Legendy PRL Sezon 14

Legendy PRL Sezon 14 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Historia, Wiedza
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
3 godz. 40 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Legendy PRL Sezon 14

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc. 11
Odcinek 11

odc. 11

Co łączy Warszawę w wersji sedan, Trabanta 601, Skodę 1000 MB z Fordem Mustangiem? Choć były zupełnie inne, to każde z tych aut miało kolosalny wpływ na historię motoryzacji w tych krajach, w których powstawało. Dla Patryka Mikiciuka ważne jest jeszcze jedno – wszystkie miały (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

Wielu osobom auto z epoki PRL-u w zupełności wystarczają – jednak jest spora grupa fanów tych aut, którzy uważają je za zbyt pospolite, dlatego postanowili uczynić z nimi coś, co sprawi, że będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Choć często ich dzieła określa się mianem (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc.  9
Odcinek 9

odc.  9

Patryk Mikiciuk odnajdzie kilka aut schowanych w garażach w niewielkiej miejscowości Wolbrom nieopodal Krakowa. Z pozoru tych samochodów nic nie wyróżnia, jednak uwagę zwraca ich nienaganny, fabryczny stan i minimalne przebiegi. Pokażemy między innymi Fiata 125 p.

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc.  8
Odcinek 8

odc.  8

Udowodnimy, że auta z PRL-u nie muszą być drogie w utrzymaniu - pokażemy, że można kupić klasyczne i wyjątkowe samochody z tej epoki za niewielkie pieniądze, często w świetnym stanie. Górna granica naszych wydatków to 3000 złotych, ale większość prezentowanych aut będzie znacznie (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc.  7
Odcinek 7

odc.  7

Opowiemy o niezwykle ciekawych autach z Francji, które w okresie PRL-u trafiły do rządowej floty. Gdy w Polsce nowością była Warszawa 203-K Kombi, a polski rząd kupił licencję na produkcję Polskiego Fiata 125p, prezydent Francji Charles de Gaulle w prezencie dla polskiego rządu (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc.  6
Odcinek 6

odc.  6

Patryk Mikiciuk przemierza całą Polskę by znaleźć samochody wyprodukowane w czasach PRL, które służą ich właścicielom do dziś, a niekiedy są nawet głównym źródłem dochodu, narzędziem pracy, czy sposobem na spędzanie wolnego czasu na emeryturze. Dowiecie się, jakim autem listy (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc.  5
Odcinek 5

odc.  5

Po gierkowskim otwarciu polskiego eksportu na Zachód samochody produkowane w PRL-u trafiały do całej Europy. Choć konkurowały z europejskimi markami głównie ceną, to w wielu krajach zdobyły rzesze miłośników, którzy do dziś są im wierni. W poszukiwaniu eksportowych okazów Patryk (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

Jazda na dwóch kołach, skok przez płonące obręcze, przeskakiwanie nad jadącym z naprzeciwka samochodem - to tylko niektóre z numerów, jakie przed laty wykonywali najpopularniejsi kaskaderzy w kraju. Zbigniew Litwiniak, Zbigniew Modej, Piotr Juszczyk, Grzegorz Sielewicz i Krystian Hadrosek (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc.  3
Odcinek 3

odc.  3

Od jednego z widzów dostaliśmy film dokumentujący występy grupy polskich kaskaderów z czasów PRL-u, którzy pod szyldem Auto Moto Rodeo przyciągali na stadiony tysiące ludzi. Zafascynowany Patryk Mikiciuk odnajdzie członków grupy i poszuka samochodu, który po przeróbkach będzie gotowy (...)

Długość odcinka: 22 min.

Legendy PRL Sezon 14 Program odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Patryk Mikiciuk przypomni pojazdy, bez których nie rozwinęłoby się polskie kino i telewizja. Pokażemy kinowóz, popularne służbowe Robury oraz wozy transmisyjne obsługujące najważniejsze wydarzenia czasów PRL-u.

Długość odcinka: 22 min.