Vnews

Święta w wersji dla dorosłych

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Kolekcje

Świąteczne kino kojarzy się przede wszystkim z filmami dla całej rodziny. Lecz po kilku dniach relaksu przy przygodach wesołych piesków w takich produkcjach jak „Złote święta” lub „Psi muszkieterowie ratują święta” każdy potrzebuje jakiejś odmiany. Aby świąteczny nastrój nie prysnął jak bańka mydlana, warto sięgnąć po inne gatunki filmowe, również osadzone w tematyce bożonarodzeniowej.

Dla fanów miłosnych historii mamy obydwie odsłony kultowego polskiego filmu „Listy do M”. Oprócz tego w kategorii komedii romantycznych znajdziemy „Listy”, „Magię świąt” oraz „Te święta”. Interesującą pozycją jest polski film obyczajowy z 2000 roku „Noc świętego Mikołaja” o dwóch więźniach, którzy mają za zadanie dostarczyć prezenty dla dzieci z sierocińca. Warto sięgnąć też po film „Tęczowych świąt” w sekcji lgbt.

Dla fanów mocnych wrażeń – horrory, których akcja osadzona jest w klimacie Bożego Narodzenia. „Krwawe święta” to film opowiadający o powrocie bezwzględnego psychopaty do swojego starego domu, w którym utworzono klub uczelniany. Okazuje się, że dla młodych studentek to będzie nie tylko najgorsze, ale również ostatnie Boże Narodzenie w życiu. „Świąteczna opowieść” to historia okrucieństwa dzieci wobec uwięzionej kobiety.

Świąteczną tematykę znajdziemy w wielu gatunkach filmowych. Prawie każdy znajdzie coś w swoim ulubionym klimacie. No chyba, że ktoś po prostu nie lubi świąt.

 

Psi muszkieterowie ratują święta

Złote święta

Listy do M

Listy do M 2

Magia świąt

Te święta

Krwawe święta

Świąteczna opowieść

Tęczowych świąt