Vnews

Nadchodzi 3. sezon "Ucha prezesa"! Znamy datę premiery

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Nowości

Już w marcu nowy sezon Ucha Prezesa! Czym tym razem zaskoczy nas Robert Górski? Na pewno nowa odsłona przywita nas rekonstrukcją rządu, ale możemy się spodziewać również wielu innych odniesień do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Trzeci sezon serialu będzie się składał z 14 odcinków, z tego dwa zaplanowane są jako odcinki specjalne. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon, każda część będzie długości około 15 minut.

       

Ucho Prezesa to serial satyryczny nawiązujący do rządzącej partii oraz całego parlamentu. Akcja rozgrywa się na Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie znajduje się gabinet tytułowego Prezesa. Jest to miejsce do którego przychodzi wielu gości, w tym polityków i znane osobistości ze świata „okołopolitycznego”. Żadna z postaci nie przedstawia się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, jednak widzowie mogą bez problemu dopasować aktora do rzeczywistej postaci polityka.

Serial wywodzi się od serii skeczy Kabaretu Moralnego Niepokoju pod tytułem „Posiedzenie rządu”, które odnosiły się do poprzedniej koalicji Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, a odgrywane postacie miały być członkami tych właśnie partii. Przewodził im Robert Górski, wcielający się w Donalda Tuska, a każdy odcinek kończył się nawiązaniem do polskiej piłki nożnej.

Pomysłodawcą Ucha Prezesa oraz samym Prezesem jest Robert Górski. Oprócz niego przez „gabinet prezesa” przewija się dużo artystów kabaretowych, znanych aktorów oraz postaci związanych z obecną opozycją. Zobaczyć możemy między innymi Mikołaja Cieślaka (Kabaret Moralnego Niepokoju), Izabelę Dąbrowską, Katarzynę Żak, Jarosława Boberka, Wojciecha Mecwaldowskiego, Mariana Opanię i innych.

Poprzednie sezony Ucha Prezesa już teraz dostępne są w ofercie VOD, natomiast nadchodząca trzecia seria zadebiutuje już 15 marca!