek 16

odc. 16

Rozmowa z pisarką Małgorzatą Czyńską o jej nowej książce „Dom polski”. Gośćmi programu są również: dr Piotr Rypson, wicedyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, który opowiada, jak kształtował się polski design oraz filozof, prof. Zbigniew Mikołejko, który tłumaczy, czemu (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 15
Odcinek 15

odc. 15

Rozmowa z Filipem Memchesem o jednym z najbardziej znanych rosyjskich autorów –Wiktorze Pielewinie. Piotr Paziński opowiada o spektaklu „Golem” Mai Kleczewskiej. Gościem Zakładki jest też laureat nagrody Pulitzera i National Book Award – Colson Whitehead. Opowiada Wojciechowi (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 14
Odcinek 14

odc. 14

Laureatka nagrody Nike Joanna Bator opowiada o swojej japońskiej powieści „Purezento”. Przepełniona nostalgią historia o utracie, szukaniu nadziei i sklejaniu życia na nowo. Wojciech Engelking rozmawia także z Karolem Paciorkiem o „Atlasie osobliwości” – bestsellerowym przewodniku (...)

Długość odcinka: 24 min.

Zakładka Program odc. 13
Odcinek 13

odc. 13

Sylwia Chutnik opowiada widzom o swojej przygodzie z boksem, a także o „Kobietach, które walczą” – zbiorze wywiadów z najważniejszymi polskimi zawodniczkami uprawiającymi sztuki walki. Rozmawiamy także z uznaną reporterką Martyną Bundą o jej debiutanckiej powieści. (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 12
Odcinek 12

odc. 12

Gościem jest Łukasz Orbitowski, który opowie o swojej powieści „Exodus” – historii szaleńczej ucieczki od dotychczasowego życia. Wojciech Engleking rozmawia z Piotrem Gruszczyńskim dramaturgiem i kierownikiem literackim Teatru Nowego w Warszawie o głośnej adaptacji „Procesu” (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 11
Odcinek 11

odc. 11

Skąd biorą się w Polsce negatywne autostereotypy? Na te pytania odpowiada Adam Leszczyński, autor książki „No dno po prostu jest Polska”. Marek Rybarczyk recenzuje książkę „Anglicy. Przewodnik podglądacza” Matta Rudda. Wyjaśnia, dlaczego Anglicy wciąż się przejmują (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

Adam Safaryjski, kurator plenerowej wystawy „From Poland with love”, opowiada o wyjątkowej publikacji, poświęconej wyrazom wdzięczności za pomoc w odzyskaniu niepodległości, jakie w dwudziestoleciu międzywojennym płynęły z Polski do Stanów Zjednoczonych. Wojciech Engelking rozmawia (...)

Długość odcinka: 24 min.

Zakładka Program odc. 9
Odcinek 9

odc. 9

Wojciech Engelking rozmawia z Aleksym Uchańskim, specjalistą od mediów elektronicznych i gier komputerowych, o bestsellerowej książce Nathana Hilla „Niksy”. Wielokrotnie nagradzana autorka kryminałów i powieści fantasy Anna Kańtoch opowie o swojej najnowszej książce „Niepełnia”. (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 8
Odcinek 8

odc. 8

Antoni Libera opowiada o pracy tłumacza, fascynacji Beckettem i ciągłym odkrywaniu tajemnic jednego z największych dwudziestowiecznych dramatopisarzy. Gościem programu jest również krytyk literacki, Krzysztof Cieślik, który mówi o nowej powieści Juliana Barnesa pt. „Zgiełk czasu”. (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 7
Odcinek 7

odc. 7

Czy fizyka może stać się interesująca dla każdego? Wszechświat zadziwia i przytłacza swoim ogromem. Łukasz Lamża, autor książki „Wszechświat krok po kroku” udowadnia, że tajemnice wszechświata można opisać w przystępny sposób. Dlaczego większość z nas unika fizyki? – (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

Wojciech Engelking rozmawia z krytykiem teatralnym Jackiem Wakarem o „Św. Idiocie” – spektaklu Teatru Polskim w Bielsko-Białej. Poza tym rozmowa z Michałem Witkowskim o jego najnowszej powieści „Wymazane” i spotkanie z Kamilem Fejferem, autorem książki „Zawód”.

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

W piątym odcinku Zakładki gościem Wojciecha Engelkinga będzie profesor Andrzej Mencwel, autor książki „Toast na Progu”, która ukazała się w Wydawnictwie Literackim. Jest to przejmująca historia o odchodzeniu ostatnich tradycyjnych rolników i końcu kultury chłopskiej. Autor wplata (...)

Długość odcinka: 23 min.

Zakładka Program odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

Wojciech Engelking rozmawia o książce „Prywatne życie łąki” Johna Lewis-Stempela i filmowej adaptacji powieści Shrabani Basu „Powiernik Królowej” z Judi Dench. Spotyka się z poetką, botanik i artystką wizualną Urszulą Zajączkowską oraz Andrzejem Sewerynem, który opowiada o (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

Wojciech Engelking rozmawia z Anną Brzezińską o jej książce: „Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach”. Anna Brzezińska, ceniona pisarka i mediewistka, powraca z nową zaskakującą książką. Na przeszło ośmiuset stronach opisuje życie kobiet za czasów ostatnich (...)

Długość odcinka: 22 min.

Zakładka Program odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

Wojciech Engelking rozmawia w Krakowie o Stanisławie Lemie jednym z najsłynniejszych krakowskich literatów, outsiderze, wizjonerze. Dlaczego Lem ukrywał swoje losy podczas Holokaustu? Na którą adaptację swojej książki poszedłby do teatru? Jaki był w kontaktach bezpośrednich? Na te (...)

Długość odcinka: 25 min.

Zakładka Program odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Tematem rozmowy jest Nagroda literacka Gdynia 2017. W studiu gościmy laureatów wydarzenia.

Długość odcinka: 25 min.