Dezerterzy odc. 1-50

Dezerterzy odc. 1-50 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Kultura, Publicystyka
Kategoria wiekowa:
od lat 12
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
20 godz. 7 min.
Dezerterzy odc. 1-50 Program Maciej Cieślak
Odcinek 50

Maciej Cieślak

Tym razem gościem Łukasza Orbitowskiego jest wokalista, gitarzysta i producent muzyczny, lider kultowego zespołu Ścianka – Maciej Cieślak. Ścianka to jedna z najważniejszych polskich alternatywnych grup muzycznych istniejąca od lat 90. Zespół nagrywa również muzykę do spektakli (...)

Długość odcinka: 22 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program odc. 49
Odcinek 49

odc. 49

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Maciej Stankiewicz – za dnia pełniący odpowiedzialne funkcje pracownik branży IT, po nocach producent muzyczny. Współzałożyciel, wraz z Arkiem Młyńcem wytwórni Instant Classic. Po godzinach i przy użyciu mediów społecznościowych stali się (...)

Długość odcinka: 23 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Jerzy Nasierowski
Odcinek 48

Jerzy Nasierowski

Tym razem gościem Łukasza Orbitowskiego jest Jerzy Nasierowski - aktor i pisarz. Ukończył PWST w Warszawie. Od końca lat pięćdziesiątych związany z Teatrami Powszechnym i Narodowym. Po latach burzliwych przejść powrócił do zawodu wyuczonego i od czasu do czasu pokazuje się w roli (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Helena Norowicz
Odcinek 47

Helena Norowicz

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Helena Norowicz – aktorka, a od osiemdziesiątego roku życia także modelka. Absolwentka PWST w Łodzi. Na ekranach obecna od drugiej połowy lat pięćdziesiątych. Występowała w „Stawce większej niż życie”, „Dekalogu” Kieślowskiego czy serialu (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Marek Piekarczyk
Odcinek 46

Marek Piekarczyk

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Marek Piekarczyk – muzyk, wokalista, autor tekstów, lider kultowej grupy TSA, a od czasu do czasu także aktor. Śpiewa od 1969 roku. Na początku lat 80. dołączył do zespołu TSA. Zespół był jednym z prekursorów metalu w Polsce.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Natalia Zamilska
Odcinek 45

Natalia Zamilska

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Natalia Zamilska – kompozytorka i producentka muzyczna. W wieku 15 lat postanowiła, że będzie zajmować się muzyką elektroniczną. W 2014 roku na jeden z jej utworów w Internecie zwróciła uwagę światowa firma modowa.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Michał Sufin
Odcinek 44

Michał Sufin

Spotkanie z Michałem Sufinem.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Matheo
Odcinek 43

Matheo

Gościem jest raper i producent hip-hopowy Matheo. Matheo, czyli Mateusz Schmidt, działa w branży muzycznej od 13. roku życia i w trakcie długiej kariery tworzył muzykę dla m.in. Tedego, DonGURALesko, Popka, Soboty i Winiego. Z Łukaszem Orbitowskim rozmawia o kościołach, ringu i (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Emilian Kamiński
Odcinek 42

Emilian Kamiński

Rozmowa z Emilianem Kamińskim

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Jan Ołdakowski
Odcinek 41

Jan Ołdakowski

Jan Ołdakowski był urzędnikiem, politykiem, prowadził kontrkulturową knajpę, w końcu postanowił przywrócić Warszawie duszę. Współtworzył, a później został dyrektorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum stało się jednym z symboli stolicy, miejscem debaty i wielu wydarzeń (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Olaf Deriglasoff
Odcinek 40

Olaf Deriglasoff

Jeden z twórców trójmiejskiej sceny artystycznej. Jego pierwszy zespół – Dzieci Kapitana Klossa wygrał w Jarocinie, co przyniosło mu rozpoznawalność. Po jego rozpadzie, spędził kilka lat w Berlinie Zachodnim. Do Polski ściągnął go Jędrzej Kodymowski do formacji Apteka. Potem (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Barbara Klicka
Odcinek 39

Barbara Klicka

Debiutowała w wieku niespełna dziewiętnastu lat. Zdarzało jej się bywać także scenarzystką i recenzentką literacką. Barbara Klicka od lat związana jest ze stołecznymi instytucjami kultury, zarówno publicznymi jak i trzeciego sektora. Współtworzyła płytę „Czarny war” zespołu (...)

Długość odcinka: 22 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Tomasz Kaczkowski
Odcinek 38

Tomasz Kaczkowski

Tomasz Kaczkowski – urodzony w 1978 roku, ilustrator, grafik, autor komiksów i wokalista zespołu Wieże Fabryk, absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy komiksy dla dzieci, śpiewa katastroficzne piosenki i rysuje superbohaterów.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Zofia Fraś
Odcinek 37

Zofia Fraś

Zofia Fraś (aka Wielebna) to wokalistka postmetalowego zespołu Obscure Sphinx. W pierwszych latach istnienia, grupa dawała wyłącznie koncerty. Dopiero w 2011 roku zdecydowali się nagrać pierwszą płytę.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Piotr Cyrwus
Odcinek 36

Piotr Cyrwus

Piotr Cyrwus – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył PWST w Krakowie. Powszechną rozpoznawalność przyniosła mu rola Ryśka w serialu „Klan”, co okazało się jednak przekleństwem dla aktora. Po odejściu z serialu wrócił do intensywnej pracy w teatrze. Angażuje się też (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Michał Kuźniak
Odcinek 35

Michał Kuźniak

Michał Kuźniak - Nihil.

Długość odcinka: 21 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Piotr Cyrwus
Odcinek 34

Piotr Cyrwus

Piotr Cyrwus – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył PWST w Krakowie. Powszechną rozpoznawalność przyniosła mu rola Ryśka w serialu „Klan”, co okazało się jednak przekleństwem dla aktora. Po odejściu z serialu wrócił do intensywnej pracy w teatrze. Angażuje się też (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Renata Przemyk
Odcinek 33

Renata Przemyk

Renata Przemyk karierę muzyczną rozpoczęła w 1988 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie z zespołem Ya Hozna. Dwa lata później zaczęła występować solo. I tylko czasem staje na scenie z innymi, jak podczas ważnego dla jej kariery występu z Armią w Jarocinie. W 2008 roku (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Krzysztof Rutkowski
Odcinek 32

Krzysztof Rutkowski

Był cesarzem rzymskim, królem rzymskim i jeździł ciężarówką. Do tego sprzedał więcej płyt niż większość gości „Dezerterów”. Krzysztof Rutkowski w 1989 r., kiedy zaczynał się fenomen disco polo założył Zespół „Tarzan Boy”. Między innymi dzięki nim ten nurt muzyczny (...)

Długość odcinka: 22 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Jacek Cygan
Odcinek 31

Jacek Cygan

Gościem jest laureat Orderu Uśmiechu, inżynier z duszą poety – Jacek Cygan. Urodzony w 1950 roku autor tekstów piosenek, poeta, librecista, eseista. Ma na swoim koncie ponad tysiąc tekstów piosenek, z czego wiele stało się przebojami.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Piotr Siara
Odcinek 30

Piotr Siara

Gościem odcinka jest raper Piotr Siara. Znany jest również jako Kękę, Kę i Kędzior. W 2013 roku ukazał się wyróżniony złotą płytą debiutancki album solowy rapera zatytułowany „Takie rzeczy”. Piotr Siara to autor takich hip-hopowych hitów jak „Zmysły”, „Jeden kraj”, czy (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Mary Komasa
Odcinek 29

Mary Komasa

Mary Komasa rozpoczęła edukację muzyczną w wieku 6 lat. Najpierw grała na fortepianie, potem na organach i klawesynie. W młodym wieku postanowiła rozpocząć życie na własną rękę i jeszcze jako nastolatka wyruszyła do Paryża. Tam została modelką, a także uczyła się śpiewu (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Arkadiusz Jakubik
Odcinek 28

Arkadiusz Jakubik

Spotkanie z Arkadiuszem Jakubikiem.

Długość odcinka: 26 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Adam Nowak
Odcinek 27

Adam Nowak

Adam Nowak to lider, twórca większości tekstów, gitarzysta i wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy. Jego rozwój artystyczny związany jest ściśle z zielonogórskim środowiskiem akademickim. Występował w kabaretach: Drugi Garnitur, Grupa Działań Odurzających i Potem. W 2005 r. na Studenckim (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Karolina Cicha
Odcinek 26

Karolina Cicha

Karolina Cicha, doktor humanistyki i piosenkarka śpiewająca w dziewięciu językach. Jako aktorka przez lata współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. W 2009 roku wzięła udział w projekcie Gajcy zorganizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego, a jej piosenka (...)

Długość odcinka: 26 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Małgorzata Halber
Odcinek 25

Małgorzata Halber

Małgorzata Halber, dziennikarka, prezenterka. Prowadząca i autorka wielu programów muzycznych w stacjach telewizyjnych. Małgorzata Halber jest też utalentowaną rysowniczką oraz autorką internetowego komiksu Bohater. Wielbicielka tego wszystkiego, co brudne, odrapane, smutne, nietypowe i (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Dariusz Brzóska – Brzóskiewicz
Odcinek 24

Dariusz Brzóska – Brzóskiewicz

Poeta haiku, redaktor Brulionu i pierwszej Frondy, twórca grupy poetyckiej zlali mi się do środka. Aktor nie do końca profesjonalny. Ikona telewizji lat dziewięćdziesiątych współtwórca programów Lalamido i Dzyndzylyndzy. Prowadził autorski program satyryczny Brzóska show. Dziś u (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Adam Strug
Odcinek 23

Adam Strug

Adam Strug – śpiewak, instrumentalista, scenarzysta, etnomuzykolog. Jego dokonania porównywane są do tego, co dla muzyki zrobił Oskar Kolberg. Strug dzieli się osobistą refleksją o tym, czym dla niego jest muzyka tradycyjna, jak powstawała, jak ma się obecnie, czy jest tylko „żywą (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Lech Jęczmyk
Odcinek 22

Lech Jęczmyk

Eseista, publicysta, redaktor i tłumacz. Z wykształcenia rusycysta. Trenował judo, może poszczycić się brązowym medalem mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Znany jest przede wszystkim jednak jako jeden z ojców polskiej fantastyki.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Dariusz Miliński
Odcinek 21

Dariusz Miliński

Malarz, scenograf, twórca lalek i plakatów. Autor realistyczno-bajkowych obrazów przywodzących niderlandzkich klasyków, które tak naprawdę są ilustracjami do legend z rodzinnego Dolnego Śląska. Najbardziej znane plakaty filmowe stworzył do „Nikifora” i „Ediego”. Za sprawą swojej (...)

Długość odcinka: 26 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Robert Brylewski
Odcinek 20

Robert Brylewski

Gościem odcinka jest Robert Brylewski, artysta ukształtowany, jak sam twierdzi, przez Jacka Kuronia i zespół The Clash. Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, producent, ikona muzyki niezależnej. Jeden z pierwszych polskich muzyków punkrockowych i jednocześnie pionier polskiego (...)

Długość odcinka: 23 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Jerzy Bożyk
Odcinek 19

Jerzy Bożyk

Gościem odcinka jest wokalista, pianista i kompozytor jazzowy Jerzy Bożyk. Urodził się we Lwowie, ale swoje życie związał z Krakowem. Od lat 50. był w wąskiej grupie artystów propagujących jazz w Polsce. Jerzy Bożyk to nie tylko muzyk, ale i lingwista, teatrolog, zapalony autostopowicz, (...)

Długość odcinka: 16 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Tomasz Lipiński
Odcinek 18

Tomasz Lipiński

Gościem odcinka jest Tomek Lipiński. Prawdziwa legenda polskiego rocka, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, wokalista, autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Tworzy także muzykę filmową. Założyciel takich zespołów jak Brygada kryzys, czy Tilt. Zawsze osobny: z jednej (...)

Długość odcinka: 27 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Wojciech „Słoń” Zawadzki
Odcinek 17

Wojciech „Słoń” Zawadzki

Gościem odcinka jest jeden z najoryginalniejszych polskich raperów Wojciech Zawadzki („Słoń”). Inspiracje do tekstów najczęściej czerpie z horrorów. Oprócz zajmowania się muzyką prowadzi powiązane ze swoją działalnością artystyczną firmy: płytową i odzieżową.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Andrzej Dragan
Odcinek 16

Andrzej Dragan

Dr hab. Andrzej Dragan – fizyki i artysta. Pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się fizyką kwantową. Przez 13 lat z sukcesem zajmował się fotografią. Opracował własną technikę obróbki zdjęć, którą nazywał retuszem światłem. Jest autorem sesji (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Antonina Krzysztoń
Odcinek 15

Antonina Krzysztoń

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest pieśniarka, kompozytorka i autorka tekstów Antonina Krzysztoń. Kojarzona głównie z poezją śpiewaną i piosenką autorską, współpracowała też między innymi z Michałem Lorencem, Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Waglewskim, Mietkiem Szcześniakiem, (...)

Długość odcinka: 23 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Andrzej Dudek "Durer"
Odcinek 14

Andrzej Dudek "Durer"

Wierzy w reinkarnację i że jest siódmym wcieleniem malarza Albrechta Dürera. Zajmuje się performancem, muzyką, instalacją, video, grafiką, malarstwem i fotografią. Od 1969 roku realizuje life performance: Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja Dudka - Dürera. Gościem odcinka (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Leon Tarasewicz
Odcinek 13

Leon Tarasewicz

Gościem odcinka jest Leon Tarasewicz - malarz, absolwent, a obecnie profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta należy do najbardziej uznanych malarzy polskich. Jego malarstwo wpisuje się w ciąg rozwoju sztuki od konstruktywizmu i unizmu poprzez koloryzm i abstrakcję do najbardziej (...)

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Ada Karczmarczyk
Odcinek 12

Ada Karczmarczyk

Artystka sztuk wizualnych, performerka, piosenkarka z kręgu pobożnościowego, a do tego kobieta piękna jak bazylika w Licheniu – tak przedstawia Adę Karczmarczyk Łukasz Orbitowski. – Trzeba w odbiorcach rozkręcić takie myślenie, że to jest rebus, zagadka – mówi o swojej twórczości (...)

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Henryk Gołębiewski
Odcinek 11

Henryk Gołębiewski

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Henryk Gołębiewski. Aktor niezawodowy. W latach 70. był jednym z najbardziej znanych aktorów dziecięcych, m.in. dzięki filmom Janusza Nasfetera i Stanisława Jędryki. Role w "Wakacjach z duchami", "Podróży za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana" (...)

Długość odcinka: 22 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Kasia Nosowska
Odcinek 10

Kasia Nosowska

Gościem programu jest Kasia Nosowska, pochodząca ze Szczecina wokalistka i autorka tekstów. Związana od ponad 20 lat z rockową grupą Hey. Łukasz Orbitowski rozmawia z wokalistką m.in. o nowej płycie Błysk, wstydzie, miłości i podróżach.

Długość odcinka: 26 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Dariusz Ekert
Odcinek 9

Dariusz Ekert

Spotkanie z Dariuszem Ekiertem.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Małgorzata Jaworska-Woźniak
Odcinek 8

Małgorzata Jaworska-Woźniak

Małgorzata Jaworska-Woźniak, pseudonim artystyczny Wdowa, to jedna z pierwszych kobiet w polskim hip hopie. Początki jej kariery sięgają 2000 r. Raperka współpracowała m.in. z Tede i Czesławem Mozilem.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Marek Dyjak
Odcinek 7

Marek Dyjak

Było życie „po bandzie” i picie „po bandzie”, a teraz wszystko się zmieniło. Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Marek Dyjak – kompozytor i charyzmatyczny wokalista o niezwykłym głosie.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Maciej Parowski
Odcinek 6

Maciej Parowski

Gościem programu jest Maciej Parowski, pisarz, krytyk, redaktor fantastyki naukowej, od lat 80. guru polskiej fantastyki. Pod jego skrzydłami debiutowali najwięksi współcześni autorzy tego gatunku, m.in. Andrzej Sapkowski, czy Jacek Dukaj.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Roman Kostrzewski
Odcinek 5

Roman Kostrzewski

Rdzenny Ślązak, górnik, twórca polskiego thrash metalu. Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Roman Kostrzewski, wokalista grupy KAT, jeden z najbardziej znanych muzyków polskiego metalu.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program DJ Wika
Odcinek 4

DJ Wika

DJ Wika stanowi przykład dla osób starszych, że wiek wcale nie musi spychać ludzi na margines społeczny. O najstarszej DJ-ce w Polsce głośno zrobiło się w 2013 r. za sprawą jednego talent show. Teraz regularnie koncertuje i prowadzi międzypokoleniowe imprezy.

Długość odcinka: 23 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Grzegorz Królikiewicz
Odcinek 3

Grzegorz Królikiewicz

Rozmowa z Grzegorzem Królikiewiczem. Problemy ludzi wykluczonych.

Długość odcinka: 24 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Ania Ortodox
Odcinek 2

Ania Ortodox

Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Ania Ortodox.

Długość odcinka: 25 min.

Dezerterzy odc. 1-50 Program Tomasz Budzyński
Odcinek 1

Tomasz Budzyński

Plastyk z wykształcenia, malarz z zamiłowania, muzyk... z przypadku. Komponuje i śpiewa od ponad 30 lat. Współzałożyciel legendarnego zespołu punkowego „Siekiera”. Potem założył kolejny – „Armię”, z którą związany jest do dziś. Gościem Łukasza Orbitowskiego jest Tomasz (...)

Długość odcinka: 26 min.