Wakacje

Wakacje Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Archiwalne
Rok produkcji:
2010
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
1 godz. 29 min.
Wakacje Program Gdzie są jeszcze wolne miejsca? (1975r.)
Odcinek 37

Gdzie są jeszcze wolne miejsca? (1975r.)

W pewnym punkcie informacyjnym dla turystów udzielają informacji o mazurskich bazach noclegowych, schroniskach PTTK i restauracjach, ale obecnie nie mogą takiej informacji udzielić. Dlaczego? O mazurskim punkcie dezinformacji w reportażu z 1975 roku.

Długość odcinka: 3 min.

Wakacje Program Wybrzeże u progu sezonu (1975 r.)
Odcinek 36

Wybrzeże u progu sezonu (1975 r.)

Czy wszystkie miejsca naprawdę są już zajęte? Dociekliwi reporterzy przemierzają wybrzeże w poszukiwaniu wolnych miejsc do wypoczynku. Czy mają szanse coś znaleźć?

Długość odcinka: 4 min.

Wakacje Program Wakacje w Sopocie (1974 r.)
Odcinek 35

Wakacje w Sopocie (1974 r.)

Nie ma nic modniejszego i bardziej do pozazdroszczenia niż wakacje w Sopocie. Ach! Chociaż raz przespacerować się po tamtejszym molo... Ile sprzedaje się lodów i jakie są uroki miasta - odpowiadają pracownicy i wczasowicze.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Turystyka i wypoczynek (1972 r.)
Odcinek 34

Turystyka i wypoczynek (1972 r.)

Jeden z pierwszych polskich programów turystycznych. W tym odcinku odkrywanie uroków białostocczyzny. Jakie atrakcje czekają wczasowiczów? - Miałam bardzo miłych gości z Francji, było trzech Polaków i jeden Francuz, czy Anglik - nie wiem jak to powiedzieć - wspomina Julia Sapiecka, (...)

Długość odcinka: 12 min.

Wakacje Program Pokaz mody wakacyjnej (1975r.)
Odcinek 33

Pokaz mody wakacyjnej (1975r.)

Co było modne w sezonie letnim 1975 r.? Na kołobrzeskim molo swoje propozycje wczasowej mody zaprezentowało Zjednoczenie Przedsiębiorstw Przemysłu Wełnianego „Północ” w Łodzi. Hit to tkaniny czesankowe, niegniotące się i przede wszystkim ciepłe - muszą gwarantować ciepło nawet w (...)

Długość odcinka: 3 min.

Wakacje Program Wyjazd na kolonie (01.07.83 r.)
Odcinek 32

Wyjazd na kolonie (01.07.83 r.)

Grupa z Warszawskiego Pałacu Młodzieży wyjeżdża na 3 tygodniowe kolonie na Mazury. Łącznie, podczas wakacji 1983 roku, na kolonie wyjechało ponad milion dzieci.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Bezpieczeństwo na wakacjach (1987 r.)
Odcinek 31

Bezpieczeństwo na wakacjach (1987 r.)

Podczas wakacji nie można zapominać o zdrowym rozsądku. Zobacz bezpieczne miejsca na lądzie, w powietrzu i nad wodą, które warto odwiedzić.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Urlop w mieście - świetny pomysł (04.07.87 r.)
Odcinek 30

Urlop w mieście - świetny pomysł (04.07.87 r.)

Na miejskim basenie „(...)woda wcale nie taka brudna - dno widać”. Kto powiedział, że urlop w mieście to zły pomysł? Zobacz pozytywną stronę zrezygnowania z wakacyjnych podróży.

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Lato w górach i upał w mieście (04.07.87 r.)
Odcinek 29

Lato w górach i upał w mieście (04.07.87 r.)

Wakacyjna relacja z Zakopanego, gdzie „rozpoczął się wypas kulturowy owiec”, oraz z nagrzanej słońcem Warszawy. Upał w stolicy dał się we znaki szczególnie tym, „którzy spędzili dzień w zacisznych pomieszczeniach biurowych”.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Polscy harcerze w NRD (07.07.87 r.)
Odcinek 28

Polscy harcerze w NRD (07.07.87 r.)

Spędzanie wolnego czasu przez polskich harcerzy, którzy poprzez zabawę i wykonywanie wspólnych zadań nawiązują kontakty z zagranicznymi kolegami. Wszak „podczas zabawy szybciej znajduje się wspólny język”. Gry terenowe, „wymiana znaczków i plakietek” to tutaj codzienność.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Ośrodki PTTK  (07.07.87 r.)
Odcinek 27

Ośrodki PTTK (07.07.87 r.)

Kontrowersje dotyczące budowy schroniska obok zatrutego jeziora, gdzie „dzieje się źle- pełne jest ścieków i śmierdzi, przez co dzieci nie mogą tutaj zażywać kąpieli”. Dodatkowo reklama ośrodków PTTK, które służą wygodnemu wypoczynkowi. Jak z relacji reportera wynika, na (...)

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Zagraniczne turnusy wakacyjne - harcerze i junacy (07.07.87 r.)
Odcinek 26

Zagraniczne turnusy wakacyjne - harcerze i junacy (07.07.87 r.)

Wakacyjne wyjazdy zagraniczne dla harcerzy i junaków są okazją nie tylko do wypoczynku, ale również dla zacieśnienia więzi międzynarodowych oraz do zawarcia nowych, polsko-niemieckich znajomości między dziećmi.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Wakacje  w mieście (14.06.89 r.)
Odcinek 25

Wakacje w mieście (14.06.89 r.)

Dla tych, którzy wakacje są zmuszeni spędzić w mieście Młodzieżowe Hufce Pracy i Ośrodki Miejskie przygotowały specjalną ofertę, np. „tanie spędzanie czasu z noclegiem i wyżywieniem w domu”, obóz harcerski oraz zorganizowanie nowych miejsc pracy, „gdzie harcerze będą mogli (...)

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Długi weekend wakacyjny (23.07.88 r.)
Odcinek 24

Długi weekend wakacyjny (23.07.88 r.)

Jak wyglądał długi weekend w Warszawie? Choć prawie wszyscy wyjechali, można jednak było liczyć na „dyżurny handel nawet w barach”,popływać na warszawskich basenach i pooglądać się za pięknymi kobietami.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Upał w mieście (1988 r.)
Odcinek 23

Upał w mieście (1988 r.)

Zobacz jak mieszkańcy Warszawy spędzają upalne dni w mieście. Według relacji reportera stolica jest opustoszała, nad rzekami robi się tłoczno, a prawdzie oblężenie przechodzi Zalew Zegrzyński.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Kurort nadmorski (88 r.)
Odcinek 22

Kurort nadmorski (88 r.)

O czym marzy się w Jastarni? O upale, kąpieli, piaszczystej plaży? Czy też o chmurce, która nieco zmniejszy żar płynący z nieba?

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Wiejskie dzieci na wakacjach w Płocku (1974 r.)
Odcinek 21

Wiejskie dzieci na wakacjach w Płocku (1974 r.)

Wakacje w Płocku dla dzieci ze wsi, to wzorowy przykład wypoczynku. Może warunki zakwaterowania nie należą do najlepszych, ale kto by się tym przejomował przy takim natłoku zajęć!

Długość odcinka: 3 min.

Wakacje Program Wakacje – 1972 r.
Odcinek 20

Wakacje – 1972 r.

Jakie były propozycje na lato 1972 roku? Ile wolnych miejsc zostało tuż przed sezonem? Czy spóźnialskim chętnym uda się zarezerwować miejsce nad polskim morzem? Przedwakacyjna gorączka w wywiadach z dyrektorami ośrodków i właścicielami kwater prywatnych.

Długość odcinka: 5 min.

Wakacje Program IX Konkurs Fryzjerski Krajów Socjalistycznych (1971 r.)
Odcinek 19

IX Konkurs Fryzjerski Krajów Socjalistycznych (1971 r.)

Jakie propozycje na nadchodzącą jesień przygotowali fryzjerzy krajów socjalistycznych? Zobacz IX Konkurs Fryzjerski. Zmyślne koki, fale i zawijasy obficie usztywnione lakierem.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Ostatnia chwila by pomyśleć o jesiennym stroju (1971 r.)
Odcinek 18

Ostatnia chwila by pomyśleć o jesiennym stroju (1971 r.)

„Gdy upał doskwiera, mało kto myśli o jesienno-zimowej modzie”. Wyjątkowy pokaz futer modnych w nadchodzącym sezonie został zaprezentowany na... miejskiej plaży wśród wygrzewających się w słońcu wczasowiczów.

Długość odcinka: 4 min.

Wakacje Program Wzdłuż i wszerz kraju (1970r.)
Odcinek 17

Wzdłuż i wszerz kraju (1970r.)

Wakacyjna podróż przedstawiająca nie tylko ciekawe miejsca w Polsce, ale również ludzi posiadających niecodzienne zainteresowania. Kamieniołom w Bóbrce, gdzie pracownicy "nie tyle używają siły mięśni, lecz przede wszystkim wysokich umiejętności posługiwania się techniką". Ogród (...)

Długość odcinka: 6 min.

Wakacje Program Wakacyjne rozrywki (ok. 1970 r.)
Odcinek 16

Wakacyjne rozrywki (ok. 1970 r.)

Na letnich festynach wzdłuż i wszerz kraju, w promieniach upalnego słońca bawią się dzieci i dorośli. Zobacz, jak spędzano wolny czas czterdzieści lat temu.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Truskawki prosto z pola! (1969 r.)
Odcinek 15

Truskawki prosto z pola! (1969 r.)

„Wio koniku, a jak się postarasz to truskawki świeże i pachnące trafią na nasze stoły w kilka godzzin po zerwaniu”. Niestety w tym roku truskawkowa norma nie została wypełniona - na stoły trafiło zdecydowanie mniej truskawek niż w roku ubiegłym.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Kolonie zakładowe lubelskiej FSC (1969 r.)
Odcinek 14

Kolonie zakładowe lubelskiej FSC (1969 r.)

Dzieci pracowników lubelskiej Fabryki Samochodów Ciężarowych na wakacjach. Jest podział na grupy, zajęcia plastyczne i kolonijna gazetka.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Najlepsze kolonie zakładowe na Mazowszu (1969 r.)
Odcinek 13

Najlepsze kolonie zakładowe na Mazowszu (1969 r.)

- Prawo do biwakowania w namiotach miały tylko najlepsze drużyny - donosił reporter. Być może to dzięki takim nagrodom Ośrodek Warszawskich Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej od lat zajmował czołowe miejsce w konkursach o tytuł przodującej kolonii na terenie Warszawy i Mazowsza. A (...)

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Kolonie w Broku nad Bugiem (1969 r.)
Odcinek 12

Kolonie w Broku nad Bugiem (1969 r.)

„Od porannego apelu zaczyna się życie na każdej kolonii”. Jak wypoczywają dzieci na koloniach w Broku? Czy rodzice mają powody, aby niepokoić się, wysyłając swoje pociechy na taki wypoczynek?

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Ostatnie łany koszonego zboża  (1969 r.)
Odcinek 11

Ostatnie łany koszonego zboża (1969 r.)

Żniwa na Mazowszu, Kurpiach i Podlasiu. Ponad 200 kombajnów i 300 tysięcy koni pracowało na sukces regionu, który znalazł się w czołówce pod względem szybkości zbiorów. - Chleba na pewno nie zabraknie! - cieszyli się komentatorzy.

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Przydrożny motel pod Wyszkowem (1969 r.)
Odcinek 10

Przydrożny motel pod Wyszkowem (1969 r.)

W drodze na wakacje warto zatrzymać się w motelu. Oferuje on pomoc w nagłych wypadkach, ciepły posiłek w restauracji oraz pokój, w którym zatrzymują się nawet goście z zagranicy. Jednak motel pod Wyszkowem ma pewne problemy związane z niesatysfakcjonującą reklamą oraz klientami (...)

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Warszawskie targi turystyczne (1969 r.)
Odcinek 9

Warszawskie targi turystyczne (1969 r.)

Z myślą o aktywnym wypoczynku zorganizowano na Placu Defilad targi turystyczne. Na warszawiaków i przyjezdnych czekają tutaj różnego rodzaju sprzęty sportowe. - Szkoda jednak, że w tym roku organizatorzy zrezygnowali z otwarcia stoisk z odzieżą sportową. Do wyboru są śpiwory albo (...)

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Wakacje w Solcu nad Wisłą (1969 r.)
Odcinek 8

Wakacje w Solcu nad Wisłą (1969 r.)

„Przy jego zagospodarowaniu w czynie społecznym pracowała prawie cała załoga!”. Dzięki temu można spędzić wyjątkowy urlop w ośrodku wypoczynkowym Zakładów Metalowych generała Waltera z Radomia.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Skąd wziąć chleb? (1969 r.)
Odcinek 7

Skąd wziąć chleb? (1969 r.)

„Piekarnie - liliputy” nie są w stanie sprostać potrzebom konsumentów. Szczęśliwie nowoczesny i zmechanizowany kombinant jest w stanie zaradzić tej krytycznej sytuacji.

Długość odcinka: 3 min.

Wakacje Program Zgrupowanie harcerskie nad Nidą (1969 r.)
Odcinek 6

Zgrupowanie harcerskie nad Nidą (1969 r.)

Ponad dwa i pół tysiąca harcerzy wypoczywało nad Nidą. Były to wakacje pod znakiem wychowania fizycznego i kształtowania właściwych postaw obywatelskich. Przebiegały pod hasłem „Każdy harcerz umie pływać”, ale część czasu poświęcono też na realizację edukacyjnych programów (...)

Długość odcinka: 4 min.

Wakacje Program Żniwa na Kielecczyźnie (1969 r.)
Odcinek 5

Żniwa na Kielecczyźnie (1969 r.)

W 1969 roku żniwa na Kielecczyźnie przebiegły wyjątkowo sprawnie. Do sukcesu przyczyniła się nie tylko dobra organizacja, dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych oraz mechanizacja rolnictwa, ale także młodzieżowa akcja przebiegająca pod hasłem „Każdy kłos na wagę złota”.

Długość odcinka: 2 min.

Wakacje Program Lubelski czyn społeczny (1968 r.)
Odcinek 4

Lubelski czyn społeczny (1968 r.)

Lato to idealny czas na czyn społeczny. Wszyscy pracują przy budowie drogi - cel jest jeden: zdążyć przed 22 lipca!

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Letnie targi rolnicze (1968 r.)
Odcinek 3

Letnie targi rolnicze (1968 r.)

„Przybywa bydła i trzody chlewnej, nasze krasule są coraz wydajniejsze”. Przy okazji kolejnych zbiorów - panorama polskiej wsi końca lat 60. Ku radości rolników i narodu wieś rosłą w siłę, na chwałę Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Długość odcinka: 1 min.

Wakacje Program Wakacyjne plany warszawiaków  (1968 r.)
Odcinek 2

Wakacyjne plany warszawiaków (1968 r.)

Gdzie warszawiacy spędzą gorące lato 1968r.? Program „Warszawa, ja i ty” przeprowadził ankietę wśród przechodniów, aby sprawdzić jakie miejsca są najmodniejsze. W materiale także wywiad z przedstawicielami instytucji zajmujących się organizacją wypoczynku. Skierowania, ośrodki (...)

Długość odcinka: 7 min.

Wakacje Program Autostop na szczecińskich drogach (1960 r.)
Odcinek 1

Autostop na szczecińskich drogach (1960 r.)

Sentymentalna podróż w czasie do roku 1960, kiedy po drogach sunęły dostojne Warszawy, a autostopowicze wymachiwali, zamiast kciukiem, książeczką autostopowicza. UWAGA: materiał bez dźwięku.

Długość odcinka: 3 min.