Tajemnice historii

Tajemnice historii Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Dokument, Historia
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2010
Kraj produkcji:
Francja
Długość:
41 godz. 17 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Tajemnice historii

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Tajemnice historii Serial Rudolf Habsburg
Odcinek 28

Rudolf Habsburg

Meyerling w Austrii.  Jest 30 stycznia 1889 roku, lokaj arcyksięcia Rudolfa Habsburga chce obudzić swojego pana, na pukanie do drzwi nikt jednak nie odpowiada. Ostatecznie po wyważeniu drzwi służbie ukazuje się straszny widok. W pokoju leżą zwłoki następcy tronu Habsburga oraz jego (...)

Długość odcinka: 1 godz. 21 min.

Tajemnice historii Serial Wielki Gatsby, czyli arystokraci ery industrialnej
Odcinek 27

Wielki Gatsby, czyli arystokraci ery industrialnej

"Wielki Gatsby" to jedna z najsłynniejszych amerykańskich powieści XX wieku. Opowiada o tytułowym bohaterze, który dorobił się fortuny w Stanach Zjednoczonych. Chociaż postać Gatsby'ego jest fikcyjna, pod koniec XIX wieku i na początku XX istnieli ludzie o losach zbliżonych do niego. W (...)

Długość odcinka: 1 godz. 41 min.

Tajemnice historii Serial Dlaczego Charlotte Corday zabiła Marata?
Odcinek 26

Dlaczego Charlotte Corday zabiła Marata?

W 1793 roku we Francji trwała Wielka Rewolucja. Rewolucyjne frakcje ścierały się ze sobą. Kordelierzy i jakobini obarczali winą za klęski gospodarcze i wojskowe żyrondystów. Podburzeni sankiuloci, doprowadzili do zamachu stanu. Po pokazowych procesach główni przywódcy żyrondystów (...)

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Gilles de Rais - Prawdziwa historia Sinobrodego
Odcinek 25

Gilles de Rais - Prawdziwa historia Sinobrodego

Towarzysz broni Joanny d'Arc niegdyś uchodzący za szlachetnego rycerza i odznaczony na dworze króla Francji – Gilles'a De Rais zostaje skazany na śmierć przez powieszenie, a jego ciało spalone w Nantes 26 października 1440 roku. Zeznania, które złożył w czasie śledztwa, były tak (...)

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Czy Ludwik XVII zmarł w więzieniu?
Odcinek 24

Czy Ludwik XVII zmarł w więzieniu?

Król Francji Ludwik XVI i Maria Antonina zostali zgilotynowani w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Natomiast los potomka dynastii, małego Ludwika XVII budzi spory wśród historyków. Według oficjalnej wersji zmarł na gruźlicę w wieku dziesięciu lat w więzieniu. Był przetrzymywany w (...)

Długość odcinka: 1 godz. 13 min.

Tajemnice historii Serial Człowiek zwany Jezusem
Odcinek 23

Człowiek zwany Jezusem

Każdy, kto intersuje się historią, powinien zainteresować się życiem Jezusa. Wywarł on ogromny wpływ na historię całej ludzkości. Jego dzieje są często kwestionowane, ale jakkolwiek jest życie Jezusa od narodzin w Nazarecie po ukrzyżowanie przez Piłata składa się na wielką (...)

Długość odcinka: 1 godz. 43 min.

Tajemnice historii Serial Czy Robin Hood istniał naprawdę?
Odcinek 23

Czy Robin Hood istniał naprawdę?

Czy Robin Hood był postacią literacką czy historyczną? Czy Książę Złodziei był szlachetnym bojownikiem o wolność czy zwykłym rozbójnikiem? Jego imię pojawia się w wielu tekstach historycznych. Eksperci toczą zacięty spór związany z tą niesamowitą postacią. Wiąże się z nimi (...)

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Czy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę?
Odcinek 22

Czy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę?

3 sierpnia 1492 roku Krzysztof Kolumb wsiada na pokład statku Santa Maria. Po dwóch miesiącach żeglugi po nieznanych wodach majtek widzi ląd. W ten sposób europejskie statki docierają do Ameryki. Czy jednak Krzysztof Kolumb był pierwszym podróżnikiem, którego noga stanęła w Ameryce?

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Dlaczego zginęła Maria Stuart?
Odcinek 21

Dlaczego zginęła Maria Stuart?

Maria Stuart zginęła na szafocie, ścięta na rozkaz swojej kuzynki Elżbiety I. Oskarżono ją o udział w spisku na życie królowej Anglii. Czy Maria Stuart rzeczywiście spiskowała, czy może sama padła ofiarą zakulisowych gierek dworskich?

Długość odcinka: 1 godz. 11 min.

Tajemnice historii Serial Henryk VIII - kochany tyran
Odcinek 20

Henryk VIII - kochany tyran

Okres panowania Henryka VIII to historia ciągłych rozstań i powrotów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że żon miał aż sześć, a niektórym ze swoich małżonek ścinał głowę! To właśnie za jego rządów Anglia wyłamała się z Kościoła rzymskokatolickiego i (...)

Długość odcinka: 1 godz. 40 min.

Tajemnice historii Serial Nostradamus - wizjoner czy szarlatan
Odcinek 19

Nostradamus - wizjoner czy szarlatan

Nostradamus był francuskim lekarzem, astrologiem i matematykiem żyjącym w XVI wieku. Mimo sowich zdolności medycznych zapamiętany został przede wszystkim dzięki swym spisanym w formie czterowierszy przepowiedniom. Niektórzy uważają je za niewartą uwagi fantazję, inni zaś doszukują (...)

Długość odcinka: 1 godz. 12 min.

Tajemnice historii Serial Kim był człowiek w żelaznej masce
Odcinek 18

Kim był człowiek w żelaznej masce

Jest 19 listopada 1703 roku. Człowiek w żelaznej masce odszedł z tego świata. Tak kończą się 34 lata jego niewoli. Dozorca więzienia nakazał ukryć twarz i tożsamość więźnia, zmuszono go też do milczenia. Dlaczego potraktowano go w taki sposób? Kto krył się za żelazną maską? (...)

Długość odcinka: 1 godz. 11 min.

Tajemnice historii Serial Dlaczego cesarzowa Sissi zginęła
Odcinek 17

Dlaczego cesarzowa Sissi zginęła

Genewa, 10 września 1898 roku, godzina 13:30. Elżbieta Bawarska zwana Sisi idzie nabrzeżem po bulwarze Quai Mont-Blanc. Nagle nieznany mężczyzna ugodził ją w serce. Sisi upada i umiera po 20 minutach. Miała wtedy 60 lat. Dlaczego zabito cesarzową? Czy był to czyn osamotnionego szaleńca?

Długość odcinka: 1 godz. 15 min.

Tajemnice historii Serial Dlaczego Kleopatra odebrała sobie życie?
Odcinek 16

Dlaczego Kleopatra odebrała sobie życie?

Jedna z najsłynniejszych kobiet zasiadających kiedykolwiek na królewskim tronie. Władała Egiptem w burzliwych czasach, brała udział w niezliczonej ilości intryg, romansowała z Juliuszem Cezarem i odegrała ważną rolę w rzymskiej wojnie domowej. Jej samobójcza śmierć stanowiła (...)

Długość odcinka: 1 godz. 9 min.

Tajemnice historii Serial Napoleon i kobiety
Odcinek 15

Napoleon i kobiety

Napoleon Bonaparte był genialnym strategiem wojskowym i jednym z największych władców w historii Europy. Jednak jaki był prywatnie? Jaki był jego stosunek do kobiet? czy manipulował nimi, a może to one miały na niego większy wpływ?

Długość odcinka: 1 godz. 42 min.

Tajemnice historii Serial Tajemnicza śmierć ostatniego cara
Odcinek 14

Tajemnicza śmierć ostatniego cara

W czasie rewolucji bolszewickiej w 1918 roku Car Mikołaj próbował uciec przed gniewem ludu. Jednak 16 lipca zostaje zamordowany wraz ze swoją rodziną. Co tak naprawdę się wydarzyło? Co stało się z ich ciałami? Czy to możliwe, że jedna z jego córek Księżna Anastazja przeżyła (...)

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Gdzie jest skarb Templariuszy?
Odcinek 13

Gdzie jest skarb Templariuszy?

Historia Zakonu Templariuszy owiana jest wieloma tajemnicami. Jego ostatni Wielki Mistrz zginął spalony na stosie, po proces trwającym siedem lat. Dlaczego król Francji Filip Piękny dążył do położenia kresu działalności zakonu? Wielu uważa, że chciał przywłaszczyć sobie majątek, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Markiza de Pompadour - ukochana króla
Odcinek 12

Markiza de Pompadour - ukochana króla

Markiza de Pompadour była wybranką serca króla Ludwika XV i znajdowała się przy jego boku od roku 1745, aż do jej śmierci w 1764 roku. Władca Francji był nią oczarowany, obsypywał ją prezentami, tytułami i bezgranicznie ufał. Czy kobieta wykorzystywała to by włączyć się do gry (...)

Długość odcinka: 1 godz. 40 min.

Tajemnice historii Serial Kardynał Richelieu - Niebo może poczekać
Odcinek 11

Kardynał Richelieu - Niebo może poczekać

Kardynał Richelieu był człowiekiem pełnym pasji i ambicji. Jego życie zaś to jeden ciąg intryg, machinacji finansowych i romansów ze szczyptą dewocji. Taki był wielki kardynał o zakrwawionych dłoniach i szkarłatnej sukni jak pisano o nim. Miał ogromną władzę, którą zawdzięczał (...)

Długość odcinka: 1 godz. 42 min.

Tajemnice historii Serial Mozart
Odcinek 10

Mozart

Mozart już jako kilkuletnie dziecko objawiał swój ogromny talent. Jego ojciec dołożył wszelkich starań, by jego syn zdobył odpowiednie wykształcenie i został zauważony przez burżuazję. Z czasem Mozart rozwijał swoje zdolności i stawał się coraz bardziej popularny. Wielu (...)

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Gdyby mury Watykanu mogły mówić
Odcinek 9

Gdyby mury Watykanu mogły mówić

W tym odcinku poznamy Watykan od strony, o której mówi się niezwykle rzadko. Autorzy programu zabiorą nas w fascynującą podróż po miejscach, które na co dzień są zamknięte dla zwiedzających. To tutaj rozgrywała się historia papiestwa. Zobaczymy z bliska grób św. Piotra i poznamy (...)

Długość odcinka: 1 godz. 47 min.

Tajemnice historii Serial Picasso
Odcinek 8

Picasso

Kim był Pablo Picasso i jak narodził się kubizm? Jak żył wybitny artysta, którego arcydzieła szokowały publiczność i odbiły piętno na sztuce? Ile warte są współcześnie dzieła tego autora? Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedź oglądają kolejny odcinek serii "Tajemnice (...)

Długość odcinka: 1 godz. 39 min.

Tajemnice historii Serial Rasputin
Odcinek 7

Rasputin

Grigorij Rasputin - rosyjski chłop, który z biedaka stał się carskim faworytem, mającym w garści carycę Aleksandrę Fiodorowną. Rzekomy mnich, mistyk, który bezustannie zmieniał swoje nazwisko, pochodzenie i życiorys. Słynął ze skłonności do alkoholu, tytoniu, burd, złodziejstwa, a (...)

Długość odcinka: 1 godz. 19 min.

Tajemnice historii Serial Juliusz Cezar
Odcinek 6

Juliusz Cezar

Gajusz Juliusz Cezar - kto nie zna tego nazwiska. Może najwybitniejszy Rzymianin, który sławę zdobył posadą namiestnika Imperium w Galii. Wybitny wódz, dyktator, pisarz i polityk, który dzięki swoim legionom zdobył pełnię władzy w Rzymie. Zamordowany w idy marcowe przez Brutusa i (...)

Długość odcinka: 1 godz. 46 min.

Tajemnice historii Serial De Gaulle - Ostatni z wielkich
Odcinek 5

De Gaulle - Ostatni z wielkich

Jeden z głównych przeciwników utworzonej po kapitulacji Francji wobec Niemiec w czasie II wojny światowej Republiki Vichy. Późniejszy prezydent Francji, starający się zachować niezależność wobec rosnących w siłę NATO i Układu Warszawskiego. To za jego rządów Francja pozbyła się (...)

Długość odcinka: 1 godz. 38 min.

Tajemnice historii Serial Katarzyna II
Odcinek 4

Katarzyna II

Była jedną z najpotężniejszych kobiet w historii. Władała ogromnym imperium rosyjskim, prowadziła korespondencje z największymi umysłami epoki oświecenia, o jej umiłowaniu do seksualnych ekscesów krążą legendy. Jaka była naprawdę Katarzyna II? Przekonaj się dzięki kolejnemu (...)

Długość odcinka: 1 godz. 29 min.

Tajemnice historii Serial Car Mikołaj II
Odcinek 3

Car Mikołaj II

Ostatni car Rosji, który zginął w dramatycznych okolicznościach. Po dziś dzień plotkuje się o jego związkach z szarlatanem Rasputinem, romansach i decyzjach, które doprowadziły do tragedii całej rodziny.

Długość odcinka: 1 godz. 56 min.

Tajemnice historii Serial Casanova
Odcinek 2

Casanova

Nazwiska, o których mimo upływu lat nadal jest głośno. Szpiedzy, wojownicy, kochankowie, zdrajcy, władcy i podwładni. Choć od ich śmierci minęło wiele wieków, to dalej mają swoje tajemnice. Sekrety te wyjawią współcześni historycy. Niejeden skandal  wyjdzie na jaw.

Długość odcinka: 1 godz. 14 min.

Tajemnice historii Serial Joanna d`Arc zdradzona przez króla
Odcinek 1

Joanna d`Arc zdradzona przez króla

Wybrana przez Boga prorokini czy szalona wieśniaczka? Historycy od lat mają problem z jednoznaczną, sprawiedliwą oceną słynnej Joanny d`Arc.  Czy wojownicza kobieta padła ofiara spisku i była tylko narzędziem w rękach władców? Prawda jest przerażająca.

Długość odcinka: 1 godz. 11 min.