Co ty wiesz o społeczeństwie?

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2013
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
1 godz. 3 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Co ty wiesz o społeczeństwie?

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program Złudzenie postępu
Odcinek 6

Złudzenie postępu

Kolejny odcinek to wykład profesora Janusza Czapińskiego o „Złudzeniu postępu”. Profesor zawarł w nim rozważania o tym czym jest dla jednostki i społeczeństwa pojęcie złudzenia postępu hedonistycznego. Czy pieniądze są miarą postępu? Czy rzeczywiści żyć lepiej, bogaciej (...)

Długość odcinka: 10 min.

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program Społeczeństwo obywatelskie
Odcinek 5

Społeczeństwo obywatelskie

Kolejny odcinek to wykład profesora Janusza Czapińskiego o „Społeczeństwie obywatelskim”. Profesor zawarł w nim rozważania na temat tego co to jest społeczeństwo obywatelskie i dlaczego nie udało się go w Polsce zbudować? Jakie są konsekwencje tego, że nie jesteśmy (...)

Długość odcinka: 10 min.

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program Polak a Europa
Odcinek 4

Polak a Europa

Kolejny odcinek cyklu to wykład profesora Radosława Markowskiego o Polakach i Europie. Jakie są konsekwencje globalnego kryzysu dla Europy i jej struktur? Jakie jest nasze miejsce w Europie, jaki jest nasz stosunek do Unii? Dlaczego wierzymy w Unię?

Długość odcinka: 10 min.

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program Kryzys demokracji
Odcinek 3

Kryzys demokracji

Kolejny odcinek to wykład profesora Radosława Markowskiego o „Demokracji” Profesor zawarł w nim rozważania o tym czym jest dla obecnych społeczeństw pojęcie demokracji. Czy obecny światowy kryzys ekonomiczny to także kryzys demokracji? Czy jest jakaś recepta na kryzys demokracji? Jaki (...)

Długość odcinka: 11 min.

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program Kapitał społeczny
Odcinek 2

Kapitał społeczny

Kolejny odcinek to wykład profesora Radosława Markowskiego o „Kapitale społecznym”. Profesor zawarł w nim rozważania na temat podejścia socjologicznego do pojęcia „kapitału społecznego”. Czym jest kapitał społeczny? Co wiąże go ze społeczeństwem obywatelskim? Dlaczego Polska (...)

Długość odcinka: 11 min.

Co ty wiesz o społeczeństwie? Program Homopoliticus
Odcinek 1

Homopoliticus

Współczesny obywatel krajów rozwiniętych wykazuje kilka nowych cech politycznych. Jest znacznie bardziej nieufny wobec polityki i polityków, niechętnie angażuje się w działalność partii i organizacji, rzadziej uczestniczy w wyborach i jest w nich mniej przewidywalny. Charakterystykę (...)

Długość odcinka: 11 min.