Videofan

Videofan Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura, sztuka
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
7 godz. 46 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Videofan

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Videofan Program Krzysztof Kaczmarek
Odcinek 33

Krzysztof Kaczmarek

Bohaterem premierowego odcinka jest Krzysztof Kaczmarek – artysta, który w swojej sztuce wykorzystuje przede wszystkim medium filmowe. Wywiad został zorganizowany na tylnym siedzeniu samochodu - to bezpośrednie nawiązanie do twórczości artysty, wiele jego filmów powstaje „w drodze” z (...)

Długość odcinka: 14 min.

Videofan Program Agnieszka Polska
Odcinek 32

Agnieszka Polska

Wywiad z artystką wideo Agnieszką Polską w przestrzeni jej warszawskiego mieszkania (artystka na co dzień mieszka w Berlinie). Rozmowa wokół ostatnich realizacji artystki w tym „Hura! Wciąż Żyjemy” – filmu realizowanego w ramach konkursu PISFu i MSN w Warszawie.

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Lech Majewski
Odcinek 31

Lech Majewski

Rozmowa z Lechem Majewskim – pisarzem, reżyserem i artystą sztuk wizualnych. W przestrzeni swojej katowickiej pracowni opowiada o swoich najważniejszych realizacjach wideo, w tym o filmie „Młyn i krzyż”.

Długość odcinka: 17 min.

Videofan Program Jaśmina Wójcik
Odcinek 30

Jaśmina Wójcik

Rozmowa z Jaśminą Wójcik – artystką sztuk wizualnych. Artystka w przestrzeni swojej warszawskiej pracowni opowiada o najważniejszych projektach społecznych w tym o pracach realizowanych z pracownikami Fabryki Ursus, m.in. o filmie Symfonia Fabryki Ursus (Nagroda Filmowa – wyróżnienie (...)

Długość odcinka: 18 min.

Videofan Program Łukasz Jastrubczak
Odcinek 29

Łukasz Jastrubczak

Rozmowa z Łukaszem Jastrubczakiem, artystą wizualnym. Twórca, prowadząc samochód, opowiada o swoich najważniejszych realizacjach – w tym o pracach za które dostał główną nagrodę konkursu Spojrzenia.

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Sharon Lockhart
Odcinek 28

Sharon Lockhart

Wywiad z amerykańską artystką Sharon Lockhart. Jej filmy i zdjęcia są pokazywane na całym świecie zarówno na festiwalach filmowych, jak i najważniejszych muzeach i galeriach. Lockhart jest autorką projektu „Mały Przegląd”, który był pokazywany w tym roku w Pawilonie Polskim w (...)

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Katarzyna Kozyra
Odcinek 27

Katarzyna Kozyra

Rozmowa z Katarzyną Kozyrą w przestrzeni jej pracowni o najważniejszych realizacjach wideo artystki. Poza klasycznymi już pracami jak „Olimpia” czy „Święto Wiosny”, Kozyra opowiada o swoim najnowszym filmie „Szukając Jezusa", który wkrótce wejdzie do kin. Film miał swą (...)

Długość odcinka: 14 min.

Videofan Program Izabella Gustowska
Odcinek 26

Izabella Gustowska

Cykl wstępów do programu Videogalerie, prezentującego sztukę wideo. mają one na celu wyjaśnienie podstawowych zjawisk związanych ze sztuką współczesną, która często bywa trudna w odbiorze.

Długość odcinka: 14 min.

Videofan Program Karolina Breguła
Odcinek 25

Karolina Breguła

Cykl wstępów do programu Videogalerie, prezentującego sztukę wideo. mają one na celu wyjaśnienie podstawowych zjawisk związanych ze sztuką współczesną, która często bywa trudna w odbiorze.

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Hubert Czerepok
Odcinek 24

Hubert Czerepok

Spotkanie z artystą sztuki wideo – Hubertem Czerepokiem. Rozmowa o jego najważniejszych pracach w tym m.in. o filmie „Początek”, który jest prezentowany w warszawskiej Zachęcie.

Długość odcinka: 14 min.

Videofan Program Krzysztof Wodiczko
Odcinek 23

Krzysztof Wodiczko

Rozmowa z Krzysztofem Wodiczko o jego najsłynniejszych projekcjach, w których wykorzystywał technikę wideo. Urodzony w Warszawie w 1943 roku, mieszka i pracuje w Nowym Jorku, Bostonie i Warszawie. Artysta multimedialny, teoretyk sztuki, wykładowca akademicki. W praktyce artystycznej Wodiczko (...)

Długość odcinka: 16 min.

Videofan Program Zofia i Oskar Hansenowie
Odcinek 22

Zofia i Oskar Hansenowie

Hansenowie proponowali radykalną zmianę sposobu myślenia o roli architekta. Miała ona polegać przede wszystkim na tworzeniu tła dla zdarzeń, passe - partout dla codziennego życia. Architektura miała za zadanie eksponować ludzi i bogactwo ich codziennej aktywności w przestrzeni. Skupiona (...)

Długość odcinka: 23 min.

Videofan Program Norman Leto
Odcinek 21

Norman Leto

Rozmowa z artystą sztuk wizualnych m.in o jego najnowszej produkcji - filmie Photon, który jesienią wejdzie do kin. Film był już prezentowany na festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie dostał nagrodę publiczności. Norman Leto tworzy wideo, malarstwo, wizualizacja konceptualna, literatura. Jego (...)

Długość odcinka: 14 min.

Videofan Program Łukasz Surowiec
Odcinek 20

Łukasz Surowiec

Cykl wstępów do programu Videogalerie, prezentującego sztukę wideo. mają one na celu wyjaśnienie podstawowych zjawisk związanych ze sztuką współczesną, która często bywa trudna w odbiorze.

Długość odcinka: 12 min.

Videofan Program Zuzanna Janin
Odcinek 19

Zuzanna Janin

Rozmowa z Zuzanną Janin, artystką sztuk wizualnych o jej twórczości wideo, w tym o najnowszych pracach z podróży. Zuzanna Janin w latach 1980-87 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy rzeźby, instalacje, environment, obiekty fotograficzne, rysunki, wideo i instalacje (...)

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Daniel Rycharski
Odcinek 18

Daniel Rycharski

Po studiach artystycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Daniel Rycharski (ur. 1986 w Sierpcu) przyjechał do Kurówka na Mazowszu, rodzinnej wsi swoich dziadków. W wiejskiej przestrzeni, którą sam nazywa „laboratorium w kilometrach kwadratowych”, Rycharski (...)

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Aneta Grzeszykowska
Odcinek 17

Aneta Grzeszykowska

Głównym medium, w którym pracuje Aneta Grzeszykowska, jest fotografia. Traktuje ją jednak instrumentalnie, jako narzędzie realizacji bardziej zaawansowanych ćwiczeń artystyczno-ontologicznych. Artystkę interesuje rola, jaką odgrywa fotografia w tworzeniu i dokumentowaniu tożsamości (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Bogna Burska
Odcinek 16

Bogna Burska

Odcinek dedykowany twórczości wideo Bogny Burskiej - malarki, autorki filmów tworzonych techniką found footage, instalacji zaaranżowanych wnętrz o niepokojącej aurze i fotografii.

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Wojciech Bąkowski
Odcinek 15

Wojciech Bąkowski

Ukończył ASP w Poznaniu w 2005 roku w pracowni Audiosfery prof. Leszka Knaflewskiego. Autor filmów animowanych i wideo, obiektów i instalacji audio, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk, poeta. Lider grup muzycznych KOT i NIWEA. Współtwórca grupy artystycznej PENERSTWO. Laureat (...)

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Angelika Markul
Odcinek 14

Angelika Markul

Portret polskiej artystki mieszkającej w Paryżu, autorki filmów wideo, wideo - instalacji, rysunków, obiektów. W 2004 obroniła tutuł magistra na Ecole Nationale Superieure des Beaux Arts in Paris (E.N.S.B.A.) w pracowni multimediów Christiana Boltańskiego. W sztuce Angeliki można (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Grzegorz Drozd
Odcinek 13

Grzegorz Drozd

Grzegorz Drozd (ur. 1970) – mieszka i pracuje w Warszawie. Malarz, artysta akcji i instalacji, fotograf. Czujny obserwator rzeczywistości, którą opisuje własnym językiem, budując niewygodne i zaskakujące sytuacje często bez scenariusza. Gracz z konwencją i rytuałem, wyprowadzający (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Piotr Wysocki
Odcinek 12

Piotr Wysocki

Piotr Wysocki jest jednym z najciekawszych artystów wideo w Polsce. Tworzy instalacje wideo, filmy dokumentalne, performance. Jego działania artystyczne skoncentrowane są przede wszystkim na pracy z ludźmi i cechują się dużą wrażliwością społeczną. W swych realizacjach ukazuje ludzi w (...)

Długość odcinka: 15 min.

Videofan Program Joanna Pawlik
Odcinek 11

Joanna Pawlik

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz wideo. Twórczość Joanny Pawlik oscyluje pomiędzy zagadnieniami społecznych mechanizmów wykluczenia a osobistymi przestrzeniami odczuwania. Jest artystką skupiającą się na badaniu (...)

Długość odcinka: 14 min.

Videofan Program Iwo Rutkiewicz
Odcinek 10

Iwo Rutkiewicz

Iwo Rutkiewicz (ur. 1968) mieszka i pracuje w Warszawie. Studiował na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w fundacji de Ateliers w Amsterdamie. Prace Iwo Rutkiewicza niezależnie od tego czy mają formę wideo, fotografii, obiektu czy też obrazu na płótnie zawsze (...)

Długość odcinka: 10 min.

Videofan Program Piotr Kopik
Odcinek 9

Piotr Kopik

Piotr Kopik (ur. 1979) artysta multimedialny - zajmuje się instalacją, machinimą, animacją, grafiką komputerową, wideo, malarstwem i akcjami. Dyplom na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP (2003) w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Współtwórca grupy szu szu (od 2001). Uczestnik (...)

Długość odcinka: 11 min.

Videofan Program Anna Baumgart
Odcinek 8

Anna Baumgart

Anna Baumgart (ur. 1966 we Wrocławiu) artystka wizualna, przedstawicielka sztuki krytycznej i sztuki feministycznej. Tworzy rzeźby, instalacje, performance'y, wideo, fotografie i tatuaż artystyczny. W swojej sztuce porusza tematy związane z problemami współczesnych kobiet i ich rolami (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Ada Karczmarczyk
Odcinek 7

Ada Karczmarczyk

Nowy odcinek z cyklu Videofan, portretujący artystkę multimedialną, performerkę i blogerkę, Adę Karczmarczyk, znaną również jako ADU.

Długość odcinka: 12 min.

Videofan Program Aleka Polis
Odcinek 6

Aleka Polis

Aleka Polis to pseudonim artystyczny Aleksandra Polisiewicz (ur. 1974 w Katowicach). Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od 2012 studia doktoranckie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2002 i 2006 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa (...)

Długość odcinka: 12 min.

Videofan Program Rafał Dominik
Odcinek 5

Rafał Dominik

Rafał Dominik (1985). Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa Leona Tarasewicza. Tworzy obrazy, rysunki, rzeźby oraz prace video. Założyciel artystycznych projektów Mebleks oraz zespołu disco polo Galactics. Uczestnik wielu wystaw, m.in. - Eksperyment nie moze (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Laura Pawela
Odcinek 4

Laura Pawela

Laura Pawela jest artystką wizualną związana z Górnym Śląskiem i Warszawą. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu, Schloss Akademie w Niemczech oraz na Uniwersytecie (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Zbigniew Libera
Odcinek 3

Zbigniew Libera

Zbigniew Libera (ur. 7 lipca 1959 w Pabianicach) polski artysta, autor instalacji i wideoinstalacji, fotografik i performer, twórca obiektów artystycznych. Jest uznawany za prekursora sztuki krytycznej, tzw. sztuki ciała oraz estetyki queer, którą wprowadził pod koniec lat 80. w swoich (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Wojciech Gilewicz
Odcinek 2

Wojciech Gilewicz

Wojciech Gilewicz, urodzony w 1974 roku w Biłgoraju. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (1994 - 96), a następnie w Warszawie, gdzie w roku 1999 uzyskał dyplom z malarstwa (aneks z fotografii). Mieszka i pracuje w Warszawie i w Nowym Jorku. Jest malarzem, fotografem, autorem (...)

Długość odcinka: 13 min.

Videofan Program Józef Robakowski
Odcinek 1

Józef Robakowski

Józef Robakowski jest artystą, historykiem sztuki, autorem filmów, cykli fotograficznych, zapisów video, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych. Kurator i właściciel Galerii Wymiany.

Długość odcinka: 14 min.