Duże Dzieci odc. 51-100

Duże Dzieci odc. 51-100 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Rozrywka, Talk show
Rok produkcji:
2005
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
26 godz. 55 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Duże Dzieci odc. 51-100

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.92
Odcinek 92

odc.92

W specjalnym odcinku programu najmłodsi rozmawiają o Unii Europejskiej, która przyznaje Polsce środki w ramach programów Infrastruktura i Środowisko”, „Kapitał Ludzki”, „Innowacyjna gospodarka”. Dzieci próbują wyjaśnić, na czym polegają te programy, co to jest „ściana (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.91, Świąteczne wydanie
Odcinek 91

odc.91, Świąteczne wydanie

Tematem świątecznego wydania programu jest lanie wody. Temat jak najbardziej na czasie w śmigus-dyngus. Skąd wziął się zwyczaj polewania wodą? Jakie inne znaczenie ma „lanie wody”? Gośćmi programu są Piotr Kraśko oraz artyści z Kabaretu „Elita”: Leszek Niedzielski, Jerzy (...)

Długość odcinka: 55 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.90
Odcinek 90

odc.90

W kolejnym odcinku programu najmłodsi rozmawiają o podwodnym świecie, opowiadając co to jest podwodny świat, kto nim rządzi, jak człowiek może żyć pod wodą, czyją własnością są morza, jak wygląda morski diabeł, na czym polega nurkowanie i czego ludzie szukają na dnie (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.87
Odcinek 87

odc.87

W tym odcinku programu najmłodsi rozmawiają o operze i operetce, opowiadają czym różni się opera od operetki, jaka jest różnica między operą, a zwykłym teatrem, kto to jest diva operowa, co to jest libretto, co to jest uwertura, czy musical jest operą, czym jest teatr muzyczny, i co to (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.86
Odcinek 86

odc.86

Tym razem Wojciech Mann postanowił dowiedzieć się, co dzieci wiedzą na temat wielkich odkryć, jakie były największe odkrycia i wynalazki, jak wpłynęły na rozwój ludzkości, kto i kiedy odkrył Amerykę, co odkrył Kopernik, co odkrył Darwin, co to jest teoria względności, kiedy (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.84
Odcinek 84

odc.84

Tym razem dzieci rozmawiają o literaturze, wyjaśniając co to jest literatura, czym różni się zwyczajna literatura od wielkiej literatury, co to jest literatura piękna, co to jest poezja, czym różni się poezja od prozy, czym różni się poeta od pisarza, co to jest plagiat, czy komiks (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.83
Odcinek 83

odc.83

Wojciech Mann rozmawia z dziećmi o lustracji, pytając je, co to jest lustracja, kto kogo i dlaczego w Polsce lustruje, czy lustracja jest potrzebna, co to jest IPN, kto to jest agent, czym zajmowali się agenci w czasach komunizmu, dlaczego ludzie zostają agentami i czy ktoś, kto był agentem, (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.82
Odcinek 82

odc.82

Tym razem Wojciech Mann postanowił dowiedzieć się, co to jest filozofia, do czego ludziom jest ona potrzebna, jak wygląda filozof i ile zarabia, kto to jest chłopski filozof, kto to jest domorosły filozof, na jaki temat filozofują filozofowie i w jakich dziedzinach życia filozofia się (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.80
Odcinek 80

odc.80

Tym razem dzieci rozmawiają o feminizmie, wyjaśniając, co to jest feminizm, po czym można poznać feministkę, czy mężczyzna może być feministą, czego domagają się feministki, jakie zawody w Polsce są sfeminizowane, co by było, gdyby Polską rządziły kobiety, co to znaczy słaba (...)

Długość odcinka: 42 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.79
Odcinek 79

odc.79

W kolejnym odcinku programu Wojciech Mann postanowił porozmawiać z dziećmi o cudzoziemcach, pytając kto to jest cudzoziemiec, po czym poznać cudzoziemca, po co cudzoziemcy przyjeżdżają do Polski, jakie są różnice w zachowaniu cudzoziemców i Polaków, jakie problemy mają cudzoziemcy w (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.78
Odcinek 78

odc.78

Tym razem Wojciech Mann postanowił dowiedzieć się od dzieci, dlaczego dorośli kręcą i ukrywają czasami prawdę przed dziećmi, czy są takie sytuacje, że lepiej kogoś okłamać, niż powiedzieć mu prawdę, co to znaczy skłamać w dobrej wierze, czy są ludzie, którzy nigdy nie kłamią, (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.77
Odcinek 77

odc.77

W kolejnym odcinku programu najmłodsi rozmawiają o piłce nożnej, opowiadając dlaczego Polska organizuje Euro 2012 z Ukrainą, a nie sama. Co powinno być maskotką tych mistrzostw, jakie powinno być hasło promujące Euro 2012, ile zarabiają piłkarze, co to jest spalony, jaki klub (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.76
Odcinek 76

odc.76

Tym razem dzieci rozmawiają o supermarketach, wyjaśniając czym supermarket różni się od zwykłego sklepu, dlaczego ludzie chodzą do supermarketów, co to są promocje, czy reklamy sklepowe manipulują kupującymi, czy w supermarketach są superzarobki i po co jest ochrona w (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.75
Odcinek 75

odc.75

W kolejnym odcinku programu Wojciech Mann postanowił porozmawiać z dziećmi o podatkach, pytając, co to są podatki, kto ustala ich wysokość, na co idą pieniądze z podatków, jak wysokie powinny być podatki w Polsce, co robią ludzie, gdy podatki są duże, czy wszyscy płacą podatki, co (...)

Długość odcinka: 43 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.73
Odcinek 73

odc.73

W kolejnym odcinku programu najmłodsi rozmawiają o zwierzakach w domu, opowiadając po co ludzie trzymają w domach zwierzęta, które ze zwierząt są najmądrzejsze, a które najwierniejsze, co jest lepsze: pies czy kot, czy każde zwierzę można wytresować, oraz czy zwierzęta nas (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.72
Odcinek 72

odc.72

Tematem programu jest czas. Najpierw pytanie: co to jest czas? Dzieci próbują na nie odpowiedzieć, ale okazuje się, że nie jest to takie łatwe.

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.71
Odcinek 71

odc.71

Dlaczego ludzie oszczędzają i na co mogą wydać swoje oszczędności? Wspólnie z dzieciakami nad tym pytaniem zastanowią się dziś Tadeusz Mosz i Wojciech Malajkat.

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.70
Odcinek 70

odc.70

Dzieci rozmawiają o czapce niewidce. Opowiadają, w jaki sposób działa i gdzie można ją kupić. Zastanawiają się także, co to jest trudna decyzja, co powoduje, że jakaś decyzją staje się trudna i co znaczy, że ktoś wybrał mniejsze zło. Gośćmi są Katarzyna Grochola, Zbigniew (...)

Długość odcinka: 44 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.69
Odcinek 69

odc.69

W kolejnym odcinku programu dzieci rozmawiają o radiu. Czy radio ma przewagę nad telewizją, jaki musi być idealny prezenter radiowy i co powinien posiadać oprócz dobrego głosu? W drugiej części programu dzieciaki poruszą temat żywiołów. Który żywioł jest najgroźniejszy, który (...)

Długość odcinka: 43 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.68
Odcinek 68

odc.68

Świąteczny program, którego głównym tematem jest śmigus-dyngus. Gościem programu jest Grażyna Torbicka.

Długość odcinka: 43 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.67
Odcinek 67

odc.67

Kto to jest nauczyciel? Co powinien robić wychowawca, żeby wytrzymać z dziećmi? Dziś wspólnie z naszymi młodymi ekspertami rozmawiamy o szkole i nauczycielach. Gośćmi programu są Jan Englert oraz Marcin Daniec.

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.66
Odcinek 66

odc.66

Dzieci zastanawiają się, po czym poznać, że ktoś jest lub nie jest tolerancyjny. Poruszają także „imponujący” temat, wyjaśniając, co to znaczy, że ktoś nam zaimponował, dlaczego ludzie lubią imponować i czym w ogóle można zaimponować innym. Gośćmi programu są Piotr (...)

Długość odcinka: 47 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.65
Odcinek 65

odc.65

Program rozpoczyna dyskusja o psotach. Dzieci opowiadają o różnych figlach, których same się dopuściły lub o nich tylko słyszały. Oczywiście - dużo śmiechu. Gośćmi programu są Jacek Borkowski wraz z córką, Karoliną oraz prezes „Mensy” - Dorota Rakowiecka.

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.64
Odcinek 64

odc.64

Tym razem Wojciech Mann postanowił porozmawiać z dziećmi o świecie seriali, pytając, dlaczego ludzie lubią oglądać seriale, od czego zależy powodzenie serialu, co aktorowi przynosi gra w serialach, jakich seriali brakuje w telewizji i jaka jest cena serialowej popularności. Dzieci (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.63
Odcinek 63

odc.63

Dzieci opowiadają o tym, jak powinna wyglądać dobra telewizja i jakie programy powinna emitować. Rozmawiają także o relacjach pomiędzy szefem a podwładnymi. Gośćmi są Paulina Chylewska, Ewelina Kopic, Krzysztof Ziemiec oraz gen. broni Lech Konopka, I zastępca szefa Sztabu Generalnego (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.62
Odcinek 62

odc.62

Ale kino, czyli - po co ludzie właściwie chodzą do kina i po czym można poznać, czy film jest dobry? Goście programu: Zbigniew Zamachowski i Elżbieta Dzikowska.

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.61
Odcinek 61

odc.61

Gościem programu jest Jacek Żakowski. A dzieci dyskutują o wolności, w tym o wolności odzyskanej przez Polskę. Dyskusji o wolności przysłuchuje się zamknięty w klatce kanarek...

Długość odcinka: 40 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.60
Odcinek 60

odc.60

Goście programu - Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski oraz Mieczysław Szcześniak i Mezo - rozmawiali z dziećmi o dniu, w którym imieniny obchodzi Sylwester. Jak ludzie obchodzą Sylwestra, dlaczego chodzą na bale, po co o północy odpala się sztuczne ognie? Zapytaliśmy dzieci również o (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.59
Odcinek 59

odc.59

Dzieci mówią o tym, jak postrzegają tematy związane z motoryzacją. Czy samochód jest czymś więcej niż tylko pojazdem? Co to jest koń mechaniczny? Gośćmi programu są dziś pasjonaci motoryzacji Włodzinierz Zientarski wraz z synem Maciejem oraz Marek Kamiński - podróżnik, polarnik i (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.58
Odcinek 58

odc.58

Jak wygląda świąteczna tradycja w domach najmłodszych? Dyskusja toczy się wokół zwyczajów, potraw i wierzeń związanych z Bożym Narodzeniem. Dla kogo zostawiamy przy stole wolne miejsce, skąd się wzięła choinka w naszych domach i czy Święty Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.57
Odcinek 57

odc.57

Goście: Joanna Brodzik i Wojciech Fibak. Sławni ludzie i ich dokonania. Czym jest popularność i czy warto dla niej poświęcić życie osobiste? Dzieci definiują, kto dla nich jest „naprawdę znany” oraz dociekają, czy popularność może mieć także negatywny odcień. W drugiej części (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.55
Odcinek 55

odc.55

Goście: Dominika Ostałowska, Paulina Holtz i Joanna Żółkowska Które z dzieci wie, co to jest konflikt pokoleń? Dzieci rozmawiają o tym, czy data urodzenia człowieka ma naprawdę tak duże znaczenie, jak się powszechnie uważa.

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.54
Odcinek 54

odc.54

Goście: Jerzy Pilch oraz Józef Grudzień, Jerzy Kulej i Marian Kasprzyk Temat pierwszej części programu jest bardzo abstrakcyjny i brzmi: „co by było gdyby?”. Dzieci puszczają wodze fantazji opowiadając, jak wg nich wyglądał by świat bez rzeczy, do których się przyzwyczailiśmy tak (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.53
Odcinek 53

odc.53

Goście: Magdalena Cielecka i Rafał Królikowski Dzieci opowiadają o swoim młodszym rodzeństwie – jak to jest mieć kogoś jeszcze młodszego od siebie w domu? Czy życie dzieci zmieniło się, od kiedy w ich domach pojawił się nowy członek rodziny? Dzieci opowiadają o swoich relacjach (...)

Długość odcinka: 43 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.52
Odcinek 52

odc.52

Goście: Maciej Orłoś i Rafał Bryndal. Tym razem Wojciech Mann postanowił porozmawiać z dziećmi o nudzie, pytając, jak wygląda człowiek, który się nudzi. Dzieci opisują najnudniejsze zajęcia na świecie i zastanawiają się, co jest człowiekowi potrzebne, żeby się nie nudził. W (...)

Długość odcinka: 45 min.

Duże Dzieci odc. 51-100 Program odc.51
Odcinek 51

odc.51

Goście: Beata Kozidrak i Beata Pietras oraz Leszek Mazan Dzieciaki próbują wyjaśnić, na czym polega lokalny patriotyzm. Dlaczego „małe ojczyzny” są takie ważne i jak objawia się przywiązanie do tradycji? Dzieci rozmawiają o sławnych ludziach, którzy pochodzą z ich miejscowości. (...)

Długość odcinka: 45 min.