Vnews

UFO - temat super filmowy

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Kolekcje

UFO jest jednym z najczęściej wykorzystywanym tematem filmów. Niezależnie czy jako straszne potwory dokonujące inwazji na Ziemię czy okazują się być całkiem sympatycznymi stworkami. Przybysze z kosmosu to niewyczerpane źródło inspiracji dla reżyserów.

Zacznijmy od horrorów z kosmitami w roli głównej. Filmu z Obcym nie trzeba pewnie nikomu przedstawiać. Do wyboru jest kilka części: „Obcy – Początek”, „Obcy 3” oraz dwie części filmu„Obcy kontra Predator”. W ofercie VOD dostępny jest również „Predator” i „Predators” oraz kultowy film „Coś”. Do kategorii strasznych produkcji o kosmitach można również zaliczyć „Czwarty stopień” opowiadający o historii porwań przez UFO.

Lecz nie wszyscy kosmici muszą budzić grozę. Przybysze z innych planet mogą być też bohaterami filmów familijnych oraz komedii dla całej rodziny. Do tej kategorii można zaliczyć „Facetów w czerni”, „Marsjanie atakują” Tima Burtona, lub zabawną kreskówkę „Potwory kontra Obcy”. Ale to nie koniec listy filmów dla całej rodziny. Dzięki systemowi VOD można obejrzeć filmy przygodowe z kosmitami w roli głównej. Z tej kategorii warto sięgnąć po kultowy „Kosmiczny mecz” z 1997 roku z Michaelem Jordanem i Królikiem Bugsem w rolach głównych. Ciekawą pozycją na wspólne oglądanie może być też „Kosmita Paul”.

Do listy wartych obejrzenia filmów o UFO należy dorzucić „Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia” w reżyserii Stephena Spielberga, „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”, komedię romantyczną „My, oni i obcy” oraz „Piątą falę”.

Kosmici to niewyczerpane źródło inspiracji dla twórców filmowych. Wyżej wymienione pozycje to zaledwie niewielki procent produkcji o UFO, a kolejne są zapewne w przygotowaniu. Jedno jest pewne – fani małych zielonych ludzików nigdy nie będą się nudzić.

 

Obcy – Początek

Obcy 3

Obcy kontra Predator

Obcy kontra Predator 2

Predator

Predators

Coś

Czwarty stopień

Faceci w czerni 2

Faceci w czerni 3

Marsjanie atakują

Potwory kontra obcy

Kosmiczny mecz

Kosmita Paul

Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

My, oni i obcy

Piąta fala