Lata 60.

Lata 60. Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Dokument, Historia
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
USA
Długość:
6 godz. 40 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Lata 60.

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Lata 60. Program Sex, drugs & rock'n'roll
Odcinek 10

Sex, drugs & rock'n'roll

Choć połowa XX wieku przyniosła Ameryce i właściwie całemu światu dobrobyt materialny, to jednak w sferze duchowości i kultury była wtedy stagnacja, jeśli nie regres. Społeczeństwo zareagowało we właściwy sobie sposób: najpierw powstała kultura bitników, potem - hipisów i (...)

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Czas na zmiany
Odcinek 9

Czas na zmiany

Lata 60. to również czas burzliwych przemian w sferze idei. Właśnie wtedy pojawia się typ singla z wyboru w przekroju społecznym, rozwijał się ruch feministyczny, który w końcu wyzwala kobiety z roli zachwycającej się swoimi obowiązkami matki. Właśnie wtedy pojawia się pigułka (...)

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Burzliwy rok 1968
Odcinek 8

Burzliwy rok 1968

Rok 1968 stał się cezurą, która wiele zmieniła w losach świata. Oto zaczynają się rządy młodych, pomyślane przez lewicujących intelektualistów, które przynoszą liberalizację - nie tylko w świecie polityki i gospodarki, ale również w sferze obyczajowej. Zanim jednak "starzy" (...)

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Wyścig kosmiczny
Odcinek 7

Wyścig kosmiczny

Podczas zimnej wojny to Sowieci w wielu kwestiach byli wygranymi - tak było choćby w kwestii eksploracji kosmosu. To Gagarin jako pierwszy człowiek wzszedł na orbitę okołoziemską, to Rosjanie jako pierwsi wysłali żywą istotę w kosmos. Stany Zjednoczone zapłaciły miliardy dolarów i (...)

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Brytyjska inwazja
Odcinek 6

Brytyjska inwazja

Lata 60. ubiegłego wieku to nie tylko historia rodzącej się zimnej wojny między USA a ZSRR, ale również istna inwazja muzyki, która nigdy nie była jeszcze tak popularna. Oto historia muzyki popularnej, której wykonawcy dosłownie rządzili światem - od Beatlesów po Boba Dylana.

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Długi marsz ku wolności
Odcinek 5

Długi marsz ku wolności

Pomimo upłynięcia długich dziesięcioleci od zakończenia wojny domowej w USA, w połowie XX wieku ciąge widoczny był podział Północ-Południe. Jedno nie dzieliło jednak Stanów - stosunek do obywateli czarnoskórych, którzy nadal byli traktowani jak ci gorsi, drugiej kategorii, (...)

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Wojna w Wietnamie
Odcinek 4

Wojna w Wietnamie

Wojna w Wietnamie uznawana jest za jeden z najważniejszych konfliktów Zimnej Wojny. Wielka porażka Ameryki, która przegrała z komunistyczną partyzantką. Telewizja każdego dnia epatowała obrazami amerykańskich chłopców, umierających na drugim końcu świata. Wielu obywateli postanowiło (...)

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Zamach na Kennedy'ego
Odcinek 3

Zamach na Kennedy'ego

Zamach na prezydenta Johna F. Kennedy'iego wstrząsnął Ameryką. Historycy dotarli do relacji naocznych świadków tamtego zdarzenia. Zobaczymy również słynne nagranie Zaprudera, któremu udało uchwycić się moment śmierci prezydenta.

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Świat nad przepaścią
Odcinek 2

Świat nad przepaścią

W latach 60-tych stosunki między USA a ZSRR były bardzo napięte. Kiedy Rosjanie postanowili wysłać swoje rakiety na Kubę, wielu myślało, że koniec jest bliski, a świat pogrąży się w atomowym pyle. Od katastrofy i wybuchu III wojny światowej dzielił nas zaledwie jeden krok...

Długość odcinka: 40 min.

Lata 60. Program Potęga małego ekranu
Odcinek 1

Potęga małego ekranu

W pierwszym odcinku pokażemy najważniejsze wydarzenia w historii telewizji. Zaprezentujemy kulisy powstania przełomowych programów i seriali. Dowiemy się również jak telewizja wpłynęła na świat polityki i pozwoliło wygrać wybory przystojnemu Kennedy'emu.

Długość odcinka: 40 min.