Vnews

Nowy film Patryka Vegi już w kinach!

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Nowości

Do polskich kin zawitał właśnie kolejny film osadzony w gangsterskich realiach – Kobiety Mafii. Można pomyśleć, że jego reżyser – Patryk Vega ( a właściwie Patryk Krzemieniecki) specjalizuje się w klimatach pełnych krwi, brutalności i wulgarnych wyzwisk. Swoją karierę zaczynał jednak jako reżyser współpracujący między innymi przy produkcji kultowego serialu Kryminalni.

Filmem, który przyniósł reżyserowi największą sławę był oczywiście Pitbull z 2005 roku. Jest to opowieść o policjantach ze stołecznego wydziału zabójstw, którzy otrzymują wyjątkowo trudne zadanie. Ich celem jest niezwykle niebezpieczny przestępca. Dodatkowo każdy z funkcjonariuszy ma własne problemy, które mogą przeszkodzić w wykonaniu zadania. W rolach głównych możemy zobaczyć między innymi Andrzeja Grabowskiego, Krzysztofa Stroińskiego, Rafała Mohra, Janusza Gaojsa oraz Marcina Dorocińskiego. Film ten wygrał Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, a niedługo po premierze doczekał się też wersji rozszerzonej w postaci serialu, także pt. Pitbull.

W 2007 roku Vega sięgnął po kolejną produkcję w odcinkach – serial Twarzą w twarz z Pawłem Małaszyńskim, Magdaleną Walach oraz Szymonem Bobrowskim w rolach głównych. Jest to opowieść o złodzieju, który po niesłusznych zarzutach o morderstwo ucieka za granice. Po dwóch latach postanawia powrócić do kraju całkowicie odmieniony. W czasie, kiedy się ukrywał przeszedł szereg operacji plastycznych, przez co wygląda jak zupełnie inna osoba. Jego celem jest odnalezienie prawdziwego sprawcy morderstwa za które został posądzony przed laty. Dodatkową motywacją jest czekająca na niego w Szwajcarii Marta – lekarka, którą poznał podczas pobytu w szpitalu.

Patryk Vega nie ogranicza się jedynie do filmów i seriali kryminalnych. W 2010 roku wyreżyserował komedię Ciacho, a dwa lata później odświeżył postać kultowego Hansa Klossa w filmie Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć, zatrudniając do tytułowej roli Tomasza Kota. Natomiast w 2013 roku wyreżyserował komedię przygodową Last Minute.

W dorobku Vegi możemy też znaleźć serial Instynkt z Danutą Stenką oraz trzymający w napięciu film Służby specjalne opowiadający o polskich tajnych służbach po likwidacji WSI, który podobnie jak Pitbull, doczekał się wersji odcinkowej.

W 2016 roku Vega nakręcił kolejne dwie odsłony Pitbulla: Pitbull: Niebezpieczne kobiety oraz Pitbull: Nowe porządki. Rok później do dorobku reżysera dołączył Botoks a także Czerwony punkt z Ewanem McGregorem w roli głównej.

Jeśli chcecie zapoznać się z dorobkiem Patryka Vegi, to wszystkie filmy bez problemu znajdziecie w ofercie VOD naszych dostawców. Gwarantujemy dużo emocji i kryminalną jazdę bez trzymanki!