Magazyn Komix sezon 1

Magazyn Komix sezon 1 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura
Rok produkcji:
2009
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
12 godz. 50 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Magazyn Komix sezon 1

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 26
Odcinek 26

odc. 26

Najważniejszym elementem 41 wydania magazynu KOMIX są rozmowy z zagranicznymi gośćmi Warszawskich Spotkań Komiksowych: Słowakiem - Branko Jelinkiem, autorem albumu "Oskar Ed" oraz niemieckimi twórcami: Christophem Heurem - rysownikiem albumu"Pierwsza wiosna" oraz scenarzystą i rysownikiem (...)

Długość odcinka: 28 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 25
Odcinek 25

odc. 25

W dziale "Info serwus": Prezentacja komiksu "Trup i Sofa" meksykańskiego autora Tony'ego Sandovala Informacja o pojawieniu się na polskim rynku klasycznej serii "Tintin". Seria pojawia się w Polsce po raz trzeci. Tym razem wyglada na to, że powinny zostać wydane wszystkie tomy, ponieważ (...)

Długość odcinka: 33 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 24
Odcinek 24

odc. 24

34. wydanie magazynu KOMIX! wprowadza nas w wir wydarzeń związanych z 19 edycją Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. A tegoroczna edycja Festiwalu Komiksu w Łodzi zapowiada się absolutnie wyjątkowo. Pośród międzynarodowych gości na szczególną uwagę zasługuje obecność dwóch (...)

Długość odcinka: 31 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 23
Odcinek 23

odc. 23

Pierwszy powakacyjny program gromadzi przede wszystkim informacje o najważniejszych wydarzeniach związanych ze sceną komiksową, które miały miejsce w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Na początku zobaczymy rozmowę z autorami komiksowej adaptacji "Mistrza i Małgorzaty" - polskim (...)

Długość odcinka: 34 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 22
Odcinek 22

odc. 22

W najnowszym wydaniu Magazynu KOMIX skoncentrujemy się na rozmowach z zagranicznymi twórcami komiksowymi goszczącymi ostatnio w Polsce. Widzowie zobaczą relacje z rozmów z ze znakomitymi twórcami komiksu autorskiego z Austrii i Portugalii: Nicolasem Mahlerem (jego pierwszy opublikowany komiks (...)

Długość odcinka: 31 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 21
Odcinek 21

odc. 21

W 30. wydaniu magazynu KOMIX zobaczymy przede wszystkim reportaż z tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Komiksowych, a w nim rozmowy z najważniejszymi krajowymi twórcami komiksu. W dziale Info Serwus prócz omówienia komiksowych nowości zobaczymy m. in. relację z premiery nowego Zina (...)

Długość odcinka: 30 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 20
Odcinek 20

odc. 20

W tym odcinku widzowie będą mogli zobaczyć m. in. reportaż z festiwalu komiksu w Angouleme oraz materiał ze spotkania miłośników Zbigniewa Herberta w Teatrze Wielkim w Warszawie. Pod wpływem twórczości Herberta, Jakub Rebelka, artysta komiksowy, malował tam obraz ilustrujący czytane (...)

Długość odcinka: 31 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 19
Odcinek 19

odc. 19

28 wydanie Magazynu KOMIX rozpocznie prezentacja najciekawszych zapowiedzi wydawniczych na 2008 rok. W bloku informacyjnym 'Info Serwus' najciekawiej zapowiada się rozmowa z francuskim twórcą komiksowym tworzącym pod pseudonimem Blutch, którego komiks 'Rozkosz' miał właśnie swoją polską (...)

Długość odcinka: 29 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 18
Odcinek 18

odc. 18

W tym wydaniu informacje o wydanej po raz pierwszy antologii prac Konstantina Komardina pt. "Syberyjskie sny", o ekranizacji komiksu Persepolis, rozmowy z twórcami filmu, a także wywiad z Wilhelmem Sasnalem.

Długość odcinka: 31 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 17
Odcinek 17

odc. 17

W tym wydaniu m. in. relacja z festiwalu KomiksFest w Pradze, informacje o aktualnych wydarzeniach na rynku polskiego komiksu: nowym albumie Przemysława "Trusta" Truścińskiego pt. "Najczwartsza RP" oraz wydawnictwie "11/11 Niepodległość"

Długość odcinka: 34 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 16
Odcinek 16

odc. 16

Specjalne wydanie magazynu poświęcone zostało Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu w Łodzi. Tegoroczna 18 edycja festiwalu była szczególna ze względu na dwie przypadające w tym roku rocznice: 30 - lecie powstania komiksu "Thorgal" oraz 50 - lecie powstania komiksu "Tytus, Romek i Atomek". (...)

Długość odcinka: 32 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 15
Odcinek 15

odc. 15

W tym odcinku zaprezentowane zostaną m. in. filmo - komiks "Thorgal", fragment dokumentu o Grzegorzu Rosińskim oraz relacja z oficjalnej premiery albumu "Warszawa 44", która odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie także rozmowa z rysownikiem komiksowym - Markiem von Oppein, (...)

Długość odcinka: 30 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 14
Odcinek 14

odc. 14

W tym programie reportaż z wręczenia nagród w konkursie na komiks o powstaniu warszawskim; relacja z uroczystości wręczenia medali "Gloria Artis" najwybitniejszym twórcom komiksu w Polsce przez ministra kultury Kazimierza Ujazdowskiego. Wśród odznaczonych znaleźli się Tadeusz Baranowski, (...)

Długość odcinka: 29 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 13
Odcinek 13

odc. 13

W programie m.in.: informacja o kolejnej edycji konkursu na komiks o powstaniu warszawskim, materiał reportażowy z piątej edycji plenerowej imprezy komiksowej 'Interkomix', rozmowa z twórcami nowej serii komiksowej 'Biokosmos', materiał reportażowy z wernisażu wystawy obrazów komiksowych (...)

Długość odcinka: 30 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 12
Odcinek 12

odc. 12

W tym odcinku, w stałym dziale Info Serwus zostanie zaprezentowana m.in. druga po "Urodziłem się w Barbakanie" część autobiografii Henryka Chmielewskiego pt "Tytus zlustrowany". Poprzedni tom autor zakończył około roku 1947,kiedy został przyjęty do redakcji kultowej "Przygody", "Tytus (...)

Długość odcinka: 28 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 11
Odcinek 11

odc. 11

W stałym dziale "Info Serwus" zaprezentowane zostaną najważniejsze premiery wiosennej imprezy komiksowej - Warszawskich Spotkań Komiksowych. Pokazany zostanie też filmowy materiał z dwóch dużych wystaw komiksowych, jakie mają miejsce w paryskim centrum sztuki współczesnej: Centre (...)

Długość odcinka: 36 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

W tym odcinku, w stałym dziale Info Serwus, zobaczymy min. relację z powstawania murala na bloku, w którym żył, tworzył i tragicznie oddał ducha malarz Zdzisław Beksiński. Zobaczymy też relację z wystawy komiksu czeskiego w warszawskim Instytucie Kultury Czeskiej. Z tej okazji do (...)

Długość odcinka: 33 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 9
Odcinek 9

odc. 9

W tym odcinku, w stałym dziale Info Serwus, który poświęcony jest aktualnym wydarzeniom związanym ze sceną komiksu i około komiksową, mowa będzie m.in. o polskim wydaniu amerykańskiego komiksu ''Umowa z bogiem''. Uważany on jest za jeden z najważniejszych komiksów w historii gatunku (...)

Długość odcinka: 32 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 8
Odcinek 8

odc. 8

W dziale Info serwus zobaczymy m.in. fragment powstającego właśnie filmu animowanego „Arka” w reżyserii Grzegorza Jonkajtysa, obejrzymy fragmenty komiksu o świętym Jose Marii - założycielu stowarzyszenia Opus Dei oraz pojawi się wywiad z Michałem Śledzińskim - rysownikiem (...)

Długość odcinka: 28 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 7
Odcinek 7

odc. 7

W dziale Info serwus poświęconym aktualnym wydarzeniom związanym ze scena komiksu i około komiksową m.in.: Francuski Magazyn komiksowy 'Spirou' poświęcił najnowsze wydanie polskiemu komiksowi, grupa filmowa Skurcz wydała na DVD swój najnowszy, bardzo komiksowy film 'Wściekłe Pięści (...)

Długość odcinka: 27 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

W roku 2006 przypadło pięćdziesięciolecie powstania bodaj najsłynniejszego polskiego komiksu „Tytusa, Romka i Atomka” a na dodatek, Tadeusz Chmielewski czyli rysownik i scenarzysta całej serii w jednej osobie, opublikował kolejny, trzydziesty już album zatytułowany: „Tytus, Romek i (...)

Długość odcinka: 25 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

W dziale Info serwus m.in. francuska premiera drugiego tomu albumu Irka Koniora „Opowieść Rybaka”, pojawią się też relację z Międzynarodowych Targów Książki, imprezy „Interkomix” czy wernisażu oryginalnych plansz komiksowych Piotra Dumały do „Zbrodni i Kary”. W programie (...)

Długość odcinka: 26 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

W programie m.in: Po premierze w polskich kinach ekranizacji komiksu „V jak Vendetta” eksperci magazynu Komix!: Szymon Holcman oraz Wojciech Orliński zanalizują powodzenie tej ekranizacji oraz zaprezentowane zostaną fragmenty filmu. W dziale Recenzja: najnowsze albumy: 30 księgi „Tytusa, (...)

Długość odcinka: 26 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

W dziale Info serwus, poświęconym aktualnym wydarzeniom związanym ze scena komiksu i około komiksową przedstawione zostaną najważniejsze nowości komiksowe wydane na polskim rynku. Są to m.in.: 'Persepolis' francuskiej twórczymi komiksowej: Marjanne Strapi oraz 'Indiańskie Lato' (...)

Długość odcinka: 26 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

Dziesiąte jubileuszowe wydanie magazynu KOMIX! potraktowane zostało specjalnie. Cały program stanowić będzie tematyczny reportaż poświęcony wielkiej imprezie komiksowej. We francuskim miasteczku Angouleme w ostatni weekend stycznia rokrocznie ma miejsce największy w europie festiwal (...)

Długość odcinka: 25 min.

Magazyn Komix sezon 1 Program odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Ten odcinek magazynu KOMIX! poświęcony będzie przede wszystkim jednemu z najważniejszych klasyków polskiego komiksu czyli rysownikowi: Bogusławowi Polchowi. Bogusław Polch to m.in. rysownik następujących przebojów komiksowych: „Kapitan Żbik”, „Funky Kowal” czy „Lądowanie w (...)

Długość odcinka: 25 min.