Tajemnice Trzeciej Rzeszy

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Dokument, Historia
Kategoria wiekowa:
od lat 16
Rok produkcji:
2011
Kraj produkcji:
Niemcy
Długość:
9 godz. 8 min.
Reżyseria:
Anja Greulich, Steffi Schöbel

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Tajemnice Trzeciej Rzeszy

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Złoto nazistów
Odcinek 11

Złoto nazistów

W 1945 naziści wycofywali się, a alianci mieli wkrótce przekroczyć wschodnią granicę Niemiec. Nie wiedzieli, jakie zagrożenia mogą kryć się na południu, w sercu III Rrzeszy. Obawy wzrosły po ostatniej, desperackiej próbie ataku w Alpach, gdzie użycie czołgów było prawie (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Zagadka Hessa
Odcinek 10

Zagadka Hessa

Prawa ręka i zastępca Hitlera. Człowiek, który wierzył, że można przemieszczać przedmioty siłą myśli, a Wielka Brytania zawrze pokój z Fuhrerem. Hess jest jedną z najciekawszych postaci XX wieku. Pomagał tworzyć kraj, który runął. Gdyby jednak udało mu się zrealizować pewną (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Śmiercionośne misje
Odcinek 9

Śmiercionośne misje

Oto opowieść o czterech operacjach specjalnych podczas II Wojny Światowej, które nie były tym, czym się wydawały. Plan śmiałego uprowadzenia Mussoliniego z jego rezydencji powstał jako przechwałki młodego człowieka. Agent przebrany za pastora rzucony na ziemię niemieckich żołnierzy (...)

Długość odcinka: 49 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Duchy z Ubota
Odcinek 8

Duchy z Ubota

Upiorny wrak na piaszczystym dnie u wybrzeży Ameryki Południowej. Ten rdzewiejący grobowiec był niegdyś dumą nazistowskiej floty, śmiercionośna bronią za pomocą której posłano na dno liczne statki i marynarzy. Był to jeden z najlepszych niemieckich okrętów podwodnych. W czasie II (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Hitler pacjent
Odcinek 7

Hitler pacjent

Kreował się na wielkiego przywódcę rasy panów, na okaz fizycznego i psychicznego zdrowia, który poprowadzi Niemcy ku wspaniałej przyszłości, ale za maską Führera, krył się delikatny lekoman. Codziennie przyjmował zastrzyki, tabletki i napoje od których był uzależniony. Przez te (...)

Długość odcinka: 49 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Architekt Hitlera
Odcinek 6

Architekt Hitlera

Kolonia słynie ze średniowiecznych kościołów i tragów, jest również miastem sztuki. W 1981 roku pewien przyjezdny chciał tu sprzedać liczne dzieła, negocjacje odbywały się w tajemnicy, bo sprzedający był znaną postacią chcącą zachować anonimowość. Dom aukcyjny nie nadawał (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Kobiety Hitlera
Odcinek 5

Kobiety Hitlera

Na amatorskim filmie widać młodą kobietę brodzącą w alpejskim jeziorze - to Ewa Braun, dziewczyna Adolfa Hitlera. Führer był starszy od niej o 23 lata, a ich związek utrzymywano w tajemnicy, sprawy nie można było nagłośnić. Niemieckie kobiety ubóstwiały Hitlera, był przedmiotem ich (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Generał Hitlera
Odcinek 4

Generał Hitlera

We wrześniu 1944 roku wywiad brytyjski podsłuchiwał rozmowy wziętych do niewoli niemieckich generałów. Padło wtedy sensacyjne stwierdzenie: Rommel powiedział mi, że Führera trzeba zabić. Nie ma wątpliwości, ten człowiek musi odejść. Brytyjczycy nie mogli w to uwierzyć. (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Prawa ręka Hitlera
Odcinek 3

Prawa ręka Hitlera

Dolny Śląsk, dawna prowincja Niemiec, jedna ze wspaniałych niegdyś posiadłości w ostatnich dniach istnienia Trzeciej Rzeszy została zdobyta przez Armię Czerwoną. Obecnie tereny te należą do Polski. Dopiero po wojnie Rosjanie odkryli dziwne, należące do nazistów dokumenty ukryte w (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Pieniądze Hitlera
Odcinek 2

Pieniądze Hitlera

Państwo nazistowskie przypominało wielkie przedstawienie. Hitler był wszechwładnym przywódcą, który podawał się za skromnego przedstawiciela ludu. Był bez reszty oddany sprawie i Niemcom. To było bardzo istotne dla jego wizerunku, starannie kształtowanego przez Josepha Goebbelsa. (...)

Długość odcinka: 50 min.

Tajemnice Trzeciej Rzeszy Serial Rodzina Hitlera
Odcinek 1

Rodzina Hitlera

Hitler zbudował swój nazistowski kult na bazie mitu o rasowej czystości, więzy rodzinne miały kluczowe znaczenie. Zwolennicy Führera musieli udowodnić, że mają czysto niemieckie korzenie. Podczas gdy wielu było prześladowanych, a nawet mordowanych z powodu pochodzenia, rodzina Hitlera (...)

Długość odcinka: 50 min.