Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Historia
Rok produkcji:
2012
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
2 godz.
Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 8
Odcinek 8

Odcinek 8

Wdzydze Kiszewskie to miejsce, gdzie narodził się wyjątkowy rodzaj kaszubskiego haftu. Komu Kaszubi zawdzięczają jego sławę? W odcinku także o kaszubskich sposobach na przyozdabianie izb, świętych obrazów oraz wykonywaniu ozdób świątecznych.

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 7
Odcinek 7

Odcinek 7

W odcinku wyprawa na Kaszuby do wsi Wdzydze Kiszewskie, gdzie znajduje się skansen, a w nim kaszubskie budynki gospodarcze i domostwa, w których dawna ludowa kultura kaszubska wciąż jest żywa. Będziemy uczestniczyć w lekcji języka kaszubskiego, poznamy lokalne diabły i bohaterów legend i (...)

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 6
Odcinek 6

Odcinek 6

W odcinku wyprawa na Beskid Śląski, który zachował polską tradycję i kulturę. To tam szlakach handlowych czaili się zbójnicy, pasterze zaś wypasając swoje stada, muzykowali na dudach.

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 5
Odcinek 5

Odcinek 5

Wyprawa do najstarszej w Polsce Kopalni Złota - Złotego Stoku. Zobacz historię wydobycia tego cennego kruszcu oraz poznaj odpowiedzialne za górnicze i turystyczne szczęście gnomy kopalniane.

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 4
Odcinek 4

Odcinek 4

Nad jeziorami Łebsko i Gardno łowili ryby i wiedli dawniej życie Słowińcy. Kim byli i czym różnili się od Kaszubów? Czym trudnili się poza rybołówstwem?

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 3
Odcinek 3

Odcinek 3

Do czego w dawnych czasach dziewczęta używały przywrotnika i dlaczego nie powinny były nigdy sadzić ruty? W podlaskim Ciechanowcu zagłębiamy się w tajemnice ludowego zielarstwa, a nawet alchemii...

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 2
Odcinek 2

Odcinek 2

Dlaczego Mazurki szły do ślubu w czarnych sukienkach? I czym ozdabiały ściany swoich domów? W odcinku wizyta w skansenie w Nakomiadach, gdzie zapoznać się można z tradycjami mazurskimi.

Długość odcinka: 15 min.

Gdzie przyszłość przeszłości czapkuje Program Odcinek 1
Odcinek 1

Odcinek 1

Dlaczego królewna Gustebalda została zaklęta w kamień? W odcinku poznajemy historię bab pruskich i ich znaczenie oraz przyglądamy się tradycyjnemu lepieniu glinianych naczyń. Mazury odsłaniają nam swoje lokalne tajemnice i pozwalają bliżej poznać rdzennych mieszkańców tych (...)

Długość odcinka: 15 min.