Vnews

The Rolling Stones w Polsce w 2018. Zobacz ich filmy dokumentalne z dawnych lat

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Kolekcje

Rolling Stones zagrają w czerwcu na Stadionie Narodowym w Warszawie! Co to ma wspólnego z filmami? Zespół założony przez Briana Jonesa koncertuje już od ponad pół wieku i trzeba przyznać – trzymają się bardzo dobrze. Nic dziwnego, że muzyka „Stonsów” posłużyła za soundtrack do wielu filmów na przestrzeni lat. Utwór „Paint it black” przewodził ścieżce muzycznej do Full Metal Jacekt Stanleya Kubricka, w Pociągu do Darjeeling można usłyszeć „Play with fire”, a w Infiltracji z Leonardo DiCaprio wybrzmiewa piosenka „Gimme Shelter”. Inne filmy z muzyką Rolling Stones to między innymi W sieci zła, Wielki Chłód oraz Piękne dziewczyny.

                     

Na temat tej kultowej, albo wręcz legendarnej grupy, powstało też wiele filmów dokumentalnych. Niektóre z nich dostępne są w ofercie VOD naszych dostawców. The Rolling Stones: Charlie Is My Darling – Ireland 1965 to zmontowany w 2012 roku film, którego sceny kręcone zostały prawie 50 lat wcześniej, niedługo po tym jak kultowy utwór „Satisfaction” zajął pierwsze miejsce na listach przebojów. Obraz ten to intymna opowieść o młodych artystach, którzy dopiero poznają uroki bycia gwiazdami. Dokument pokazuje jak wyglądały kulisy koncertów oraz burze mózgów towarzyszące tworzeniu nowych utworów.

The Rolling Stones: Olé Olé Olé! - A Trip Across Latin America przedstawia już czasy współczesne, a dokładniej trasę koncertową po Ameryce Południowej z 2016 roku. Kamera towarzyszyła artystom między innymi podczas historycznego występu w kubańskiej Havanie, ale też przedstawia zróżnicowanie kultur Ameryki Łacińskiej.

Jeśli bardziej niż historia, interesuje Was muzyka zespołu to warto sięgnąć po film koncertowy The Rolling Stones: Sticky Fingers Live At the Fonda Theatre skupiający się na występie w Hollywood 20 maja 2015 roku. Podczas tej imprezy zespół rozpoczął trasę koncertową promującą album „Sticky Fingers”.

W ofercie VOD znajdziecie również inne dokumenty opowiadające o historii jednej z najsławniejszych kapel na świecie: The Story of Rolling Stones, The Rolling Stones: Totally Stripped, The Rolling Stones: Stones In Exile oraz The Rolling Stones: Crossfire Hurricane. Wiele z tych filmów przedstawia nagrania, niedostępne nigdzie wcześniej, często bardzo osobiste i intymne dla członków zespołu.