ABC wszystko wie odc.51-100

ABC wszystko wie odc.51-100 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Dla dzieci
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
2 godz. 23 min.
ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 62
Odcinek 62

odc. 62

Cielak opowiada przyjaciołom o wyprawie do Żelazowej Woli, miejsca urodzenia wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Tym razem w Żelazowej Woli odbywały się ciekawe zajęcia muzyczne dla dzieci. Dowiadujemy się również czy zwierzęta mogą podróżować pociągiem, czym są (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 61
Odcinek 61

odc. 61

Cielaczek wraz z grupą dzieci rusza w podróż pociągiem. Jak należy zachowywać się na dworcu, na peronie i w kolejowym wagonie, aby było bezpiecznie? Jak zrobić mostek i czy zielononóżka rzeczywiście ma zielone nogi?

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 60
Odcinek 60

odc. 60

W tym wydaniu dowiadujemy się co jedzą dżdżownice oraz dlaczego niektóre kwiaty mogą mieć różne kolory, a nie np. tylko dwa. Cielaczek odwiedza Smyki na Kępie – oglądamy interesujące zajęcia muzyczne dla dzieci. Wyjaśniamy też dlaczego w Polsce nie ma króla.

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 59
Odcinek 59

odc. 59

W odcinku dowiadujemy się dlaczego niektóre ryby nie mogą mieszkać w akwarium z innymi. Zobaczymy też jak wygląda jedzenie pałeczkami i odpowiadamy na pytanie w jaki sposób na chałce powstają charakterystyczne brzuszki. Wyjaśniamy również w jaki sposób porozumiewają się ze sobą (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 58
Odcinek 58

odc. 58

Razem z paczką Cielaczka wybierzemy się na wycieczkę do magazynu rekwizytów Telewizji Polskiej. Wyjaśnimy, dlaczego kangur ma na brzuchu torbę. Pokażemy też książkę „Jak zbudować motocykl?” – będzie ona nagrodą w konkursie, który ogłosi Anakonda. Na zakończenie zaprosimy Was (...)

Długość odcinka: 9 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 57
Odcinek 57

odc. 57

W studio Puchacz – kolejny gość z krainy alfabetu. Poznajemy literkę U – bardzo sympatyczną, bo przypominającą swoim kształtem uśmiech. Dowiadujemy się również, gdzie mieszkają orły, a następnie wizyta w remizie, by poznać prace strażaków. Dzieci poznają też różne znaki (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 56
Odcinek 56

odc. 56

W tym odcinku odpowiadamy na pytanie co robi dźwig i dlaczego balon lata. Wyjaśniamy też, dlaczego cukier znika gdy jest wrzucony do napoju. Opowiadamy o szachach i szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego w Polsce nie ma króla.

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 55
Odcinek 55

odc. 55

W tym odcinku: wyjaśniamy co to jest klucz gęsi, odwiedzamy magazyny kostiumów Telewizji Polskiej, odpowiadamy na pytanie „dlaczego balon lata?” oraz zdradzamy zasadę działania kalejdoskopu – w jaki sposób powstają w nim niezwykle obrazy?

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 54
Odcinek 54

odc. 54

Anakonda, Bociek i Cielaczek wyjaśniają co to są nowalijki i dlaczego ryby nie mogą żyć bez wody. Dowiadujemy się również, co to jest klucz gęsi i dlaczego włosy niektórych osób są proste, a innych kręcone. A łakomczuchom podpowiadamy, jak zrobić pyszny tort.

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 53
Odcinek 53

odc. 53

Młodzi telewidzowie dowiedzą się, co to znaczy, ze przyszła wiosna. Skąd drzewa wiedzą, kiedy mają wypuścić pączki? W programie także wizyta w Centrum Naukowym Kopernik, gdzie dowiadujemy się, dlaczego pada deszcz?

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 52
Odcinek 52

odc. 52

W tym spotkaniu Anakonda, Bociek i Cielaczek wyjaśnią, kto sadzi drzewa w lesie. Opowiemy Wam również o mądrej grze „Sadzimy las”. Ciekawskie zwierzątka będą też podpatrywać ptaki, by wyjaśnić dzieciom, dlaczego te skrzydlate stworzenia nie spadają z gałęzi, na których (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.51-100 Program odc. 51
Odcinek 51

odc. 51

Anakonda, Bociek i Cielak wybiorą się do Teatru Lalek Guliwer w Warszawie na przedstawienie „Śpiąca królewna” oraz odpowiadają na m.in. takie pytania, jak: czym karmić ptaszki, żeby im smakowało, dlaczego rano chodzi się do przedszkola oraz ile lat trzeba mieć, żeby być hokeistą?

Długość odcinka: 14 min.