Teatroteka

Teatroteka Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Dramat, sztuka
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
15 godz. 45 min.
Reżyseria:
Piotr Ratajczak

  • Beata Zygarlicka
  • Dobromir Dymecki
  • Michał Kaleta

  • Michał Napiątek
Teatroteka Program Żyd
Odcinek 16

Żyd

Dyrektor upadającej szkoły w małym miasteczku, by uratować budynek, w którym pracuje ponad czterdzieści lat, zwołuje zebranie w pokoju nauczycielskim. Bardziej prominentne postacie grona nauczycielskiego dowiadują się na nim od swojego przełożonego, że łatwo mogą zdobyć fundusze na (...)

Długość odcinka: 1 godz. 9 min.

Teatroteka Program Zgaga
Odcinek 15

Zgaga

Akcja Zgagi rozgrywa się w małym miasteczku. Oś fabularną sztuki stanowi odbywająca się w czasie teraźniejszym, interwencyjna rozmowa Kuratorki z Heleną i Tadeuszem – rodzicami niedostosowanej społecznie, udającej psa, niespełna szesnastoletniej Zuzanny. W retrospekcjach (...)

Długość odcinka: 50 min.

Teatroteka Program Zakład doświadczalny Solidarność
Odcinek 14

Zakład doświadczalny Solidarność

W sztuce, która znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2012 roku, autor próbuje zmierzyć się z legendą Solidarności. Jej dzieje, od strajków sierpniowych, przez stan wojenny, wizytę papieską, aż po dzień dzisiejszy, poznajemy poprzez losy młodej dziewczyny, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 29 min.

Teatroteka Program Wizyta
Odcinek 13

Wizyta

Jurek udaje się w podróż w rodzinne strony po kilku latach nieobecności. Dla wykształconego w dużym mieście bohatera wizyta w domu rodziców jest zarówno wyzwaniem, jak i koniecznością. Aby pokonać życiowy kryzys, młody mężczyzna musi zmierzyć się ze wspomnieniami z przeszłości, (...)

Długość odcinka: 42 min.

Teatroteka Program Wasza wysokość
Odcinek 12

Wasza wysokość

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło. Jeden z uczestników pogrzebu, reżyser - dokumentalista, proponuje Wandzie powrót na Kanczendzongę – po ciało zaginionego alpinisty. Do wyprawy, z której ma (...)

Długość odcinka: 52 min.

Teatroteka Program Walizka
Odcinek 11

Walizka

Fransua Żako poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Prawda, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 7 min.

Teatroteka Program Walentyna
Odcinek 10

Walentyna

Jedna aktorka i chór śpiewaczek. Jedna z najbardziej znanych kobiet XX wieku, o której praktycznie niczego nie wiadomo i bezimienna zbiorowość symbolizująca radzieckie kosmonautki przygotowywane do lotu w kosmos, dublerki Walentyny, które na zawsze pozostają w jej cieniu. Spektakl i (...)

Długość odcinka: 54 min.

Teatroteka Program Trash Story
Odcinek 9

Trash Story

Ekranizacja Trash Story to horror o nawiedzonym domu, w którym demony historii prześladują współczesnych mieszkańców. W niewielkiej miejscowości na Ziemiach Odzyskanych (które w wyniku Drugiej Wojny Światowej przypadły Polsce) stoi stary poniemiecki dom. Spotkają się w nim Matka, (...)

Długość odcinka: 55 min.

Teatroteka Program Biały dmuchawiec
Odcinek 8

Biały dmuchawiec

Sztuka zaczyna się jak dramat paradokumentalny, by w finale zmienić się w czysty surrealizm. Mateusz i Karolina, dwoje studentów szkoły filmowej prowadzi prywatne śledztwo w sprawie morderstwa w góralskiej wsi o nazwie Biały Dmuchawiec. W wyniku ich działań ma powstać film dokumentalny. (...)

Długość odcinka: 55 min.

Teatroteka Program Nad
Odcinek 7

Nad

W planie realistycznym śledzimy historię Jakuba. Skazany za zbrodnię, której nie popełnił, po dwudziestu latach wychodzi z więzienia. Ale czy może być wolny? „Wolność to brak tajemnicy”. Jakub poznaje tożsamość jedynego świadka, którego oskarżenia były podstawą skazania…Z (...)

Długość odcinka: 1 godz. 13 min.

Teatroteka Program Miss HIV
Odcinek 6

Miss HIV

Akcja sztuki zainspirowana autentycznymi wyborami Miss HIV w Botswanie. Konkurs opisany w sztuce ma formę rozrywkowego show. Twórcy w swej realizacji dobitne akcentują medialny charakter tego widowiska, z premedytacją obnażając kulisy telewizyjnego programu, w którym kamery widzą wszystko, (...)

Długość odcinka: 1 godz. 3 min.

Teatroteka Program Koronacja
Odcinek 5

Koronacja

Bohater (Maciek) przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Ich obraz jest jego subiektywną, mocno zabarwioną emocjonalnie wizją, więc wszystko wyświetla mu się w krzywym zwierciadle jak we śnie. Nawet on sam widzi siebie w (...)

Długość odcinka: 1 godz. 1 min.

Teatroteka Program Kobieta w lustrze
Odcinek 4

Kobieta w lustrze

Pięćdziesięcioletnia Zofia poznaje o dwadzieścia lat od siebie młodszą Annę, prawniczkę, która ma ją bronić w procesie sądowym. Zofia została oskarżona o przekroczenie uprawnień psychoterapeutki - wejście w intymną relację z pacjentem. Okazuje się nim siedemnastoletni chłopak. (...)

Długość odcinka: 50 min.

Teatroteka Program Człowiek bez twarzy
Odcinek 3

Człowiek bez twarzy

Tytułowym „człowiekiem bez twarzy” jest bohater tej czarnej komedii – Rafał, który zdaje się wyznawać w życiu jedną zasadę – spełnia oczekiwania innych wobec swojej osoby i oszukuje wszystkich dokoła. Uwodzi pracownicę banku, w którym pragnie zaciągnąć duży kredyt dla swej (...)

Długość odcinka: 1 godz. 5 min.

Teatroteka Program Cukier stanik
Odcinek 2

Cukier stanik

Tytułowy Cukier Stanik to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do Dawida Cukiera po ręcznie robione staniki przez wiele lat w PRL przychodziły zarówno żony towarzyszy (dygnitarzy komunistycznej władzy), jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie na Lesznie (dzielnica miasta) brak (...)

Długość odcinka: 51 min.

Teatroteka Program Chłopiec malowany
Odcinek 1

Chłopiec malowany

Dwóch żołnierzy puka do drzwi mieszkania matki, która czekając z nadzieją na powrót syna i wypierając najgorsze myśli, z miłością prasuje mu koszule. Wojskowi próbują zakomunikować jej tragiczną wiadomość o śmierci syna. To ich misja. Ostatnie zadanie i przysługa wobec zmarłego (...)

Długość odcinka: 49 min.