Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Biograficzny, Historia, Obyczajowy
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2015
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
39 godz. 38 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 50
Odcinek 50

odc. 50

Sułtan Ahmed skazuje Derwisza paszę na śmierć. Sułtanka Handan rozpacza. Wielkim wezyrem zostaje Mahmud pasza, wspierany przez Kösem. Kösem umawia się z sułtanką Halime, że nie zdradzą sułtanowi, co łączyło jego matkę z Derwiszem.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 49
Odcinek 49

odc. 49

Sułtan nie może się pogodzić z tym, że Derwisz pasza zabił sułtana, a sułtanka Handan pomogła mu to ukryć. Zabiera wielkiego wezyra na polowanie i próbuje zrozumieć jego intencje. Sułtanka Humaszah dowiaduje się, że Iskender jest jej bratem.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 48
Odcinek 48

odc. 48

Kösem ma mdłości i wszyscy sądzą, że ktoś podał jej truciznę. Zulfikar traci przytomność. W ostatniej chwili sułtanka Humaszah przybywa z pomocą. Okazuje się, że Kosem jest w ciąży...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 47
Odcinek 47

odc. 47

Sułtanka Hümaszah odwiedza w lochach swoją matkę Safiye. Iskender ponownie odwiedza Selahaddina - mężczyznę, który może pomóc mu odnaleźć rodzinę. Bülbül aga dowiaduje się, że zaginiony syn sułtanki Safiye żyje. Wytrącona z równowagi Handan rani Kösem. Razem z Handan i (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 46
Odcinek 46

odc. 46

Do stolicy przybywa córka sułtanki Safiye - Hümaszah. Zülfikar nie może ukryć słabości do pięknej sułtanki. Sułtanka Handan dowiaduje się, ze Kösem pozwoliła Halime odwiedzać potajemnie syna...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 45
Odcinek 45

odc. 45

Ahmed prosi Kosem, aby zajęła się Mustafą, który wciąż tęskni za matką. Kosem pozwala Halime w sekrecie odwiedzać syna. Iskender zostaje strażnikiem pilnującym sułtanki Safiye...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 44
Odcinek 44

odc. 44

Mehmed Giray zdradza Kosem tajemnicę wielkiego wezyra - Derwisza paszy. Kosem w ostatniej chwili uchodzi z życiem z zasadzki zastawionej na nią przez Nasuha, paszę lojalnego wobec sułtanki Safiye. Służąca sułtanki Halime podsłuchuje rozmowę Derwisza.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 43
Odcinek 43

odc. 43

Sułtanka Halime odwozi księcia Mustafę do szklanego pałacu i błaga Kösem o wstawiennictwo u sułtana. Sułtanka Handan proponuje Cennet stanowisko głównej nadzorczyni haremu. Derwisz postanawia pozbyć się Mehmeda Giraya, który zna jego sekret.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 42
Odcinek 42

odc. 42

Książę Mustafa cudem unika śmierci z rąk wysłanych przez sułtana katów. Książę wybiega do ogrodu za ptakiem, który go zbudził. Sułtan Ahmed pewien, ze ptak to znak od Boga, postanawia oszczędzić młodszego brata. Sułtanka Safiye trafia do lochów.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 41
Odcinek 41

odc. 41

Sułtan Ahmed pod wpływem matki każe stracić księcia Mustafę, który jest dla niego zagrożeniem. Wbrew woli sułtanki Handan Kösem zabiera osieroconego księcia Osmana do swojej komnaty i zaczyna traktować go jak własne dziecko. Sułtanka Halime walczy o życie.

Długość odcinka: 46 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 40
Odcinek 40

odc. 40

Sułtanka Safiye każe wykonać egzekucję na Kösem. W ostatniej chwili Bülbül ratuje jej życie. Zrozpaczony Ahmed szuka ciała ukochanej w pełnym krwi pałacu. Sułtanka Safiye trafia do lochu. Ahmed odnajduje Kösem i swoich synów w domu ubogiej kobiety.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 39
Odcinek 39

odc. 39

Kösem i Zülfikar aga dostają się do pałacu tajemnym przejściem. Podczas ucieczki z pałacu sułtanka Mahfiruze zostaje śmiertelnie raniona. Kösem uprowadza książęta i ukrywa się z nimi w domu dziewczynki poznanej w zakonie Hüdayi'ego.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 38
Odcinek 38

odc. 38

Sułtan Ahmed wyrusza na wojnę. Kosem odkrywa podsłuch sułtanki Halime, zastawia pułapkę na Bülbüla agę i trafia na sekretny skarbiec Safiye. Sułtan Ahmed zostaje zaatakowany. Derwisz ratuje mu życie. Wojsko przekupione przez sułtankę Safiye atakuje pałac.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 37
Odcinek 37

odc. 37

Sułtanka Safiye rozpacza po śmierci córki. Mehmed Giray podstępem wydaje swojego brata Şahina janczarom. Derwisz pasza nie potrafi ukryć swoich uczuć do sułtanki Handan. Bülbül zostaje rozdzielony z sułtanką Safiye i przenosi się do seraju, gdzie przygotowuje się do odsunięcia (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 36
Odcinek 36

odc. 36

Wskutek intrygi sułtanki Kösem Mehmed Giray podstępem wywabia z zakonu sułtankę Fahriye. Sułtan Ahmed wybacza Derwiszowi. Sułtanka Safiye pokazuje Bülbülowi sekretny skarbiec i każe mu razem z Nasuhem paszą przekupić wpływowe osoby w państwie.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 35
Odcinek 35

odc. 35

Sułtan Ahmed każe sułtance Safiye trzymać się z daleka od Kösem i ich syna. Strażnik, który podał truciznę wielkiemu wezyrowi zostaje schwytany i potwierdza, że działał na rozkaz Derwisza paszy. Mehmed Giray spotyka się z Zulfikarem agą.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 34
Odcinek 34

odc. 34

Derwisz pasza trafia do lochu, gdzie ma pozostać do powrotu sułtana z wyprawy. Sułtan Ahmed dowiaduje się, że Mehmed pasza przyjął warunki króla Austrii, który chce być uznany za równego osmańskiemu władcy. Kösem wyciąga sułtankę Fahriye z zakonu.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 33
Odcinek 33

odc. 33

Sułtan wyjeżdża do Edirne. W nocy sułtanka Safiye wykrada śpiącego księcia z rąk Kösem. Oświadcza, że wojna jeszcze się nie skończyła. Sułtanka Halime w obawie o swoje życie zawiera przymierze ze znienawidzoną Safiye. Wielki wezyr zostaje otruty.

Długość odcinka: 44 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 32
Odcinek 32

odc. 32

Kösem rodzi syna i wyznaje Ahmedowi, kto kazał zabić jej ojca. Sułtan wreszcie wybacza Kosem intrygę przeciwko sułtance Fahriye.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 31
Odcinek 31

odc. 31

Sułtan ma żal do Kösem o to, że uknuła intrygę przeciwko sułtance Fahriye. Nie chce widzieć swojej faworyty. Zulfikar aga próbuje się dowiedzieć, dlaczego Derwisz pasza okłamał sułtana mówiąc, że nie wie, gdzie jest jego żona. Sułtan postanawia darować życie Nasuhowi paszy, (...)

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 30
Odcinek 30

odc. 30

Kösem zdradza sułtance Safiye, że zna sekret jej córki. Sułtanka Fahriye w obawie o własne życie prosi o schronienie w zakonie Hüdayi'ego...

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 29
Odcinek 29

odc. 29

Sułtanka Fahriye pisze list, w którym zdradza, że to ona zaraziła sułtana i księcia Mustafę czarną ospą. List trafia w ręce Kösem. Iskender odwiedza mędrca, który stworzył napisy na tajemniczej koszuli. Okazuje się, że Iskender jest synem sułtanki Safiye.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 28
Odcinek 28

odc. 28

Trwają poszukiwania zaginionego Mehmeda Giraya i sułtanki Fahriye. Sułtanka Safiye kłamie w rozmowie z sułtanem, by chronić córkę, która w noc poślubną uciekła z pałacu. Kuyucu Ahmed pasza ofiarowuje sułtanowi miecz, którym walczył pod Szigetvarem.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 27
Odcinek 27

odc. 27

Sułtan pozwala swojej matce wrócić do seraju na czas wesela Derwisza i sułtanki Fahriye. Kiedy ponownie wzywa do alkowy Katarzynę, Kösem postanawia interweniować. Nałożnica Mahfiruz rodzi sułtanowi pierwszego syna. Chłopiec otrzymuje imię Osman.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 26
Odcinek 26

odc. 26

Sułtan spędza noc z piękną Katarzyną, którą wybrała dla niego sułtanka Safiye. Kösem jest zazdrosna. Odbywają się zaślubiny Derwisza paszy z sułtanką Fahriye. Do Stambułu przybywa Kuyucu Mehmed pasza.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 25
Odcinek 25

odc. 25

Ojciec Kösem otruty przez sułtankę Safiye umiera na rękach córki. Kösem poprzysięga zemstę. Handan wyjeżdża do starego pałacu. Cennet kalfa zostaje wtrącona do lochu za potajemne spotkania ze strażnikiem. Zülfikar aga mianują marszałkiem sułtana.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 24
Odcinek 24

odc. 24

W wyniku intrygi sułtanki Fahriye, sułtan mianuje Mehmeda Giraya przyszłym władcą Krymu. Kösem zdradza sułtanowi, że jego matka chciała zabić księcia Mustafę. Sułtan skazuje Handan na wygnanie do starego pałacu, a sułtance Safiye pozwala zostać w Topkapi.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 23
Odcinek 23

odc. 23

Kösem podstępem odkrywa, gdzie Safiye przetrzymuje jej ojca. Chce go uwolnić. Sułtan Ahmed przyjmuje posła Austrii i planuje wyprawę wojenną. Chce podbić Rzym, jak jego pradziad Sulejman Wspaniały. Kösem jest zazdrosna o ciężarną faworytę sułtana.

Długość odcinka: 45 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 22
Odcinek 22

odc. 22

Halime postanawia podać środek poronny ciężarnej nałożnicy sułtana. Handan organizuje przyjęcie na cześć nienarodzonego wnuka. Sułtanka Safiye szantażuje Kösem. Jeśli dziewczyna nie powie sułtanowi prawdy o zamachu, jej ojciec zginie.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 21
Odcinek 21

odc. 21

Handan pozbywa się z pałacu Halime. Ponadto wydaje polecenie zabicia Mustafy. Kösem w ostatniej chwili udaje się ocalić księcia. Nabiera pewności, że zabicie następcy tronu zaplanowała Safiye

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 20
Odcinek 20

odc. 20

Szahin Giray szantażuje Derwisza. Kösem martwi się przepowiednią zielarki. Sułtanka Safiye symuluje chorobę, żeby nie opuszczać pałacu. Cennet opowiada Kösem historię swojej poparzonej twarzy. Sułtan niespodziewanie opuszcza stolicę. Sułtanka Safiye korzystając z okazji proponuje (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 19
Odcinek 19

odc. 19

Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę, niż znana ze „Wspaniałego Stulecia” sułtanka Hurrem. Mowa o Mahpeyker Kosem Valide Sultan Aliyyetü' – San Hazretleri – znanej również jako Mahpeyker Sultan lub Kösem. Piękna (...)

Długość odcinka: 46 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 18
Odcinek 18

odc. 18

Wyjaśnia się tajemnica rekruta janczarów Iskendera. Sułtanka Safiye próbuje osadzić na osmańskim tronie Mehmeda Giraya. Kösem podaje sułtanowi lek od zielarki. W dzień rozdania żołdu, sułtan odzyskuje przytomność.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 17
Odcinek 17

odc. 17

Tylko Anastazja wierzy, że sułtan Ahmed wyzdrowieje. Szahin Giray nadal przy pomocy buntowników chce przejąć władzę. Sułtanka Fahriye obawia się o życie ukochanego Mehmeda Giraya i prosi o pomoc matkę - sułtankę Safiye.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 16
Odcinek 16

odc. 16

Halime walczy z chorobą księcia Mustafy. Dowiaduje się też, że jedna z faworyt sułtana, Rasza, jest w ciąży. Kobieta opuszcza seraj i w drodze do innego pałacu zostaje zamordowana. Anastazja, nie bacząc na ostrzeżenia, nie odstępuje chorego sułtana.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 15
Odcinek 15

odc. 15

Czarna ospa atakuje w seraju. Enzo, ojciec Anastazji, przybywa do Konstantynopola. Anastazja wyznaje sułtance Safiye, że zrezygnowała z ucieczki, bo kocha sułtana. Stan chorego Ahmeda pogarsza się. Halime wierzy, że na tronie zasiądzie jej syn Mustafa.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 14
Odcinek 14

odc. 14

Sułtanka Halime podejrzewa Derwisza Paszę, że ukrywa przed sułtanem swoje prawdziwe intencje. Sułtanka Fahriye prosi sułtana o wybaczenie i podaje mu ukradkiem zatrute migdały. Nie udaje jej się powstrzymać małego księcia przed ich zjedzeniem.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 13
Odcinek 13

odc. 13

Anastazja chce uciec, ale Iskender, który ma jej pomóc, nie pojawia się w umówionym miejscu. Reyhan Aga próbuje zabić Anastazję, która chciała powiadomić sułtana, że to on jest zabójcą jego ojca. Reyhan szantażuje Derwisza Paszę i sam zostaje zabity.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 12
Odcinek 12

odc. 12

Sułtan skazuje na śmierć Mehmeda Giraya za romans z sułtanką Fahriye. Interwencja Szahina Giraya jest skuteczna. Tuż przed egzekucją udaje mu się ocalić brata. Postanawia zemścić się na sułtanie i księciu Mustafie. Iskender zgadza się pomóc Anastazji.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 11
Odcinek 11

odc. 11

Sułtanka Fahriye spotyka się z Mehmedem Girayem. Derwisz dowiaduje się o tym od sułtanki Halime. Szahin Giray spotyka się z przywódcą Celalich i prosi go o wsparcie w drodze na tron osmański. Anastazja spotyka Aleksandra, który teraz nosi imię Iskender.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

Sułtanki Halime i Handan intrygują przeciwko sułtance Safiye. Anastazja prosi sułtana żeby odesłał ją do domu. Szahin Giray wciąż próbuje zdetronizować sułtana. Pomaga mu w tym zarządca haremu Reyhan Aga. Nałożnice w haremie atakują Anastazję.

Długość odcinka: 47 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 9
Odcinek 9

odc. 9

Sułtanka Safiye chce wypłacić wojsku zaległy żołd z własnego skarbca. Sułtanki Halime i Handan łączą siły w walce przeciwko Safiye. Sułtan wysyła do odległych prowincji wezyrów, którzy mu nie sprzyjają. Safiye chce wydać sułtankę Fahriye za sługę sułtana.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 8
Odcinek 8

odc. 8

Sułtan Ahmed wzywa Anastazję do wieży sprawiedliwości. Janczar Iskender postanawia dotrzymać złożonej obietnicy i pomóc Anastazji uciec z Konstantynopola. Złoto z Egiptu, na które czeka sułtan za sprawą sułtanki Safiye nie przybywa do stolicy.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 7
Odcinek 7

odc. 7

Tonąca Anastazja zostaje uratowana przez niemą Gölge hatun. Dziewczyna, w obawie przed Reyhanem agą nie chce wyznać, kto chciał ją utopić. Zbuntowani janczarzy za namową szanowanego w całym Konstantynopolu Hudayiego wracają do koszar.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

Sułtan musi podjąć decyzję w sprawie egzekucji, lub oszczędzenia księcia Mustafy. Podburzeni przez sułtankę Safiye janczarzy atakują seraj. Pałacowy medyk odkrywa, że poprzedni sułtan został otruty, lecz zanim zdąży powiadomić sułtana, zostaje zabity przez Reyhana agę.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

Sędzia religijny pod wpływem Safiye wydaje fatwę, w której stwierdza, że sułtan Ahmed nie może zgładzić brata. Sułtan każe Safiye opuścić pałac.

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

Trwa śledztwo w sprawie uprowadzenia z seraju księcia Mustafy. Niebawem uciekinierzy zostają odnalezieni i sprowadzeni do seraju. Halime błaga sułtana, aby darował życie małemu księciu Mustafie. Ahmed waha się, ale jego matka naciska, aby jak najprędzej doprowadził do egzekucji. Safiye, (...)

Długość odcinka: 48 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

Anastazja nie wie, że stoi przed sułtanem i prosi go, żeby nikomu nie mówił, że chciała uciec. Sułtan zostaje zaatakowany przez lwa, którego dostał w prezencie.

Długość odcinka: 45 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

Anastazja trafia do haremu w Topkapi, gdzie rządzi sułtanka Safiye, babka sułtana Ahmeda. Do młodego władcy docierają wieści, że że jego poprzednik, sułtan Mehmet, nie zmarł śmiercią naturalną. Ahmed nakazuje medykom wyjaśnić okoliczności zgonu ojca.

Długość odcinka: 46 min.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odc. 1 - 50 Serial odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Rok 1595. Po śmierci Mehmeda III, sułtanem zostaje 13-letni książę Ahmed. Nowy padyszach jest jeszcze dzieckiem, co wzbudza niepokój wśród wezyrów. Młody władca zauważa u swojej babki, sułtanki Safiye obraz przedstawiający piękną dziewczynę. Sułtanka postanawia sprowadzić do (...)

Długość odcinka: 48 min.