Vnews

Zapisane w pamięci. Unforgettable.

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Ciekawa pozycja VOD

Niektórzy ludzie potrafią ładnie rysować, inni mają doskonały słuch i są w stanie usłyszeć dźwięki nawet z dużej odległości. Każdy ma jakiś bardziej lub mniej wyjątkowy talent.  Carrie Wals (Poppy Montgomery), główna bohaterka Unforgettable: Zapisane w pamięci ma natomiast niesamowitą fotograficzną pamięć.

Przypadłość Carrie nazwana jest „hipermnezją”. Jest ona w stanie zapamiętać nawet najdrobniejszy szczegół z miejsca, które zobaczyła parę godzin wcześniej. Jest to bardzo przydatna umiejętność, zwłaszcza, jeśli mowa o miejscu zbrodni. Otóż Carrie pracuje jako konsultant i pomaga lokalnej policji rozwiązywać najbardziej skomplikowane sprawy. Praca ta ma wymiar nie tylko zawodowy, ale również prywatny, ponieważ szefem wydziału jest jej partner Al Burns (Dylan Walsh).  Ponadto Carrie Wals ma jeszcze jeden cel – przypomnieć sobie dzień ze swojej młodości, którego jakimś cudem nie pamięta. Chodzi o dzień, w którym została zamordowana jej siostra. Niestety śledztwo w sprawie tej zbrodni utknęło w martwym punkcie. Jedynym sposobem na znalezienie sprawcy jest przypomnienie sobie jakiegokolwiek szczegółu, który mógłby doprowadzić do mordercy.

Serial „Unforgettable: Zapisane w pamięci” zadebiutował w amerykańskiej telewizji w 2011 roku i składał się z czterech sezonów. W każdym z nich można śledzić perypetie Carrie i Ala oraz podziwiać prowadzenie skomplikowanych dochodzeń policyjnych i rozwiązywanie teoretycznie nierozwiązywalnych spraw. Obecnie pierwszy sezon dostępny jest w ofercie VOD.

Unforgettable: Zapisane w pamięci