Geniusz

Tytuł oryginalny: Genius

Geniusz Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Biograficzny, Dramat, Historia
Kategoria wiekowa:
od lat 16
Rok produkcji:
2017
Kraj produkcji:
USA
Długość:
8 godz. 44 min.
Reżyseria:
Ron Howard

  • Alicia von Rittberg
  • Emily Watson
  • Geoffrey Rush

  • Johnny Flynn
  • Jon Fletcher
  • Nicholas Rowe

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Geniusz

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Geniusz Serial odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

W czasach po zrzuceniu bomby atomowej i zakończeniu drugiej wojny światowej, Einstein staje się obywatelem świata. Udział w pracach nad bronią jądrową wpędza go w poczucie winy. Stara się zapobiec przyszłym konfliktom, próbując nakreślić kompletny obraz praw fizyki. Kiedy młody (...)

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 9
Odcinek 9

odc. 9

Albert Einstein i Elsa osiedlają się w Ameryce, próbując uratować pozostałych w kraju. Choć fizyka kwantowa wciąż zajmuje naukowca, skupia się on na pracy nad rozszczepieniem atomu w nazistowskich Niemczech. Kiedy dochodzi do tragedii, szuka pocieszenia w ramionach pewnej Rosjanki o (...)

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 8
Odcinek 8

odc. 8

Próbujący uciec do Ameryki po dojściu nazistów do władzy Albert Einstein i jego żona Elsa dowiadują się, że ich wizy zostały zablokowane przez Departament Stanu USA, bo działania polityczne Einsteina zwróciły uwagę szefa FBI J. Edgara Hoovera. Kilka dni przed wyjazdem Einstein musi (...)

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 7
Odcinek 7

odc. 7

Wyczerpany i wypalony Einstein stara się przejść do historii nauki, borykając się jednocześnie z poważnymi chorobami. Tymczasem, przed samą wojną, ideologia patriotyczna niszczy jego bliską przyjaźń z Fritzem Haberem. Dochodzi do burzliwego konfliktu o ideały. W czasie niemieckiego (...)

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

Einstein przeprowadza się z rodziną z powodów zawodowych. Chce być bliżej ukochanej Elsy. Pracuje naukowo, a jego małżeństwo przechodzi kryzys.

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

Einstein wkracza w końcu w życie akademickie i zyskuje uznanie, ale zaniedbuje przez to obowiązki rodzinne. Po latach spotyka swoją kuzynkę Elsę.

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

Einstein i jego żona wychowują dziecko. Młody fizyk chce zwrócić na siebie uwagę świata naukowego. Pisze pracę poświęconą teorii względności.

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

Zmuszony utrzymać ciężarną żonę, Albert Einstein wkracza w akademicki świat, rządzony przez tradycję i protokół. Nagle dochodzi do tragedii.

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

Po dyskusjach podczas zajęć Einstein zakochuje się w studentce Milevie Marić, jedynej kobiecie na Politechnice w Zurychu. Ich romans szokuje.

Długość odcinka: 51 min.

Geniusz Serial odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Serial „Geniusz” jest zapisem kolejnych etapów życia Einsteina - począwszy od lat młodości, kiedy przyszły noblista jest obdarzonym niezwykłą wyobraźnią zbuntowanym nastolatkiem, poprzez trudne początki kariery naukowej, aż po zdobycie światowej sławy, jaką przyniosła mu teoria (...)

Długość odcinka: 1 godz. 5 min.