Las Story Sezon 2

Las Story Sezon 2 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Wiedza
Rok produkcji:
2015
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
4 godz. 50 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Las Story Sezon 2

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Las Story Sezon 2 Program odc. 15
Odcinek 15

odc. 15

Fascynująca opowieść o polskich lasach, ich dzikich mieszkańcach oraz ludziach, którzy je chronią. Prowadzący program – Sabina i Robert – podążają tropem dzików. Miejsca, które dziki upodobały sobie najbardziej: błotniste babrzyska oraz buchtowiska. Dziki są odważne i (...)

Długość odcinka: 19 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 14
Odcinek 14

odc. 14

Jak na orła nie jest zbyt wyrośnięty i pewnie dlatego nazwano go pieszczotliwie orlikiem. Być może swoje nikłe rozmiary nadrabia głosem i stąd określenie krzykliwy? W kolejnym odcinku Las story wędrujemy na ocalone dla orlika białowieskie łąki i podglądamy ich życie rodzinne.

Długość odcinka: 20 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 13
Odcinek 13

odc. 13

Grzyby są wszechobecne. Zwłaszcza w środowiskach leśnych. Większa część każdego grzyba ukryta jest pod ziemią, sięgając do znacznych nieraz głębokości. Znane wszystkim owocniki są tylko pewnym wykwitem ukrytej pod ściółką i glebą grzybni. Obecność owocników zależy m.in. od (...)

Długość odcinka: 19 min.

Las Story Sezon 2 Program odc.12
Odcinek 12

odc.12

Sóweczka i włochatka to dwie strony tego samego medalu, o czym w kolejnym odcinku „Las Story” przekonywać będzie ornitolog dr Romuald Mikusek. Wśród różnic dzielących te najmniejsze pośród naszych sów na pierwszy plan wyłania się tryb życia, sóweczka jest bowiem sową dzienną, (...)

Długość odcinka: 19 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 11
Odcinek 11

odc. 11

Gryzonie to najliczniejsza grupa ssaków na świecie. W Polsce jest ich ponad 30 gatunków. Czy to tylko małe myszki? Z jednej strony bardzo duży bóbr, z drugiej bardzo mała badylarka. Są gryzonie, które żyją w konarach drzew i takie, które opanowały najniższą część lasu. Dziś w (...)

Długość odcinka: 19 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

Zimorodek olśniewa egzotycznym upierzeniem, przeszywa powietrze niczym błękitna strzała. Leśnicy z Nadleśnictwa Karnieszewice oraz zakochany po uszy w zimorodkach ornitolog Roman Kucharski, mają powody do radości, bo populacja tego ptaka nad Drawą, Korytnicą, Polnicą wciąż rośnie w (...)

Długość odcinka: 20 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 9
Odcinek 9

odc. 9

W tym odcinku opowiemy o tym, jak leśne zwierzęta opiekują się swoimi młodymi. Kiedy spotykamy małe zwierzę w lesie i nie ma obok niego matki, nie znaczy to, że jest porzucone...

Długość odcinka: 19 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 8
Odcinek 8

odc. 8

Tym razem spotkanie z istotami przedziwnymi. Czym są? Ani roślinami, ani zwierzętami. Niektóre przypominają barwne kleksy, inne zaś brody starców albo gadzie łuski. To porosty, dziwaczne formy utworzone z grzybów i glonów lub sinic. Ekipa Las Story wyrusza do Nadleśnictwa Karnieszewice, (...)

Długość odcinka: 20 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 7
Odcinek 7

odc. 7

Puszczone bezpańsko, porzucane przez ludzi lub zdziczałe psy i koty mogą wywołać w lesie nie lada spustoszenie. W zwierzętach udomowionych odzywa się zapisany głęboko „dziki instynkt”, który każe im polować. Nawet kontakt z małym kundelkiem może skończyć się okrutnie dla (...)

Długość odcinka: 18 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

Między drzewami przelatują bezszelestnym lotem niczym duszki leśne. Las przeczesują w poszukiwaniu apetycznych owadów, stanowiących ich pożywienie. Ich nocne wędrówki śledzą naukowcy za pomocą telemetrii. Niektóre z nich latają z obrączkami jak ptaki, którymi jednak nie są. Mowa (...)

Długość odcinka: 20 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

Przez niektórych łosie zwane są brzydalami. Chyba niesłusznie, ponieważ dzięki swoim długim nogom, zakończonym potężnymi, szeroko rozsuwalnymi racicami, zwinnie poruszają się po bagnach i mokradłach...

Długość odcinka: 18 min.

Las Story Sezon 2 Program odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

Tym razem leśnicy zabiorą nas do Puszczy Białowieskiej oraz do nadleśnictwa Borne Sulinowo by pokazać siedliska jeleni, a naukowcy opowiedzą o nieznanych faktach z życia tych zwierząt, ich wpływie na las, reakcji na drapieżniki. Okaże się, że jeleń niejednym może zaskoczyć… kto (...)

Długość odcinka: 20 min.

Las Story Sezon 2 Program odc.3
Odcinek 3

odc.3

Prowadzący program – Sabina i Robert – podążają tropem dzików. Miejsca, które dziki upodobały sobie najbardziej to błotniste babrzyska oraz buchtowiska.

Długość odcinka: 19 min.

Las Story Sezon 2 Program odc.2
Odcinek 2

odc.2

Zamieszkuje dojrzałe, podmokłe ale i urozmaicone lasy. Zazwyczaj w lęgu wykluwa się tylko jedno pisklę. Samiec orlika krzykliwego osiedla się blisko miejsca urodzenia, a samica daleko. Co jeszcze warto wiedzieć o tych pięknych ptakach?

Długość odcinka: 20 min.

Las Story Sezon 2 Program odc.1
Odcinek 1

odc.1

Porusza się szybciej niż przysłowiowy żółw. Mimo tego na trasie lęgowisko – zbiornik wodny czyhają na niego znacznie szybsze drapieżniki. Maleńkie żółwie błotne nawet w gnieździe nie są bezpieczne – maluchy padają łupem choćby mrówek czy lisów. A jednak żółw błotny (...)

Długość odcinka: 20 min.