Ukryte skarby

Ukryte skarby Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura, Podróże
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
8 godz. 24 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Ukryte skarby

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Ukryte skarby Program Sieja, taniec śmierci, eremici i bisior z wigierskiego jeziora
Odcinek 23

Sieja, taniec śmierci, eremici i bisior z wigierskiego jeziora

W tym odcinku dotykamy serca Wigier. W tym niezwykłym zakątku zamieszkali kameduli. Jak żyli? Byli całkowicie oddani wierze. Znali się na botanice, medycynie, architekturze. W dalszej części programu spróbujemy także legendarnej siei, poszukamy najdroższej tkaniny świata – bisioru, (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Tajemnice sylwestrowej nocy
Odcinek 22

Tajemnice sylwestrowej nocy

Pieczenie bochniaczków, szczodraków czy śpiewanie kolęd i recytowanie wierszy – te staropolskie zwyczaje kultywowano w wielu regionach polski w sylwestrowy wieczór. Mężczyźni ochoczo strzelali z bicza odganiając w ten sposób resztki starego roku. Młode i piękne kobiety miały (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Łopienka – ruszamy w Bieszczady
Odcinek 21

Łopienka – ruszamy w Bieszczady

Kwitnące jesienią połoniny to zjawiskowy widok, nie dający się z niczym porównać. Ruszamy w Bieszczady, aby dotknąć ukrytych w nich skarbów. Tajemnicze cerkiewki z cudownymi ikonami, wilki i niedźwiedzie spacerujące po turystycznych traktach...

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Iwonicz
Odcinek 20

Iwonicz

Pierwszy na świecie szyb naftowy powstał we wsi Siary pod Gorlicami. Został wykopany ręcznie i dał początek wydobyciu ropy w kopalni Stanisława Jabłonowskiego. Przez ponad sto lat ropa uchodziła za bezużyteczną ciecz, jednak wyniki polskich odkrywców przyczyniły się do przemienienia (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Norwid, Łosie i Boże Trąby
Odcinek 19

Norwid, Łosie i Boże Trąby

W tym odcinku odwiedzamy zapomniany pałac który kiedyś tętnił życiem, a którego okolice były natchnieniem dla Norwida. Odkryjemy mroczne tajemnice Trupielina i zagramy na jednym z tysięcy gwizdków w Gwizdałach. Dowiemy się też co łączyło panią Paderewską z kurami i usłyszymy (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Miasto pod miastem, historia pewnej przyjaźni i broń XXI wieku
Odcinek 18

Miasto pod miastem, historia pewnej przyjaźni i broń XXI wieku

Tym razem znajdziemy się w miejscu z bardzo starą historią. Już 14 tysięcy lat temu żyli tam łowcy reniferów.dziś spróbujemy odkryć tu miasto pod miastem, przejedziemy BTR 60, poznamy historię pewnej przyjaźni i wystrzelimy pociski, które przebija każdą powłokę - Skarżysko (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Janów Podlaski
Odcinek 17

Janów Podlaski

Tym razem zapraszamy do Janowa Podlaskiego. Odwiedzamy słynną na cały świat stadninę koni arabskich, zwiedzimy pałac biskupi, w którym mieszkał m.in. biskup Adam Naruszewicz, przejedziemy podlaską Szwajcarię, poznamy kamienne baby i porozmawiamy w języku chachłackim.

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Koszalin
Odcinek 16

Koszalin

W 1214 r. książę pomorski Bogusław II nadał wieś Koszalin (łac. Cossalitz) klasztorowi w Białobokach k. Trzebiatowa. Potem Koszalin stał się stolicą biskupiego księstwa kamieńskiego. A w 1331 r., gdy kupiono wieś Jamno oraz część jeziora Jamno wraz z mierzeją i grodem Unieście (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Wyspa skarbów i 44 inne wyspy
Odcinek 15

Wyspa skarbów i 44 inne wyspy

Wyspa Wolin to miejsce, gdzie odkryć można tajemnicze wraki z dna morza i wyrzutnie śmiercionośnej broni, którą Hitler chciał zniszczyć Londyn. Podążymy szlakiem zaginionych skarbów z Kamienia Pomorskiego, których część mogła być ukryta w studni tajemniczego pana Tertuliana. (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Podziemne miasto i złoto gór Sowich
Odcinek 14

Podziemne miasto i złoto gór Sowich

W gminie Głuszyca przeżyć można wyprawę mrożącą krew w żyłach. Wystarczy ruszyć do zamku Rogowiec, najwyżej położonego zamku w Polsce. W jego ruinach wciąż słychać zawodzenia wyklętych dusz. Dziś w programie zejdziemy do podziemnego miasta i poszukamy złota Gór Sowich.

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Atom, zakonnice i bracia von Krokov
Odcinek 13

Atom, zakonnice i bracia von Krokov

W tym odcinku dramatyczna historia braci von Krokow, ruiny elektrowni atomowej i piękna plaża przecięta rzeką. Tym razem ruszyliśmy nad Bałtyk. Zaglądamy do skarbca żarnowieckich benedyktynek i poznajemy tajemnice zamku w Krokowej. Szukamy także drogę do owianej legendą „Bożej (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Ulipki, popie jajka i królowa Bona na osiołku
Odcinek 12

Ulipki, popie jajka i królowa Bona na osiołku

Tym razem poznamy skarby Wiśnicza, czyli dowiemy się, co to jest Compendium Ferculorum, poznamy historię latających tureckich jeńców i poznamy nietypowe przejażdżki Królowej Bony na osiołku.

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Tajemnice austriackiej twierdzy i cudowny pierścień
Odcinek 11

Tajemnice austriackiej twierdzy i cudowny pierścień

W programie m.in. odwiedzamy jedyną w Polsce budowlę postawioną przez Józefa Wybickiego i pole, na którym rodzą się garnki mające tysiące lat, dotykamy kamieni kruszwickiej wieży, pamiętającej historię Popiela i poszukujemy tajemniczego fletu, którego dźwięk ponoć wyprowadził z (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Stanisław Stadnicki, Błękitna Dama i fawerole czyli tajemnice zamku w Łańcucie
Odcinek 10

Stanisław Stadnicki, Błękitna Dama i fawerole czyli tajemnice zamku w Łańcucie

Tym razem odkryjemy tajemnice zamku w Łańcucie, poznamy historię Stanisława Stadnickiego i Błękitnej Damy oraz dowiemy się co to są fawerole.

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Orle gniazdo i kielich świętego Wojciecha
Odcinek 9

Orle gniazdo i kielich świętego Wojciecha

Gniezno, podobnie jak Rzym zbudowano na siedmiu wzgórzach. To właśnie tutaj miał osiąść Lech, jeden z trzech braci, legendarny protoplasta polaków. Jednak poza legendami, w Gnieźnie miało miejsce wiele autentycznych wydarzeń historycznych. Do dzisiaj miejsce to kryje wiele skarbów i (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Tajemnice Józefa Wybickiego i śmierć na Wyspie Edwarda
Odcinek 8

Tajemnice Józefa Wybickiego i śmierć na Wyspie Edwarda

Tajemnice Józefa Wybickiego i śmierć na Wyspie Edwarda

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Odpoczywalna góra i goły kościół
Odcinek 7

Odpoczywalna góra i goły kościół

Król Kazimierz Wielki skosztował tu wody z cudownego źródła i zakrzyknął” Pij zdrój – i tak powstała nazwa Pyzdry. Jakie skarby kryje ta miejscowość? Tu mieścił się jeden z najpotężniejszych zamków średniowiecznych. Po ucieczce przed Krzyżakami Kazimierz Wielki odpoczął na (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Kościół Pokoju, templariusze i stracony błazen
Odcinek 6

Kościół Pokoju, templariusze i stracony błazen

Tym razem poznamy skarby i tajemnice Świdnicy: bazyliszka, opowieść o damie w srebrnej trumnie, drewniany barokowy kościół, smutną historię książęcego błazna i tajemniczą willę.

Długość odcinka: 24 min.

Ukryte skarby Program Jan z Czerniny i Biała Dama
Odcinek 5

Jan z Czerniny i Biała Dama

Wielkopolską Rydzynę założył w XV wieku Jan z Czerniny. Późniejsza historia miasta i zamku związana jest z rodami Sułkowskich i Leszczyńskich. Z tego ostatniego wywodził się Stanisław, król Polski. W obecnym barokowym pałacu podziwiać można przepiękne wnętrza, a raz do roku, w (...)

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Szybowce, rycerz Wieniawita i buty królowej Marii Leszczyńskiej
Odcinek 4

Szybowce, rycerz Wieniawita i buty królowej Marii Leszczyńskiej

Leszno to miasto o bogatej historii, zarówno tej starszej, jak i najnowszej. W odcinku: latamy szybowcami, kibicujemy żużlowcom i gramy na rynku. Poznamy także legendy związane z Lesznem, np. czego obawiała się czeska księżniczka Dąbrówka, mijając Leszno?

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Sto wiatraków i Arianie
Odcinek 3

Sto wiatraków i Arianie

Tym razem odwiedzamy miasto czterech religii i słynny z wiatraków Śmigiel. Obok siebie żyli tutaj katolicy, ewangelicy, żydzi i bracia polscy, zwani też arianami. Poznajemy miejsce, gdzie produkowany był słynny Tonik 76 i wiele innych atrakcji turystycznych związanych z tym miejscem.

Długość odcinka: 22 min.

Ukryte skarby Program Zamurowany Onufry i Szwed na sądzie bożym
Odcinek 2

Zamurowany Onufry i Szwed na sądzie bożym

Śrem to jedno z najstarszych miast w Wielkopolsce. Przełom Warty koło Śremu stanowił najdogodniejsze miejsce przeprawy przez rzekę dla podróżujących między Śląskiem, Wielkopolską i Kujawami. Mimo że pierwsza wzmianka pisana o mieście pochodzi z bulli gnieźnieńskiej papieża (...)

Długość odcinka: 21 min.

Ukryte skarby Program Pole, które rodzi garnki
Odcinek 1

Pole, które rodzi garnki

Najstarsza wzmianka o Nochowie pochodzi z 1292r. i mówi, że jego właścicielami byli Zachariasz i Wilhelm. W wiekach późniejszych Nochowo było wsią królewską wchodzącą w skład starostwa śremskiego. Ciekawszą relację z roku 1416 o pobycie króla Władysława Jagiełły w Nochowie (...)

Długość odcinka: 19 min.