Vnews

Świątecznie, filmowo, familijnie

Autor:
Karolina Zadworna
Dodano:
Kategoria:
Kolekcje

Święta to czas spotkań z rodziną i odpoczynku po męczącym roku. Twórcy filmów doskonale wiedzą czego potrzeba widzom aby poczuć świąteczną atmosferę. Boże Narodzenie to niewyczerpane źródło inspiracji dla producentów filmów familijnych.

Świąteczną przygodę najlepiej zacząć u źródła, sięgając po „Świętego Mikołaja”, fińską produkcję z 2007 roku. Jest to opowieść o małym chłopcu, który po utracie swojej rodziny jest wychowywany przez całe miasteczko. Co roku w dzień Bożego Narodzenia przenosi się do innego domu, a mieszkańców obdarowuje wykonanymi przez siebie zabawkami. Zwrot akcji następuje, gdy zły pustelnik postanowił zabronić Mikołajowi rozdawania prezentów. Mieszkańcy miasteczka postanawiają uratować tradycję. 

Obdarujmy siebie i swoją rodzinę wspólnie spędzonym czasem i doskonałą zabawą przy kinie familijnym. A jest w czym wybierać!

Możemy „Uwolnić Mikołaja”, spędzić „Święta Last Minute” z rodziną Kranków, obserwować „Ucieczkę renifera” lub „Pewnego razu w czasie wigilii” rozpakować „Najważniejszy prezent”. Najważniejsze przecież, żeby nie były to „Stracone święta”, a „Szczęśliwe święta”. Wiadomo jednak, że nie każdy ma szansę zostać „Panną młodą na gwiazdkę”, a skoro już „Prawie święta” to warto przygotować jakieś „Świąteczne opowieści” i przedstawić je rodzinie przy akompaniamencie „Świątecznej melodii”. Możemy też udać się w „Świąteczną podróż” żeby zdążyć „W samą porę na Święta” i przekazać „Świąteczną wiadomość”. A jeśli spędzimy „Święta w Conway” to zdołamy uniknąć „Świątecznego zamieszania”. Można też zaszaleć i spędzić „Kolejne pierwsze wspólne święta” w hotelu co ma „Cztery gwiazdki”. Od tego wszystkiego chce się usiąść i krzyczeć „Mikołaju, ratuj!”, ale jasne jest przecież, że „Nie ma to jak święta”!

 

Święty Mikołaj

Uwolnić Mikołaja

Święta Last Minute

Mikołaju, ratuj!

Święta w Conway

Kolejne pierwsze wspólne święta

Nie ma jak święta

Prawie święta

Stracone święta

Szczęśliwe święta

W samą porę na święta

Świąteczna melodia

Świąteczna podróż

Świąteczna wiadomość

Świąteczne opowieści

Świąteczne zamieszanie

Cztery gwiazdki

Najważniejszy prezent

Pewnego razu w czasie wigilii

Ucieczka renifera