Teatroteka

Teatroteka Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Dramat, sztuka
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
15 godz. 45 min.
Reżyseria:
Piotr Ratajczak

  • Beata Zygarlicka
  • Dobromir Dymecki
  • Michał Kaleta

  • Michał Napiątek

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial Teatroteka

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

Teatroteka Program Żyd
Odcinek 16

Żyd

Dyrektor upadającej szkoły w małym miasteczku, by uratować budynek, w którym pracuje ponad czterdzieści lat, zwołuje zebranie w pokoju nauczycielskim. Bardziej prominentne postacie grona nauczycielskiego dowiadują się na nim od swojego przełożonego, że łatwo mogą zdobyć fundusze na (...)

Długość odcinka: 1 godz. 9 min.

Teatroteka Program Zgaga
Odcinek 15

Zgaga

Akcja Zgagi rozgrywa się w małym miasteczku. Oś fabularną sztuki stanowi odbywająca się w czasie teraźniejszym, interwencyjna rozmowa Kuratorki z Heleną i Tadeuszem – rodzicami niedostosowanej społecznie, udającej psa, niespełna szesnastoletniej Zuzanny. W retrospekcjach (...)

Długość odcinka: 50 min.

Teatroteka Program Zakład doświadczalny Solidarność
Odcinek 14

Zakład doświadczalny Solidarność

W sztuce, która znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2012 roku, autor próbuje zmierzyć się z legendą Solidarności. Jej dzieje, od strajków sierpniowych, przez stan wojenny, wizytę papieską, aż po dzień dzisiejszy, poznajemy poprzez losy młodej dziewczyny, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 29 min.

Teatroteka Program Wizyta
Odcinek 13

Wizyta

Jurek udaje się w podróż w rodzinne strony po kilku latach nieobecności. Dla wykształconego w dużym mieście bohatera wizyta w domu rodziców jest zarówno wyzwaniem, jak i koniecznością. Aby pokonać życiowy kryzys, młody mężczyzna musi zmierzyć się ze wspomnieniami z przeszłości, (...)

Długość odcinka: 42 min.

Teatroteka Program Wasza wysokość
Odcinek 12

Wasza wysokość

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło. Jeden z uczestników pogrzebu, reżyser - dokumentalista, proponuje Wandzie powrót na Kanczendzongę – po ciało zaginionego alpinisty. Do wyprawy, z której ma (...)

Długość odcinka: 52 min.

Teatroteka Program Walizka
Odcinek 11

Walizka

Fransua Żako poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Prawda, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 7 min.

Teatroteka Program Walentyna
Odcinek 10

Walentyna

Jedna aktorka i chór śpiewaczek. Jedna z najbardziej znanych kobiet XX wieku, o której praktycznie niczego nie wiadomo i bezimienna zbiorowość symbolizująca radzieckie kosmonautki przygotowywane do lotu w kosmos, dublerki Walentyny, które na zawsze pozostają w jej cieniu. Spektakl i (...)

Długość odcinka: 54 min.

Teatroteka Program Trash Story
Odcinek 9

Trash Story

Ekranizacja Trash Story to horror o nawiedzonym domu, w którym demony historii prześladują współczesnych mieszkańców. W niewielkiej miejscowości na Ziemiach Odzyskanych (które w wyniku Drugiej Wojny Światowej przypadły Polsce) stoi stary poniemiecki dom. Spotkają się w nim Matka, (...)

Długość odcinka: 55 min.

Teatroteka Program Biały dmuchawiec
Odcinek 8

Biały dmuchawiec

Sztuka zaczyna się jak dramat paradokumentalny, by w finale zmienić się w czysty surrealizm. Mateusz i Karolina, dwoje studentów szkoły filmowej prowadzi prywatne śledztwo w sprawie morderstwa w góralskiej wsi o nazwie Biały Dmuchawiec. W wyniku ich działań ma powstać film dokumentalny. (...)

Długość odcinka: 55 min.

Teatroteka Program Nad
Odcinek 7

Nad

W planie realistycznym śledzimy historię Jakuba. Skazany za zbrodnię, której nie popełnił, po dwudziestu latach wychodzi z więzienia. Ale czy może być wolny? „Wolność to brak tajemnicy”. Jakub poznaje tożsamość jedynego świadka, którego oskarżenia były podstawą skazania…Z (...)

Długość odcinka: 1 godz. 13 min.

Teatroteka Program Miss HIV
Odcinek 6

Miss HIV

Akcja sztuki zainspirowana autentycznymi wyborami Miss HIV w Botswanie. Konkurs opisany w sztuce ma formę rozrywkowego show. Twórcy w swej realizacji dobitne akcentują medialny charakter tego widowiska, z premedytacją obnażając kulisy telewizyjnego programu, w którym kamery widzą wszystko, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 3 min.

Teatroteka Program Koronacja
Odcinek 5

Koronacja

Bohater (Maciek) przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Ich obraz jest jego subiektywną, mocno zabarwioną emocjonalnie wizją, więc wszystko wyświetla mu się w krzywym zwierciadle jak we śnie. Nawet on sam widzi siebie w (...)

Długość odcinka: 1 godz. 1 min.

Teatroteka Program Kobieta w lustrze
Odcinek 4

Kobieta w lustrze

Pięćdziesięcioletnia Zofia poznaje o dwadzieścia lat od siebie młodszą Annę, prawniczkę, która ma ją bronić w procesie sądowym. Zofia została oskarżona o przekroczenie uprawnień psychoterapeutki - wejście w intymną relację z pacjentem. Okazuje się nim siedemnastoletni chłopak. (...)

Długość odcinka: 50 min.

Teatroteka Program Człowiek bez twarzy
Odcinek 3

Człowiek bez twarzy

Tytułowym „człowiekiem bez twarzy” jest bohater tej czarnej komedii – Rafał, który zdaje się wyznawać w życiu jedną zasadę – spełnia oczekiwania innych wobec swojej osoby i oszukuje wszystkich dokoła. Uwodzi pracownicę banku, w którym pragnie zaciągnąć duży kredyt dla swej (...)

Długość odcinka: 1 godz. 5 min.

Teatroteka Program Cukier stanik
Odcinek 2

Cukier stanik

Tytułowy Cukier Stanik to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do Dawida Cukiera po ręcznie robione staniki przez wiele lat w PRL przychodziły zarówno żony towarzyszy (dygnitarzy komunistycznej władzy), jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie na Lesznie (dzielnica miasta) brak (...)

Długość odcinka: 51 min.

Teatroteka Program Chłopiec malowany
Odcinek 1

Chłopiec malowany

Dwóch żołnierzy puka do drzwi mieszkania matki, która czekając z nadzieją na powrót syna i wypierając najgorsze myśli, z miłością prasuje mu koszule. Wojskowi próbują zakomunikować jej tragiczną wiadomość o śmierci syna. To ich misja. Ostatnie zadanie i przysługa wobec zmarłego (...)

Długość odcinka: 49 min.