Kawałki Mózgu

Kawałki Mózgu Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura
Rok produkcji:
2008
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
5 godz. 19 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Kawałki Mózgu

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Kawałki Mózgu Program Kris Wanders Quartet
Odcinek 7

Kris Wanders Quartet

Był jednym z twórców europejskiego free jazzu we wczesnych latach 60. Współpracował z takimi artystami, jak: Charles Hurdak, Willem Breuker, Peter Brötzmann, Claude Deron, Alexander von Schlippenbach, Louis Moholo, Willem Van Manen. Skomponował muzykę do kilku sztuk teatralnych i filmów (...)

Długość odcinka: 47 min.

Kawałki Mózgu Program Jon Rose i Clayton Thomas
Odcinek 6

Jon Rose i Clayton Thomas

Jest kontrabasistą i propagatorem grass roots, poruszającym się w szerokim spektrum improwizowanej I eksperymentalnej muzyki planety Ziemia. „Jestem żywo zainteresowany związkami między muzyką elektroniczną I akustyczną, a zwłaszcza tym, w jaki sposób ich rozbieżne historie tworzą (...)

Długość odcinka: 45 min.

Kawałki Mózgu Program Glabulator
Odcinek 5

Glabulator

W składzie zespołu grają:Tomek Glazik - saksofon tenorowy i barytonowy, syntezator. Pochodzi z niewielkiej miejscowości Cekcyn. Od 1997 roku związany z bydgoskim klubem Mózg. W latach 1997 - 2004 członek zespołu Syfon. Obecnie grający w kilku formacjach bydgoskiej sceny improwizowanej (...)

Długość odcinka: 36 min.

Kawałki Mózgu Program Fred Frith and Joey Baron
Odcinek 4

Fred Frith and Joey Baron

Joey Baron to muzyk wyjątkowo wszechstronny. Lista artystów z którymi grał i nagrywał jest ogromna, żeby wymienić tylko takich jak: Red Rodney, Jay McShann, Jim Hall, Toots Thielemans, Fred Hersch Porusza się z ogromną sprawnością we wszystkich stylach muzycznych związanych z jazzem. (...)

Długość odcinka: 47 min.

Kawałki Mózgu Program Clayton Thomas Trio
Odcinek 3

Clayton Thomas Trio

Jest kontrabasistą i propagatorem grass roots, poruszającym się w szerokim spektrum improwizowanej i eksperymentalnej muzyki planety Ziemia. „Jestem żywo zainteresowany związkami między muzyką elektroniczną I akustyczną, a zwłaszcza tym, w jaki sposób ich rozbieżne historie tworzą (...)

Długość odcinka: 39 min.

Kawałki Mózgu Program Billy Bang and William Parker
Odcinek 2

Billy Bang and William Parker

William Parker (urodzony w Bronxie, Nowy Jork, 10 stycznia 1952 r.) jest amerykańskim free jazzowym kontrabasistą. Zdumiewa olbrzymią techniką, jednakże bardzo niekonwencjonalną. W odróżnieniu od wielu wielkich kontrabasistów jazzowych Parker nie otrzymał wykształcenia klasycznego. (...)

Długość odcinka: 54 min.

Kawałki Mózgu Program Audrey Chen
Odcinek 1

Audrey Chen

Audrey Chen (Baltimore) jest amerykańską performerką i muzykiem o chińskich korzeniach. Urodziła się w 1976 roku na przedmieściach Chicago. Wykorzystując wiolonczelę, głos i analogową elektronikę, miesza i nakłada na siebie techniki tradycyjne i rozwinięte. Dużą część jej muzyki (...)

Długość odcinka: 51 min.