ABC wszystko wie odc.1-50

ABC wszystko wie odc.1-50 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Dla dzieci
Rok produkcji:
2015
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
10 godz. 7 min.
ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 50
Odcinek 50

odc. 50

W odcinku dowiadujemy się, czy można pić, wisząc głową w dół. Wyjaśniamy też, co robi się w pracy oraz odpowiadamy na pytanie, czy niewidomi potrafią czytać? Obserwujemy chomika i szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego biega on w kółko? Opowiadamy Wam również o książce (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 49
Odcinek 49

odc. 49

W tym odcinku wyjaśniamy, dlaczego łyżwy jeżdżą po lodzie. Żeby się tego dowiedzieć odwiedzamy ślizgawkę na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Tłumaczymy też, dlaczego nie z każdego śniegu da się ulepić bałwana. Z Rynku Starego Miasta idziemy pod kolumnę Zygmunta, by dowiedzieć (...)

Długość odcinka: 14 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 48
Odcinek 48

odc. 48

W tym odcinku wybierzemy się do pracowni malarskiej. Będziemy malować zimę ziarenkami ryżu. Odpowiemy na pytanie, czy można jeść śnieg oraz jak wygląda gwiazdka śniegu. Zima to sezon sprzyjający różnym chorobom. Zapytamy lekarza o to, dlaczego dzieci chorują. Zastanowimy się też, (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 47
Odcinek 47

odc. 47

Zima to czas, w którym powinniśmy dokarmiać zwierzęta. Najczęściej pomagamy ptakom. W tym wydaniu Anakonda, Bociek i Cielaczek podpatrzą, jak robi się solidny karmnik i zachęcimy dzieci, by z pomocą dorosłej osoby próbowały wykonać proste ptasie stołówki. Odpowiemy też na pytanie, (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 46
Odcinek 46

odc. 46

W tym wydaniu wybierzemy się do Warszawskiej Opery Kameralnej. Anakonda, Bociek i Cielak będą bardzo eleganccy, bo do opery wypada ubrać się odświętnie. Zobaczymy fragmenty „Angeliny”, czyli śpiewanej baśni o Kopciuszku. Dowiemy się również, skąd biorą się baśnie.

Długość odcinka: 15 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 45
Odcinek 45

odc. 45

W tym odcinku pokazujemy, jak powstają zabawki na choinkę oraz prezenty, którymi obdarowujemy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Zobaczymy m.in. bałwanki, ptaszki oraz serca z masy solnej. Dowiemy się też, jak powstają oryginalne kartki świąteczne. Anakonda, Bociek i Cielaczek (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 44
Odcinek 44

odc. 44

Kalendarzowa zima coraz bliżej, więc tym razem Anakonda, Bociek i Cielaczek odpowiedzą na kilka pytań m.in.związanych z niską temperaturą. W tym spotkaniu wyjaśnimy, gdzie na świecie jest najzimniej, pokażemy, gdzie pingwiny mają ręce i powiemy, do czego służy termometr. Pomożemy (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 43
Odcinek 43

odc. 43

W tym świątecznym wydaniu wyjaśnimy, czy mikołajki to święto dzieci czy Mikołaja. Dowiecie się również, dlaczego choinki nie mają kwiatów, skąd się wzięła nazwa kluski leniwe oraz dokąd biegną elektryczne przewody. Pokażemy też nowe książki, które zainteresują dużych i (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 42
Odcinek 42

odc. 42

W tym spotkaniu z Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem odpowiemy na pytanie, jak wyglądają dachy wieżowców. Dzieci dowiedzą się, że oprócz kominów bywa tam mnóstwo interesujących rzeczy. Wyjaśnimy też, jak można wejść na dach wieżowca. W programie opowiemy również o podróżach i (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 41
Odcinek 41

odc. 41

Anakonda, Bociek i Cielaczek poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie nie potrafią poruszać uszami. Dowiemy się też, dlaczego węże wystawiają język oraz co znajduje się w naszym brzuchu. Naszym gościem z krainy alfabetu jest literka T jak Tukan.

Długość odcinka: 14 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 40
Odcinek 40

odc. 40

To wydanie rozpoczniemy od odpowiedzi na pytanie, gdzie chowają się ruchome schody. Odwiedzi nas też kolejny gość z krainy alfabetu – literka „S” jak „Stonoga”. Dowiemy się, czy rzeczywiście ma 100 nóg. Zapytamy również, dlaczego w kaloszach można wchodzić w kałuże. Poza tym (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 39
Odcinek 39

odc. 39

W tym odcinku dowiemy się jak zostać żołnierzem, jaki kolor ma ogień, skąd się biorą piegi i dlaczego guma się rozciąga. Wybierzemy się do biblioteki, aby sprawdzić w jaki sposób pani bibliotekarka szuka zamówionych książek. Wyjaśnimy też dlaczego guma się rozciąga i pokażemy (...)

Długość odcinka: 14 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 38
Odcinek 38

odc. 38

W programie dowiemy się, skąd ptaki wiedzą, dokąd mają lecieć jesienią. Będzie też o samolotach – jak to się dzieje, że takie kolosy unoszą się w powietrzu? Wybierzemy się do teatru, gdzie zobaczymy fragment spektaklu „Domisie w teatrze”. Oraz wyjaśnimy również dlaczego (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 37
Odcinek 37

odc. 37

W tym spotkaniu z Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem – zwierzątkami, które znają odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań pojawi się kolejny gość z krainy alfabetu – Rozgwiazda, prezentująca literkę R. W programie odpowiemy na pytanie skąd się biorą bąbelki w piciu. Opowiemy też o (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 36
Odcinek 36

odc. 36

Anakonda, Bocian i Cielaczek pojawiają się na jednej ze stacji warszawskiego metra. Zapraszają na spacer po podziemnym królestwie elektrycznej kolei podziemnej. Wspólnie z przewodnikiem wyruszają w podróż metrem, odwiedzając kolejne stacje.

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 35
Odcinek 35

odc. 35

W tym wydaniu Anakonda, Bociek i Cielaczek wyjaśnią, dlaczego konie noszą podkowy. Postarają się też dowiedzieć, którzy przedstawiciele fauny pachną wyjątkowo brzydko. Przy okazji będzie też o tym, że zwierzęta – podobnie jak ludzie – również się myją, jednak robią to w (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 34
Odcinek 34

odc. 34

W pierwszym powakacyjnym spotkaniu z wszystkowiedzącymi zwierzątkami pojawi się kolejny gość z krainy alfabetu – Pelikan, prezentujący literkę P. To doskonała okazja, by posłuchać opowieści o egzotycznych, najcięższych latających ptakach, żyjących na Ziemi – pelikanach. Gość (...)

Długość odcinka: 5 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 33
Odcinek 33

odc. 33

„W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa, błąka się po całym świecie, żeby dojść do Pacanowa…” – czy Pacanów istnieje naprawdę? Poza tym w programie odpowiemy na inne trudne pytania: czy bocian lubi żaby? Gdzie mieszkają rozbójnicy, kim są piraci i dlaczego tata (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 32
Odcinek 32

odc. 32

Dawno, dawno temu żył sobie... – dziś podpowiemy jak narysować bajkę i gdzie rodzą się pomysły? A poza tym w programie same trudne pytania: jak zostać dobrym piłkarzem – takim jak Messi, dlaczego trzeba jeść zielone warzywa i co to jest festiwal?

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 31
Odcinek 31

odc. 31

Tym razem Anakonda, Bociek i Cielaczek wybiorą się na wieś. Nim wszystko wiedzące zwierzątka tam dotrą, odpowiedzą na kilka pytań. Jak wygląda ostatni przystanek autobusu? Co robią lalki w nocy? Dlaczego roboty są straszne?

Długość odcinka: 15 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 30
Odcinek 30

odc. 30

Anakonda, Bociek i Cielaczek znów są w podróży, lecąc na swoich chmurkach i wypatrując interesujących miejsc. W pewnym momencie spostrzegają dziwne stwory… i lądują w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, a dokładniej – w JURAPARKU, gdzie znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 29
Odcinek 29

odc. 29

W kolejnym premierowym programie „ABC wszystko wie” Anakonda, Bociek i Cielaczek wybiorą się na majówkę. Podczas wędrówki wszystko wiedzące zwierzaczki odpowiedzą na pytania dzieci: jak rośnie drzewo? czy kury mają uszy? jak rozwija się groszek i jak rosną truskawki? Cielaczek (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 28
Odcinek 28

odc. 28

W tym wydaniu programu „ABC wszystko wie” rozmawiamy o polskiej fladze. Dlaczego jest biało-czerwona? Kiedy, przy jakich okazjach w miastach, miasteczkach i na wsiach widać dużo flag? Pokazujemy Wam również najpiękniejsze miejsca i zabytki w Warszawie. Wspólnie z Anakondą, Boćkiem i (...)

Długość odcinka: 14 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 27
Odcinek 27

odc. 27

Cielaczek zaprasza dzieci na Stadion Narodowy, gdzie można zwiedzić oceanarium i zobaczyć niezwykłe stworzenia. W warszawskim ZOO szukamy odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się motyle. Dowiadujemy się również m.in. co znaczy powiedzenie „pierwsze koty za płoty”.

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 26
Odcinek 26

odc. 26

„ABC wszystko wie” to barwny, pełen radości cykl dla ciekawych świata, w którym dzieci zadają pytania z różnych dziedzin – od problemów domowych, po problemy z rówieśnikami. Program prowadzą Anakonda, Bociek i Cielaczek. Zapowiadają felietony i są narratorami materiałów (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 25
Odcinek 25

odc. 25

Anakonda, Bociek i Cielaczek rozmawiają o wiośnie, porze roku, gdy cała natura budzi się do życia. Odpowiadają także na trudne, często podchwytliwe, pytania od swoich najmłodszych widzów.

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 24
Odcinek 24

odc. 24

W programie gorąca atmosfera, bo dzieci czekają na ogłoszenie wyników konkursu na portret Anakondy, Boćka i Cielaczka. Jednak zanim to nastąpi, kilka trudnych pytań: po co policjantowi lizak, czy Kuba, który trenuje karate, mógłby zostać mistrzem ninja i kiedy wynaleziono ręcznik?

Długość odcinka: 14 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 23
Odcinek 23

odc. 23

To spotkanie ze zgraną paczką: Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem jest roztańczone i rozśpiewane. Przyglądamy się zajęciom małych baletniczek, które ćwiczą w zespole „Piruecik” i dowiadujemy, jak robi się piruety. Jest też okazja, by podpatrzeć koszykarski trening dla maluszków. (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 22
Odcinek 22

odc. 22

Jak dobrze wyjść na zdjęciu, w co się ubrać i jaką zrobić minę – najlepiej zapytać o to panią fotograf. A poza tym w programie ważne pytania: co to jest galeria, z czego robi się farby i czy zwierzęta się śmieją?

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 21
Odcinek 21

odc. 21

W programie same trudne pytania. Dlaczego wiewiórki zakopują orzeszki pod ziemią i co robią zimą, kiedy wszystko pokrywa śnieg? Czy Hania może zostać łyżwiarką, dlaczego samochód jeździ i najtrudniejsze – czy słodycze zawsze są niezdrowe? Gościem specjalnym jest kolejna literka z (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 20
Odcinek 20

odc. 20

Czy w igloo jest ciepło? Kto buduje takie śnieżne domki i po co? Jak wyglądają w środku? Czy jest tam miejsce na łóżko? Znajomy pingwin wie coś na ten temat...

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 19
Odcinek 19

odc. 19

Dziś w programie o łosiu – największym zwierzu z rodziny jeleniowatych. Łosie uwielbiają przebywać w lesie, zwykle wychowują trójkę dzieci i mają poroże. Łoś zaczyna się na literkę „ł". Dzieci dowiadują się również, dlaczego frytki nie są do końca zdrowe.

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 18
Odcinek 18

odc. 18

Znana śpiewająca aktorka – Barbara Kurdej-Szatan podpowiada jak zostać piosenkarką. Czy wybuchnie III wojna światowa? Tę kwestię tłumaczy generał broni Waldemar Skrzypczak. Dzieci dowiadują się również co to są wygibasy oraz skąd się biorą i do czego służą pieniądze. Na (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 17
Odcinek 17

odc. 17

Gdy ma się „ręce pełne roboty”, to znaczy, że ma się dużo do zrobienia. Anakonda, Bocian i Cielaczek poznają sekrety tramwajów. Jak można zdobyć najfajniejszą nagrodę w sporcie, czyli medal olimpijski? Trzeba trenować od małego i umieć dać z siebie wszystko.

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 16
Odcinek 16

odc. 16

Anakonda, bocian i cielaczek odwiedzają Labirynt Światła w ogrodach Pałacu w Wilanowie. Opowiadają, po co ludzie niegdyś wymyślili labirynty i jaką rolę spełniają one obecnie. Dzieci dowiadują się, kto to jest gaduła oraz kogo nazywamy primabaleriną. Pokazują szkołę baletową, a (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 15
Odcinek 15

odc. 15

Co to jest i jak funkcjonuje metro? Kto tu pracuje? W Warszawie Anakonda, Bociek i Cielaczek zwiedzają podziemną kolej. Gościem programu jest literka J jak Jamnik. Te psy, choć mają krótkie nóżki, są myśliwymi. Czy chętnie polują?

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 14
Odcinek 14

odc. 14

Czy bajkę radiową można zobaczyć? Kto tak naprawdę występuje w słuchowiskach? Anakonda, Bociek i Cielaczek zaglądają do wnętrza radiowego studia i sprawdzają, kto ukrywa się za znanymi głosami.

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 13
Odcinek 13

odc. 13

Kiedy woda jest ciepła i zaczyna się gotować przybiera postać pary. Najczęściej zatrzymuje się na suficie naszej kuchni. Gdyby miała szansę, dołączyłaby do wód parujących z jezior i mórz w ten sposób tworząc chmury.

Długość odcinka: 10 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 12
Odcinek 12

odc. 12

Anakonda, Bociek i Cielaczek odpowiadają na pytanie, gdzie dziś kończy się miasto, a gdzie kończyło się w dawnych czasach. Dowiadujemy się też, co to jest myto i skąd się wzięło słowo autostrada? Wyjaśniamy, co to jest kosmos i opowiadamy o rybach zwanych błazenkami. Na koniec (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 11
Odcinek 11

odc. 11

Dlaczego na jesieni liście spadają? Do czego służy kuchnia? W programie również o lalkach – gwiazdach Teatru Baj. Jedną z nich jest pacynka Jeżyk, która jest bardzo płochliwa.

Długość odcinka: 15 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 10
Odcinek 10

odc. 10

Bocian, Anakonda i Cielak są gośćmi książki „Sceny z życia smoków”. Jej bohaterowie to smoki, które nie są podobne do bajkowych gadów. I każdy jest inny. Grube, pokryte kłakami, szczupłe z kolorowymi jeżykami na głowach lub puchate. Ale mają coś wspólnego. Wszystkie mają na (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 9
Odcinek 9

odc. 9

W programie odpowiadamy na pytanie co dzieje się z wszelkimi odpadami i nieczystościami z miasta oraz, w jakim celu segreguje się śmieci. Gościem programu jest literka E, czyli Emu – jeden z największych ptaków świata. Zwierzaczki tłumaczą również na czym polegają zakupy oraz z (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 8
Odcinek 8

odc. 8

W tym odcinku opowiadamy o wesołym miasteczku. Nie jest ono prawdziwym miastem. Zamiast domów są w nim karuzele oraz mnóstwo innych urządzeń, dzięki którym można fantastycznie spędzić czas. Wyjaśniamy, dlaczego przy zejściu z karuzeli kręci nam się w głowie. Rozmawiamy też o tym, (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 7
Odcinek 7

odc. 7

W tym odcinku opowiemy o skarbach. Wspólnie z Boćkiem, Anakondą i Cielakiem będą ich szukać Ćma i Dzik. Zwierzaki opowiedzą, co to jest skarb i pojadą do Muzeum Etnograficznego, gdzie znajdą wiele skarbów. O swoich skarbach opowiedzą dzieci m.in. sześcioletni Kubuś, który zbiera (...)

Długość odcinka: 13 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 6
Odcinek 6

odc. 6

Zwierzaki przebierają się i przygotowują tort. Tym razem prawdziwym rarytasem ma być tort warzywny! Oczekiwany gość przybywa - jest to literka D - dzik. Opowiada o swoim pochodzeniu, wyglądzie oraz swojej rodzinie. Dziki to bardzo rodzinne zwierzęta.

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 5
Odcinek 5

odc. 5

W tym odcinku Cielaczek, Anakonda i Bociek szukają odpowiedzi na pytanie, skąd się bierze prąd. Dowiadujemy się dlaczego ćmy lecą do światła. Poznajemy przy okazji literkę „ć" czyli ćmę – nocnego motyla. Zwierzaczki również udzielają rad tym, którzy są nieśmiali. Na (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 4
Odcinek 4

odc. 4

W dzisiejszym odcinku Cielaczek opowiada o zawodzie lekarza. Wyjaśnia, kiedy i dlaczego musimy do niego chodzić, oraz czy lekarz również sam może zachorować. Dowiadujemy się także co oznacza wyrażenie „mieć muchy w nosie” oraz dlaczego niektóre grzyby są trujące. Przy okazji (...)

Długość odcinka: 11 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 3
Odcinek 3

odc. 3

W tym programie Anakonda, Bociek i Cielaczek opowiadają o zawodzie strażaka. Dowiadujemy się, co robią strażacy – oprócz gaszenia pożarów, w jakich sytuacjach pomagają ludziom i zwierzętom. Przy okazji Anakonda wyjaśnia, co to są pojazdy uprzywilejowane. Z kolei Cielaczek tłumaczy, (...)

Długość odcinka: 10 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 2
Odcinek 2

odc. 2

Nasze zwierzątka szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego słońce razi w oczy. Dowiadujemy się, jak jest zbudowane oko i dlaczego musimy je chronić przed słonkiem. Poznajecie też krewniaka Anakondy – węża okularnika. Potem Anakonda prowadzi krótką lekcję wiązania sznurowadeł, a potem (...)

Długość odcinka: 12 min.

ABC wszystko wie odc.1-50 Program odc. 1
Odcinek 1

odc. 1

Poznajemy gospodarzy programu „ABC wszystko wie”: Anakondę, Boćka i Cielaczka i dowiadujemy, o czym on będzie. Zachęcają też dzieci do zadawania pytań, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi. Anakonda opowiada o gadach, Bociek o ptakach i swoich podróżach oraz o zwyczajach bocianów, (...)

Długość odcinka: 11 min.