Wehrmacht

Wehrmacht Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Dokument, Historia
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2007
Kraj produkcji:
Niemcy
Długość:
4 godz. 21 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Wehrmacht

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Wehrmacht Serial Do gorzkiego końca
Odcinek 5

Do gorzkiego końca

Jesienią 1944 roku wojna wróciła do miejsca, w którym się ropzoczęła. Zarówno na wschodnim jak i zachodnim froncie alianci sięgnęli granic III Rzeszy. Nikt nie miał wątpliwości, że Niemcy wojny już nie wygrają. Strategia wojskowa została zastąpiona przez motywowane ideologicznie (...)

Długość odcinka: 52 min.

Wehrmacht Serial Ruch oporu
Odcinek 4

Ruch oporu

20 czerwca 1944 roku to data, która w Niemczech stała się tematem wielu mitów i legend. Jeśli zamachowcom udałoby się wtedy pozbawić życia Hitlera w Wilczym Szańcu, byłby to punkt zwrotny, który być może zatrzymałby ludobójstwo. W czasie wojny tylko Wehrmacht miał na tyle siły, by (...)

Długość odcinka: 52 min.

Wehrmacht Serial Zbrodnie wojenne
Odcinek 3

Zbrodnie wojenne

Miliony ofiar, jakie zostawiła po sobie działalność III Rzeszy w Europie, każe pytać o rolę Wehrmachtu w dokonanych zbrodniach. Często zrzucano odpowiedzialność za Holocaust i rzezie cywilów na SS, nie ma jednak złudzeń, że Wehrmacht pełnił ważną rolę w niemieckim planie (...)

Długość odcinka: 52 min.

Wehrmacht Serial Punkt zwrotny
Odcinek 2

Punkt zwrotny

Niewielu niemieckich żołnierzy wątpiło w sensownośc szerzonego przez propagandę hasła, że tylko prewencyjny atak na Związek Radziecki, zapobiegnie późniejszej napaści Sowietów na III Rzeszę, niemniej wielu z nich było wstrzaśniętych gdy poznali datę rozpoczęcia kampanii - 22 (...)

Długość odcinka: 52 min.

Wehrmacht Serial Atak na Europę
Odcinek 1

Atak na Europę

Kiedy Wehrmacht zaatakował Polskę 1 września 1939 roku cały kontynent był zszokowany sprawnością militarną armii, która jeszcze kilka lat wcześniej składała się ze 100 tysięcy ludzi, nie miała zaś do dyspozycji żadnych czołgów ani samolotów. Po raz pierwszy w historii siły (...)

Długość odcinka: 53 min.