Vnews

„Diagnoza” czy „W rytmie serca”? Dwa nowe seriale medyczne

Autor:
Dominika Borkowska
Dodano:
Kategoria:
Nowości

Od wielu lat na topie wśród polskiej widowni cały czas przodują seriale medyczne. Widzowie chętnie śledzą perypetie lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych, co wyjaśnia popularność seriali medycznych typu docu-soap takich jak Szpital, Pielęgniarki czy Na ratunek 112. Warto wspomnieć także o starych dobrych serialach medycznych, które zna chyba każdy kto oglądał kiedykolwiek telewizję, czyli: Na dobre i na złe, gdzie miliony telewidzów śledziło losy Zosi, Jakuba i Brunona w leśnogórskim szpitalu, czy zabawnie przedstawione funkcjonowanie pewnego oddziału chirurgicznego w sitcomie Daleko od noszy.

Wspominając polskie medyczne hity telewizyjne, nie można zapomnieć o najważniejszych serialach medycznych przybyłych prosto z zagranicy, a które podbiły serca miliona naszych rodaków. Kto nie zna kultowego Dr Housa od rozwiązywania trudnych przypadków medycznych czy serialu Chirurdzy, który na całym świecie ma cały czas rzeszę wiernych fanów. Na pewno trudno będzie znaleźć także kogoś kto nigdy nie oglądał serialu Ostry dyżur w roli głównej z przystojnym Georgem Clooneyem.

Dopóki ludzie kochają świat serialowych lekarzy, dopóty będą powstawać coraz to nowe „serialowe szpitale”. Stacja TVN po sukcesie Lekarzy, postanowiła wypuścić w jesiennej ramówce nowy serial medyczny pt. Diagnoza, w którym niesamowita Maja Ostaszewska czyli serialowa Anna Nowak ulega wypadkowi i trafia do rybnickiego szpitala, w którym pomaga jej zapomniany już trochę telewidzom Maciej Zakościelny. Kanał telewizyjny Polsat postanowił także ulec trendom społeczeństwa i w tym samym czasie wyprodukował serial medyczny W rytmie serca, w którym możemy śledzić losy Marii Biernackiej (Barbara Kurdej-Szatan) oraz Adama Żmudy (Mateusz Damięcki).

Teraz pytanie: który serial wy wybierzecie? A może polubicie dwa jednocześnie? Serial Diagnoza jest już dostępny w strefie VOD, natomiast na premierę W rytmie serca musicie poczekać aż do 10 września.