Sekrety mnichów

Sekrety mnichów Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Obyczajowy, Religia
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
1 godz. 13 min.
Sekrety mnichów Program odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

Jak radzić sobie ze złością? A jak ze złośliwością? W kolejnym odcinku "Sekretów mnichów" Judyta Syrek rozmawia z o. Leonem Knabitem, znanym krakowskim benedyktynem, o problemach życia codziennego. Czy jest patron od złości i złośliwości?

Długość odcinka: 12 min.

Sekrety mnichów Program odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

Żyjemy w bardzo nerwowych czasach. Często denerwujemy się na bliskich i kolegów z pracy. Jak radzić sobie ze stresem? Jak nie dopuszczać do eskalacji nerwowości w naszym środowisku? W kolejnym odcinku programu Judyta Syrek zapyta znanego krakowskiego Benedyktyna o. Leona o receptę na (...)

Długość odcinka: 12 min.

Sekrety mnichów Program odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

W tym odcinku Judyta Syrek rozmawia z ojcem Leonem Knabitem na temat nudy. Czym jest nuda? Czy mnich może się nudzić? Czy można znudzić się drugim człowiekiem? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania dopełnia przepis na to, jak w życiu się nie nudzić. W programie dowiemy się także kto (...)

Długość odcinka: 12 min.

Sekrety mnichów Program odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

W tym odcinku o. Leon Knabit mówi, jak radzić sobie ze złością. W rozmowie z Judytą Syrek zdradzi tajemnicę, jak skutecznie i po chrześcijańsku znosić złośliwości innych ludzi. Zakonnik powie kto jest patronem ludzi złośliwych. Przepis: śledź z papryczką chili.

Długość odcinka: 13 min.

Sekrety mnichów Program odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

Czy nasze chrześcijaństwo jest jedyną religią, która każe osobom świeckim powstrzymywać się od seksu przed ślubem, a osobom duchownym nakazuje celibat? Kto jest patronem „od seksu”? Jak dbać o czystość? Ojciec Leon Knabit stara się odpowiedzieć na te trudne pytania.

Długość odcinka: 12 min.

Sekrety mnichów Program Odc. 1
Odcinek 1

Odc. 1

W tym odcinku Judyta Syrek rozmawia z o. Leonem Knabitem na temat małżeństwa i wzajemnych relacji damsko - męskich. Jaka jest recepta na udany związek? Jak cieszyć się z sukcesów żony? Co to jest szacunek i jak okazywać go drugiej osobie?

Długość odcinka: 12 min.