100 tysięcy bocianów odcinki 51-100

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Przyrodniczy, Wiedza
Rok produkcji:
2010
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
9 godz. 3 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial 100 tysięcy bocianów odcinki 51-100

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Ptaki w mieście
Odcinek 74

Ptaki w mieście

W Krakowie ekipa programu "Sto tysięcy bocianów" pomagała ratować łabędzia, który zahaczył o przewody elektryczne i spadł na jeden z mostów. Opowiemy o tym, dlaczego ptaki wodne skupiają się zimą na miejskich odcinkach rzek. Dlaczego wciąż przybywa gatunków, traktujących wielkie (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Jak tropić zwierzęta
Odcinek 73

Jak tropić zwierzęta

Wyjaśniamy, jak czytać znaki pozostawiane w lesie przez zwierzęta. Pokazujemy tropy, czyli odciski łap i kopyt oraz ślady - czyli odchody, wypluwki lub znaki zostawiane w miejscach żerowania. Znaczna większość zwierząt prowadzi nocny tryb życia. Dzięki śladom i tropom można się (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Pożegnanie bocianów
Odcinek 72

Pożegnanie bocianów

Ekipa programu porzuca Polskę i razem z bocianami wyrusza na południe. Do Izraela. W rejonie Morza Śródziemnego wędrujące ptaki z całej Europy łączą się w wielkie stada. Na tle nieba wyglądają niczym roje pszczół. Spróbujemy sfilmować to widowisko, nim bociany na dobre znikną za (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Wężowe rarytasy
Odcinek 71

Wężowe rarytasy

W zeszłym roku pokazywaliśmy żmije i zaskrońce. Teraz czas na pozostałe dwa gatunki z listy polskich węży – eskulapa i gniewosza plamistego. Poprzeczka idzie w górę, bo oba gatunki należą do wielkich rzadkości wśród naszej fauny.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Na wilczym tropie
Odcinek 70

Na wilczym tropie

Poznajemy człowieka zaangażowanego w badania wilków i ich ochronę. Pokazujemy unikatowe nagrania tych drapieżników w ich naturalnym środowisku.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Zyski z „Natury”
Odcinek 69

Zyski z „Natury”

Sieć ekologiczna Natura 2000 to forma ochrony przyrody, którą kraje Unii Europejskiej wprowadzają na swoim terenie. Nowe ostoje nie są ścisłymi rezerwatami, zabrania się na nich jedynie niszczenia przyrody. Mimo to w Polsce nie cieszą się najlepszą opinią. Kojarzą się głównie z (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Użytek ekologiczny
Odcinek 68

Użytek ekologiczny

To jedna z najbardziej popularnych form ochrony przyrody. Może być powołany uchwałą rady gminy, dlatego przyrodnicy często starają się o ich tworzenie. Można w ten sposób chronić nawet małe oczka wodne, czy śródpolne zadrzewienia. W programie pokażemy, jak tworzy się użytki. (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Dzięcioły
Odcinek 67

Dzięcioły

W pochmurny, mokry i mglisty dzień nie lubią, podobnie jak ludzie, opuszczać swoich domów. Wśród żyjących w Polsce najmniejszy z nich to dzięciołek, a największy to dzięcioł czarny. Dowiedz się więcej o tych sympatycznych ptakach.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Padlinożerni inteligenci
Odcinek 66

Padlinożerni inteligenci

Niewiele jest gatunków mających tak wiele medialnych twarzy: odrażający padlinożerca, zwiastun śmierci, jedno z wcieleń diabła, a jednocześnie symbol rozwagi i mądrości. W programie pokazujemy prawdziwe oblicze kruka.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Jak wilka malować
Odcinek 65

Jak wilka malować

Przed 12 laty wilki w Polsce zostały objęte ścisłą ochroną gatunkową. Dowiedz się, co wynikło z tej decyzji - dla wilków, dla ich ofiar i dla ludzi mieszkających z wilkami po sąsiedzku. Ponadto w programie przedstawiamy przyrodników, którzy poprzez różnorodne akcje edukacyjne (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Zima zła!
Odcinek 64

Zima zła!

Tegoroczna zima wyjątkowo dała się we znaki zwierzętom. Nadwerężyła też kieszenie miłośników ptaków prowadzących karmniki. W programie pokażemy najciekawsze ujęcia nakręcone w ptasich stołówkach. Przedstawimy również gatunki, które zimują wśród pól i łąk nie korzystając (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Ojcowski Park Narodowy
Odcinek 63

Ojcowski Park Narodowy

To najmniejszy z polskich parków narodowych. Można powiedzieć – „kieszonkowy park narodowy”. Mimo to można tu znaleźć osobliwości, których próżno szukać w wielkich rezerwatach i parkach.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Bieszczadzkie rykowisko
Odcinek 62

Bieszczadzkie rykowisko

Oglądaliśmy już rykowisko w kniejach Mazur i Podlasia. Teraz zanurzymy się w ostępy Bieszczadów. Będzie trudniej, bo zwierzęta rzadko wychodzą tu na otwarte polany. Trzeba je będzie tropić pośród lasów. To prawdziwe wyzwanie dla realizatorów. Naszą tajna bronią będzie operator (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Jesienne manewry
Odcinek 61

Jesienne manewry

Tym razem obserwujemy jesienne zmiany w świecie roślin. Podglądamy sposoby, mające zapewnić przetrwanie do wiosny. Okazuje się, że wcale nie są one mniej zmyślne od tych stosowanych przez zwierzęta. A bywa i tak, że w czasie jesiennych przygotowań rośliny wręcz wysługują się (...)

Długość odcinka: 21 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Sms od żubra
Odcinek 60

Sms od żubra

Dalszy ciąg opowieści z poprzedniego odcinka programu. Pokazujemy metody badawcze, dzięki którym przyrodnicy z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego mogą dokładnie śledzić codzienne życie żubrów. Opowiadamy żubrowe historie, poznane dzięki podglądowi i podsłuchowi na miarę (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Pomorskie żubry
Odcinek 59

Pomorskie żubry

Żubra można już zaliczyć do gatunków, które udało się uchronić przed zagładą. W programie pokazujemy, co trzeba teraz robić dla jego ochrony. Najważniejsze to tworzenie żyjących na wolności stad daleko poza granicami białowieskiego matecznika.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Łęgowa Amazonia
Odcinek 58

Łęgowa Amazonia

Łęgi to okresowo zalewane lasy, porastające brzegi rzek. Do dziś przetrwało ledwie 5 procent z ich pierwotnego areału. Reszta została zniszczona wraz z rozwojem cywilizacji. Są niezwykłym środowiskiem porównywanym przez botaników do lasów deszczowych strefy tropikalnej.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Białowieski Park Narodowy
Odcinek 57

Białowieski Park Narodowy

Jest ostatnim takim lasem w Europie. Wyjątkowość Puszczy Białowieskiej polega na tym, że od setek lat rozwija się naturalnie – nigdy nie była wycinana i ponownie zalesiana. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym miejscu.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Park Narodowy Ujście Warty
Odcinek 56

Park Narodowy Ujście Warty

Park Narodowy Ujście Warty nie należy do największych – jest wielkości dużego, międzynarodowego lotniska. Wczesną wiosną i jesienią spełnia taką właśnie rolę: ogromne stada dzikich gęsi, kaczek i ptaków siewkowych zatrzymują się tu w drodze z zimowisk na tereny lęgowe.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Pieniński Park Narodowy
Odcinek 55

Pieniński Park Narodowy

Widoki Pienińskiego Parku Narodowego – panoramy z Sokolicy, Trzech Koron i tratwy płynącej przełomem Dunajca. Ale prawdziwe tajemnice tamtejszej przyrody można odkryć dopiero wtedy, gdy z bliska przyjrzymy się żyjącym w parku ptakom, motylom i roślinom.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Poleski Park Narodowy
Odcinek 54

Poleski Park Narodowy

W języku polskim słowo „bagno” jest synonimem czegoś nieprzyjemnego, wręcz odpychającego. Do niedawna bagna, torfowiska i tereny podmokłe były traktowane jako coś, co trzeba czym prędzej osuszyć, a potem zagospodarować. Poleski Park Narodowy to świetne miejsce do tego, by przekonać (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Tatrzański Park Narodowy
Odcinek 53

Tatrzański Park Narodowy

W odcinku wyjaśnimy, co kryje się pod pojęciem Park Narodowy. Sprawdzimy, jak pod względem wielkości terenów chronionych wypadamy w porównaniu z innymi państwami. W rozmowie z profesorem Zbigniewem Mirkiem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Parki Narodowe są niezwykle ważne (...)

Długość odcinka: 30 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Hel
Odcinek 52

Hel

Na Hel zapraszamy zimą. Stowarzyszenie Przyjaciół Helu, zrzeszające miłośników nadmorskiej przyrody i krajobrazu, przekonuje, że na cypel najlepiej przyjechać zimą, wiosną lub jesienią. W ostatnim przedwakacyjnym odcinku autorzy pokażą uroki zimy nad Bałtykiem.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 51-100 Program Ptasie dowody osobiste
Odcinek 51

Ptasie dowody osobiste

Odwiedzamy Stację Ornitologiczną w Górkach Wschodnich, pełniącą rolę polskiej centrali obrączkowania ptaków. To instytucja działająca jak biuro ewidencji ptasiej społeczności, albo… tajna policja śledząca ptaki na wszystkich kontynentach…

Długość odcinka: 22 min.