Vnews

"Blade runner 2049' już w kinach!

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Nowości

W ostatnich latach twórcy filmów coraz częściej sięgają po produkcje sprzed 30 lat i usiłują kontynuować fabułę. Dokładnie 35 lat temu swoją premierę miał kultowy Łowca Androidów (w oryginale Blade Runner).

    

Akcja filmu ma miejsce w Los Angeles w 2019 roku. Jednak wizja świata sprzed lat całkowicie rozminęła się z tym co widzimy obecnie. W wizji Ridleya Scotta amerykańskie miasto przypomina raczej chiński market, przepełniony elektroniką i betonem. W tym świecie nie ma miejsca na naturę, a również losy ludzkości stają pod znakiem zapytania. Źródłem problemów stają się tzw. replikanci, genetycznie stworzone maszyny, które wyglądem i zachowaniem naśladują ludzi. Początkowo są oni podlegli swoim stwórcom, jednak z czasem dochodzi do krwawego buntu na jednej z pozaziemskich kolonii. W związku z tym powstają specjalne oddziały policji zwane właśnie „łowcami androidów”. Ich zadaniem jest wyśledzenie i wyeliminowanie zbuntowanych maszyn. Jednym z nich jest Rick Deckard, który budzi strach pośród replikantów ukrywających się na terenie Los Angeles. W tym samym czasie pracownicy Tyrell Corporation, firmy zajmującej się produkcją replikantów, tworzą idealny model maszyny. Podstawowa różnica polega na umieszczeniu w pamięci Rachael (Sean Young) wspomnień pochodzących od siostrzenicy naukowca. W związku z tym kobieta sama nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest maszyną, co znacznie utrudnia odróżnienie maszyn od prawdziwych ludzi.

W tym roku na ekrany kin trafił sequel Łowcy Androidów, który otrzymał tytuł Blade Runner 2049. Jak można się domyślić akcja filmu ma miejsce 30 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Tym razem jeden z replikantów pracujący dla policji Los Angeles ma za zadanie odnaleźć i wyeliminować wszystkie stare modele maszyn. Podczas jednej z akcji dokonuje przełomowego odkrycia, które może mieć wpływ na losy całego świata. Jedynym sposobem na powstrzymanie zagłady jest odnalezienie Ricka Deckarda, który zaginął niedługo po wydarzeniach opowiedzianych w Łowcy Androidów.

Jeśli planujecie wybrać się do kina na drugą część znakomitej produkcji, warto przypomnieć sobie jak to wszystko się zaczęło. Film  z 1982 roku dostępny jest w ofercie VOD naszych dostawców.