Bibuła

Bibuła Serial
Kategoria:
Serial
Gatunek:
Historia
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2010
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
1 godz. 40 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Bibuła

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Bibuła Serial odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

Lata 1985 - 89. Był to czas, kiedy drugi obieg wydawniczy okrzepł i stanowił podstawowy trzon zwycięskiej podziemnej walki z reżimem gen. Jaruzelskiego. Niezależny ruch wydawniczy był wtedy głównym sposobem oporu polskiego społeczeństwa wobec władzy, a jego uczestnicy stali się (...)

Długość odcinka: 25 min.

Bibuła Serial odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

Odcinek obejmuje lata 1981 - 1985, czyli okres po wprowadzeniu stanu wojennego, który miał unicestwić obieg niezależnej myśli i wolnego słowa, a stał się iskrą wzmacniającą i poszerzającą jego zasięg. Mimo represji w przygotowaniu i kolportowaniu bibuły wzięło udział swoiste (...)

Długość odcinka: 25 min.

Bibuła Serial odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

PRL lat 1980 - 81 to okres tzw. karnawału Solidarności, krótkotrwałego działania legalnej „Solidarności”. Wtedy to drugi obieg nabiera charakteru masowego i przyjmuje się w społeczeństwie jako ważny element życia kulturalnego i społecznego, a także samej polityki. Do ruchu (...)

Długość odcinka: 25 min.

Bibuła Serial odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Niezależny, niepodlegający cenzurze podziemny ruch wydawniczy w Polsce, szczególnie po Sierpniu 1980r. , zyskał masowy, ogólnokrajowy charakter. Pisma podziemne ukazywały się i kolportowane były nawet w małych miasteczkach i wsiach, jak Sonina pod Rzeszowem. W jakich warunkach działali (...)

Długość odcinka: 25 min.