Biblijne tajemnice

Biblijne tajemnice Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Dokument
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
W.Bryt., Niemcy
Długość:
10 godz. 48 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Biblijne tajemnice

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Biblijne tajemnice Program Potop
Odcinek 13

Potop

Jedną z najbardziej działających na wyobraźnię historii z Biblii jest z pewnością potop. Wielka fala, która zalała ziemię z polecenia Boga miała być karą dla niewiernych, zajętych sobą ludzi. Bohaterem miał być Noe, który na polecenie Jahwe miał zbudować arkę, dzięki której (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Całun turyński
Odcinek 12

Całun turyński

Od zawsze przedmiot podziwu, religijnego zachwytu, a także obiekt badań. Czy to możliwe, by wizerunek Jezusa naprawdę odcisnął się na płótnie, w które owinięte było jego ciało po zdjęciu z krzyża? A może to sprytna mistyfikacja, bo płótno wcale nie pochodzi z czasów Chrystusa? (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Laska Mojżesza
Odcinek 11

Laska Mojżesza

Laska Mojżesza dokonywała jednych z najbardziej niesamowitych cudów opisanych w Biblii. To właśnie dzięki niej rozstąpiły się wody Morza Czerwonego. Czy ten religijny artefakt istniał naprawdę? Eksperci starą się oddzielić legendy od historycznych faktów na temat laski Mojżesza.

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program W poszukiwaniu Sodomy
Odcinek 10

W poszukiwaniu Sodomy

Miasta Sodoma i Gomora zostały przez Jahwe zniszczone jako siedlisko grzechu. W Biblii uchodzą za symbol moralnego upadku człowieka i konsekwencji boskiego gniewu. Jednak czy naprawdę istniały takie miasta? Doktor Steven Collins uważa, że ma dowody potwierdzające prawdę zawartą w Biblii.

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Przejście przez Morze Czerwone
Odcinek 9

Przejście przez Morze Czerwone

Rozstąpienie się wód Morza Czerwonego to jedno z najbardziej niesamowitych cudów opisanych w Biblii. Dzięki interwencji Jahwe Mojżesz mógł wraz z Żydami uciec przed pogonią wojsko egipskich. Wśród naukowców istnieją dwie teorie, które próbują udowodnić, że takie zjawisko (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Kamień Jakuba
Odcinek 8

Kamień Jakuba

Według Biblii Jakub podczas wędrówki zasnął oparty głową o kamień. We śnie ujrzał drabinę, która sięgała nieba. Wspinali się po niej aniołowie, a na samym szczycie Jakub ujrzał Jahwe. Edward Farady Odlum uważa, odnalazł piaskowiec, który odpowiada biblijnemu opisowi świętej (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Tajemnica Exodusu
Odcinek 7

Tajemnica Exodusu

Exodus - czyli Wyjście - odnosi się do opuszczenia Izraelitów Egiptu i uwolnienie się z niewoli faraońskiej. W Biblii związane przede wszystkim z osobą Mojżesza, którego Bóg poświęcił na przywódcę i przewodnika zagubionych, zniewolonych Żydów. Według Świętej Księgi Jahwe miał (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Świątynia Jerozolimska
Odcinek 6

Świątynia Jerozolimska

Świątynia Jerozolimska nazywana również świątynią Salomona na cześć żydowskiego króla. To z jego rozkazu zbudowano ją na wzgórzach w Jerozolimie w X wieku przed Chrystusem. Po zdobyciu miasta przez Babilończyków została ona zburzona. Według Biblii to właśnie w niej przechowywano (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Upadek Jerycha
Odcinek 5

Upadek Jerycha

Jerycho - jedyne takie miasto na Zachodnim Brzegu Jordanu. Założone około 9000 r. p.n.e., jest jedną z najstarszych osad miejskich świata. W Biblii opisane jako "Miasto Drzew Palmowych", miejsce przekazane przez Boga Izraelitom, a więc właściwie - Ziemia Obiecana przez Jahwe - Mojżeszowi. (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Dziesięć plag egipskich
Odcinek 4

Dziesięć plag egipskich

W Księdze Wyjścia znajduje się poruszający opis klęsk, które Bóg zesłał na niewierzących Egipcjan, by przekonać faraona do zezwolenia Izraelitom opuszczenia Egiptu. Dokładny, szczegółowy opis nie pozostawia złudzeń, jak bardzo były to ciężkie kary, jednak czy rzeczywiście (...)

Długość odcinka: 50 min.

Biblijne tajemnice Program Wieża Babel
Odcinek 3

Wieża Babel

Wieża Babel według Biblii była olbrzymią konstrukcją, która budowana była przez zjednoczoną ludzkość. Jednak jej powstawanie nie spodobało się Jahwe, który pomieszał ludziom języki i doprowadził do kłótni między budowniczymi. Czy taka budowla naprawdę istniała? Egiptolog David (...)

Długość odcinka: 49 min.

Biblijne tajemnice Program Święty Graal
Odcinek 2

Święty Graal

Graal - legendarny kielich, z którego Chrystus miał pić podczas Ostatniej Wieczerzy, do dziś wzbudza kontrowersje. Choć od wieków Kościół uważa, że kielich, który znajduje się w katedrze w hiszpańskiej Walencji, jest prawdziwą relikwią Jezusa, nie ustają właściwie poszukiwania, (...)

Długość odcinka: 49 min.

Biblijne tajemnice Program Tudor Parfitt i zaginione plemię Izraela
Odcinek 1

Tudor Parfitt i zaginione plemię Izraela

Tudor Parfitt jest brytyjskim historykiem i popularyzatorem wiedzy o kulturze żydowskiej. Przez charakterystyczny styl swoich badań jest nazywany "współczesnym Indianą Jonesem", który bezustannie ryzykuje własne życie, by dociec prawdy związanej z Biblią. Parę lat temu zasłynął na (...)

Długość odcinka: 50 min.