Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Biograficzny, Historia, Obyczajowy
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2015
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
38 godz. 8 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 100
Odcinek 100

odc. 100

Księżniczka Faria spędza noc z sułtanem, a nad ranem wraz z matką wyjeżdża z Imperium. Sułtan zatrzymuje ją w drodze. Księżniczka postanawia z nim wrócić, choć próbuje stawiać warunki. Kasym wyznaje Ibrahimowi, że jego kochanka Elanur jest z nim w ciąży. Kosem, która dowiaduje (...)

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 99
Odcinek 99

odc. 99

Sułtan oskarża jezuitów o spiskowanie przeciwko niemu i wszystkich ich każe wygnać z Imperium Osmańskiego. Szambelan wyznaje miłość sułtance Gevheran, tymczasem to jej siostra Atike, robi wszystko, aby nakłonić mężczyznę do ślubu. Atike jest zazdrosna o Ester, z którą spotyka się (...)

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 98
Odcinek 98

odc. 98

Kösem wraca do seraju. Matka Bajazyda sułtanka Gülbahar jest przekonana, że to ona zostanie oskarżona o przygotowanie ataku na Kösem. Jeden z prowodyrów napadu na przytułek zostaje pojmany i trafia do lochu. Tam zostaje zabity przez służącą sułtanki Gülbahar. Sułtan Murat dba, aby (...)

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 97
Odcinek 97

odc. 97

Faria zostaje doprowadzona przed oblicze sułtana. Przytułek, którym opiekuje się Kösem zostaje zaatakowany przez zbójców, a sama sułtanka ugodzona sztyletem przez Mehmeta chłopca, którego ojca skazała na śmierć. Łucznik ratuje życie Kösem. Bajazyd, dowiedziawszy się o buncie i (...)

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 96
Odcinek 96

odc. 96

Sułtan pod pozorem wyjazdu na polowanie wyrusza na wojnę. Sułtanka Gülbahar szuka sprzymierzeńców, ponieważ postanawia posadzić na tronie swojego syna Bajazyda. Przetrzymywana w lochu ranna księżniczka Faria zaczyna czuć się coraz gorzej.

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 95
Odcinek 95

odc. 95

Atike, młodsza córka sułtanki Kosem, uwodzi szambelana. Mężczyzna spędza noc u żydówki Ester. Książę Kasym zaczyna adorować jedną ze służących. Do seraju przyjeżdża matka Bajazyda sułtanka Gülbahar. Szambelan prowadzi dochodzenie w sprawie handlarki, która szantażowała (...)

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 94
Odcinek 94

odc. 94

Księżniczka Faria wypełnia polecenie szantażującej ją handlarki i podrzuca do komnaty sułtana ostrzeżenie obcięty świński łeb. Niebawem sułtan dowiaduje się, że to sprawka księżniczki i każe ją wtrącić do lochu. Szambelan ma udać się do prawej ręki sułtanki Kosem Ester, (...)

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 93
Odcinek 93

odc. 93

Sułtan zezwala na przyjazd do pałacu matki księcia Bajazyda, sułtanki Gülbahar. Paika, handlarka, która odwiedza seraj, oddaje księżniczce broszę jej matki i zleca jej wykonanie niebezpiecznego zadania. Jeśli odmówi, jej matka ma zginąć...

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 92
Odcinek 92

odc. 92

Sułtan przypadkiem dowiaduje się, że to jego faworyta Ajsze była zamieszana w próbę porwania Farii. Sułtan każe wygnać Ajsze z pałacu. Sułtanka Kosem sprzeciwia się temu. Faria zdradza sułtanowi, gdzie ukryła swoją matkę przed wujem Istvanem...

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 91
Odcinek 91

odc. 91

Ajsze, faworyta sułtana, zazdrosna o księżniczkę, pomaga jej wrogom schwytać ją w drodze z seraju. Ester, prawa ręka sułtanki Kosem, zostaje napadnięta i obrabowana przez zbuntowanych spahisów. Sułtan podejrzewa wszystkich o spisek przeciwko niemu.

Długość odcinka: 41 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 90
Odcinek 90

odc. 90

Sułtan Murat oficjalnie ogłasza, że księżniczka Faria jest pod jego ochroną. Spahisi i janczarzy są coraz bardziej zaniepokojeni odsunięciem Kosem od władzy i nowymi decyzjami młodego sułtana. Kosem przygotowuje przyjęcie na cześć księżniczki Farii.

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 89
Odcinek 89

odc. 89

Słudzy sułtana na rozkaz władcy odszyfrowują treść papieskiego listu. Faria prosi sułtana o wsparcie w wojnie z jej wujem. Ayse, nałożnica sułtana, próbuje podburzyć jego matkę przeciwko księżniczce...

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 88
Odcinek 88

odc. 88

Sułtan Murat IV nakazuje spahisom, ulemom i ludowi zgromadzić się przy jednej z bram pałacu Topkapi, gdzie ogłasza koniec władzy swojej matki i zmusza poddanych do złożenia sobie przysięgi wierności...

Długość odcinka: 41 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 87
Odcinek 87

odc. 87

Ambasadorowie Wenecji i Francji próbują przekonać sułtana, że księżniczka Faria jest niebezpieczną morderczynią. Sułtanka Kösem spotyka się z komendantami spahisów i obiecuje im, że otrzymają stanowiska, na których im zależy...

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 86
Odcinek 86

odc. 86

Do portu w Konstantynopolu zawija statek z tajemniczą księżniczką Farią, która pragnie się widzieć z sułtanem. Sułtan zabija wielkiego wezyra, który jest zarazem jego szwagrem. Jego siostra Gevheran nie może tego wybaczyć bratu.

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 85
Odcinek 85

odc. 85

Sułtanka Kösem od 10 lat rządzi imperium jako regentka. Sułtan Murad IV pragnie przejąć władzę i zaprowadzić spokój. Spahisi wzniecają jednak bunt. Żądają głowy wielkiego wezyra Topala Paszy.

Długość odcinka: 42 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 84
Odcinek 84

odc. 84

Osman zostaje zamordowany. Janczarzy porywają Davuda paszę: Ali aga zabija go na rozkaz Kösem. Jedna z niewolnic morduje Dilrubę. Na tronie zasiada najstarszy z synów Kösem – Murad.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 83
Odcinek 83

odc. 83

Pojmany Osman zostaje poniżony przez lud i wojsko. Zülfikar ginie z rąk rozwścieczonego tłumu. Dilruba i Davud próbują ukryć pogarszający się stan chorego sułtana Mustafy.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 82
Odcinek 82

odc. 82

Dochodzi do pojednania Osmana i Kösem. Davud pasza próbuje dowiedzieć się, gdzie jest dawny sułtan. Osman trafia w ręce buntowników.

Długość odcinka: 46 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 81
Odcinek 81

odc. 81

Janczarzy buntują się przeciwko Osmanowi i żądają powrotu sułtana Mustafy. Kösem próbuje chronić Osmana. Buntownicy zwyciężają, a Osman z pomocą Zulfikara próbuje uciec z pałacu. Mustafa ponownie obejmuje władzę.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 80
Odcinek 80

odc. 80

Janczarzy sprzeciwiają się wygnaniu Kösem ze Stambułu. Akile, prawowita małżonka sułtana Osmana, rodzi bliźnięta. Nauczyciel sułtana radzi mu, aby zgładził wszystkich swoich braci. Osman kategorycznie odmawia. Kösem i janczarzy dowiadują się, że sułtan zbiera nową armię.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 79
Odcinek 79

odc. 79

Sułtan Osman wraca do stolicy. Postanawia zreformować korpus janczarów i zebrać nową armię. W tym celu, jako pierwszy sułtan, wbrew radom ulemów, wyrusza na wschód pod pretekstem pielgrzymki do Mekki. W wyniku spisku ginie syn sułtana - książę Omer.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 78
Odcinek 78

odc. 78

Iskender grozi Kosem. Sulejman aga podburza janczarów do buntu przeciwko sułtanowi. Davud pasza porywa sułtankę Safiye, żeby dowiedzieć się, gdzie ukryła syna. Zülfikar zabija Iskendera. Hümaszah rozwodzi się z Zülfikarem.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 77
Odcinek 77

odc. 77

Sułtan Osman próbuje zdobyć sympatię ulemów i poddanych. W tym celu postanawia ożenić się z córką sędziego religijnego Esada. Sułtanka Kosem pomaga potrzebującym i biedocie. Cały Stambuł walczy ze srogą zimą.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 76
Odcinek 76

odc. 76

Sultan zdobywa fatwę zezwalającą na egzekucję brata. Książę Mehmed zostaje uduszony. Kosem rozpacza. W Stambule nastaje sroga zima. Zülfikar postanawia wspierać Iskendera w walce o tron imperium.

Długość odcinka: 46 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 75
Odcinek 75

odc. 75

Sułtan Osman zmienia prawo. Od tej pory władza ma przechodzić z ojca na syna, tak jak dawniej. W wyniku spisku książę Mehmed w obawie o swoje życie ucieka z pałacu do koszar janczarów. Sułtan boi się, że brat podburzy wojsko przeciwko niemu.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 74
Odcinek 74

odc. 74

Kosem dostrzega w tłumie Iskendera. Próbuje dowiedzieć się, czy syn sułtanki Safiye naprawdę żyje. Halime i Safiye dowiadują się, że Kosem planuje zwołać tajne obrady. Osmanowi rodzi się syn, a sułtan nadaje mu imię Ömer na cześć swojego nauczyciela.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 73
Odcinek 73

odc. 73

Kaci wchodzą do komnaty książąt. W ostatniej chwili, na rozkaz Davuda paszy, wycofują się. Mustafa i Halime trafiają do lochu. Osman zostaje sułtanem. Safiye próbuje skłócić sułtana z jego przybraną matką. Przepaść między Osmanem a Kosem staje się coraz większa. Nowy sułtan (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 72
Odcinek 72

odc. 72

Kösem mobilizuje mężów stanu do buntu przeciwko sułtanowi Mustafie – w dniu rozdania żołdu na tronie ma zasiąść książę Osman. Jednak za sprawą Halime Kösem zostaje uwięziona w swojej komnacie w starym pałacu, a do jej synów zostają wysłani kaci.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 71
Odcinek 71

odc. 71

Kösem ma trafić do Wieży Panny pod zarzutem pomocy księciu Osmanowi w ucieczce z seraju. Iskender spotyka się z matką, która każe mu się ukrywać. Ten jest gotów walczyć o władzę. Mężowie stanu, janczarzy i poddani stają po stronie więzionych książąt.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 70
Odcinek 70

odc. 70

Sułtanka Safiye postanawia przenieść ciało Iskendera do grobu w meczecie Ayasofya; dotychczasowy grób okazuje się pusty. Zulfikar przyznaje, że nie wykonał rozkazu sułtana Ahmeda i Iskender żyje. Sułtanka Kosem odwiedza biednych, kiedy wynajęty przez Davuda paszę zabójca strzela do (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 69
Odcinek 69

odc. 69

Nowy sułtan Mustafa wciąż ma urojenia i boi się o swoje życie. Nakazuje otworzyć trumnę zmarłego sułtana chcąc upewnić się, że jego brat nie żyje. Halime zrywa umowę i odsyła Kosem do starego pałacu. Kosem, świadoma niebezpieczeństwa, prosi Zulfikara o uprowadzenie księcia (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 68
Odcinek 68

odc. 68

Kösem proponuje Halime umowę: na tronie zamiast Osmana zasiądzie książę Mustafa, a w zamian za to nikt nie zostanie stracony. Osman nie może się pogodzić z decyzją macochy i ma do niej żal. Cennet kalfa odradza sułtance Kösem zawieranie umów.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 67
Odcinek 67

odc. 67

Sułtanka Safiye obwinia Hümaszah o śmierć Iskendera. Sułtan Ahmed stara się położyć kres waśniom między swoimi najstarszymi synami - Osmanem i Mehmedem. Ofiarowuje książętom konie. Sułtan wyzwala Kosem i odbywają się ich zaślubiny.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 66
Odcinek 66

odc. 66

Stan sułtana jest coraz gorszy. Na jego polecenie medycy okłamują Kosem, żeby nie martwiła się jego nieodwracalną chorobą.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 65
Odcinek 65

odc. 65

Oskarżony o zdradę Iskender staje przed obliczem sułtana. Wbrew namowom Kosem sułtan Ahmed nie skazuje Iskendera na śmierć, lecz każe mu wyjechać do prowincji. Mehmed Giray namawa Iskendera do buntu przeciwko władcy. Sułtan ogłasza, że Dilruba wyjdzie za Davuda paszę. Nie wie, że (...)

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 64
Odcinek 64

odc. 64

Kösem dowiaduje się, że Iskender jest księciem i synem sułtanki Safiye. Osman dostrzega kolejne objawy szaleństwa Mustafy. Obiecuje sułtance Halime, że nikomu nie zdradzi sekretu wuja. Kösem odwiedza Iskendera i każe mu opuścić stolicę.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 63
Odcinek 63

odc. 63

Dilruba mówi matce, że poślubiła Davuda paszę. Wezyr przychodzi z pomocą Zulfikarowi napadniętemu w tawernie przez opryszków działających dla sułtanki Safiye. Iskender, który na rozkaz Kösem miał udusić Safiye, dowiaduje się, że sułtanka jest jego matką.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 62
Odcinek 62

odc. 62

Sułtanka Halime prosi sułtana Ahmeda o zgodę na wydanie Dilruby za wielkiego wezyra. Zaatakowany przez nagły ból żołądka sułtan przerywa rozmowę. Zazdrosny Mehmed każe odesłać z pałacu piękną Angelę, która nosi teraz imię Melek Sima...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 61
Odcinek 61

odc. 61

Kösem organizuje zamach na Yasemin. Kiedy dziewczyna umiera, spadając z konia, sułtanka dowiaduje się, że to jej siostra. Książę Mehmed jest zazdrosny o Osmana i podczas wizyty w koszarach janczarów poniża brata.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 60
Odcinek 60

odc. 60

Davud pasza wyznaje miłość sułtance Dilrubie. Książę Mehmed jest zauroczony Angelą, sprowadzoną do haremu przez księcia Osmana. Niczego nieświadoma Kösem wysyła dziewczynę do alkowy starszego z braci, co wywołuje konflikt.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 59
Odcinek 59

odc. 59

Książę Mustafa wciąż ma urojenia. Kösem ostrzega sułtana o niebezpieczeństwie i powtarza mu wszystko, co powiedział jej Mehmed Giray. Hümaszah próbuje się dowiedzieć, czy Yasemin naprawdę działa na rozkaz sułtnki Safiye i ma zabić sułtana Ahmeda.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 58
Odcinek 58

odc. 58

Yasemin szkicuje portret Ahmeda i Kösem. W nocy ukradkiem dodaje truciznę do lekarstwa sułtana. Ahmed czuje się coraz gorzej. Mehmed Giray donosi Kösem, że ktoś próbuje zdetronizować sułtana. Safiye spotyka się z nauczycielem księcia Osmana.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 57
Odcinek 57

odc. 57

Sułtanka Hümaszah wysyła sułtanowi Ahmedowi w podarunku piękną Yasemin. Bülbül na rozkaz Safiye każe dziewczynie podać sułtanowi truciznę.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 56
Odcinek 56

odc. 56

Sułtanka Halime ma nadzieję, że z okazji święta ramadanu Ahmed pozwoli wreszcie Mustafie wyjść na wolność. Za namową Kösem sułtan uwalnia brata. Mustafa wciąż prowadzi dyskusje z nieistniejącym Pinhanem.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 55
Odcinek 55

odc. 55

Sułtanka Hümaszah wraca z mężem do Egiptu. Książę Mustafa zaczyna toczyć spory z wyimaginowanym człowiekiem – Pinhanem, który wmawia mu, że sułtan chce go zamordować. Mijają lata – Kösem rodzi Ahmedowi kolejnych synów i córki.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 54
Odcinek 54

odc. 54

odc. 54 Sułtanka Safiye przenosi się do starego pałacu i dowiaduje się, że Iskender jest jej synem. Hümaszah próbuje wykraść swojemu mężowi zeszyt, w którym spisane są wszystkie jej oszustwa i nieprawości. Zeszyt trafia w ręce Kösem...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 53
Odcinek 53

odc. 53

Sułtanka Safiye proponuje Ahmedowi pomoc w poszukiwaniach Kösem w zamian za przeniesienie jej do starego pałacu. Kösem podsłuchuje rozmowę porywaczy i dowiaduje się, że za porwaniem stoi Nasuh pasza – prawa ręka Safiye.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 52
Odcinek 52

odc. 52

Sułtan, zrozpaczony po śmierci matki, wyjeżdża do Edirne w towarzystwie Iskendera i Mehmeda Giraya. Sułtanka Humaszah zaczyna swoje rządy w haremie. Kösem łamie jej zakaz i opuszcza pałac, aby dołączyć do Ahmeda w Edirne...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 51 - 100 Serial odc. 51
Odcinek 51

odc. 51

Zulfikar odzyskuje przytomność. Sułtanka Handan popełnia samobójstwo. Sułtan Ahmed za radą sułtanki Humaszah wyjeżdża na polowanie. Wcześniej nakazuje jej mężowi przeprowadzić rozwód oraz prosi ją, by zaprowadziła porządek w haremie.

Długość odcinka: 48 min.