100 tysięcy bocianów odcinki 1-50

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Przyrodniczy, Wiedza
Rok produkcji:
2010
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
18 godz. 41 min.

Niestety w zasobach VOD nie znajduje się serial 100 tysięcy bocianów odcinki 1-50

Powiadomimy Ciebie, kiedy serial pojawi się na VOD.

Czy chcesz, żeby ten serial pojawił się na VOD?

Przekażemy Twoją opinię wydawcom.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Bieszczadzka wiosna
Odcinek 50

Bieszczadzka wiosna

Razem z botanikiem Marianem Szewczykiem widzowie będą przemierzać bieszczadzkie ostępy w poszukiwaniu pierwszych wiosennych kwiatów: śnieżyc, przebiśniegów, cebulic i lepiężników.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Bociani jubileusz
Odcinek 49

Bociani jubileusz

Odcinek jubileuszowy. Pokażemy najciekawsze ujęcia i gatunki, które udało się uwiecznić w trakcie realizacji 50 odcinków. Będą też najzabawniejsze sytuacje, jakie przytrafiły się na planie.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptasia sypialnia
Odcinek 48

Ptasia sypialnia

Opowiemy o wielkich ptasich sypialniach. Potem przedstawimy kilka organizacji przyrodniczych, którym warto podarować 1% podatku. Na koniec podamy nowe, szczegółowe informacje o tym, gdzie zimą bywały bociany.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Bałtyckie safari
Odcinek 47

Bałtyckie safari

Tym razem jedziemy nad Bałtyk. Zima i wczesna wiosna to najlepszy czas na śledzenie ptaków na polskim wybrzeżu. Spróbujemy odnaleźć wielkie stada, które zimują w Zatoce Gdańskiej i wytropić gatunki, których nie sposób zobaczyć na śródlądziu.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Stołówka bielików
Odcinek 46

Stołówka bielików

Obserwujemy karmisko orłów bielików. W okresie zimowym przyrodnicy dostarczają tam pokarm dla drapieżnych ptaków.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Restauracja na wysypisku
Odcinek 45

Restauracja na wysypisku

Zwierzęta, które przebywają w pobliżu człowieka bardzo szybko uczą się korzystać z „dobrodziejstw” cywilizacji. Zapewne jednym z cenniejszych odkryć było dla nich poznanie wielkich, miejskich wysypisk śmieci. To miejsce ważne szczególnie zimą: stołują się tu wielkie stada (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Dokarmianie ptaków
Odcinek 44

Dokarmianie ptaków

W odcinku prezentujemy podsumowanie tegorocznego sezonu karmnikowego. Pokażemy najbardziej oblegane ptasie stołówki i serwowane w nich dania,które cieszyły się największą popularnością.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Rybołowy i pójdźki
Odcinek 43

Rybołowy i pójdźki

W wiosennych odcinkach mówiliśmy, że pokażemy kto zamieszkał na platformach gniazdowych, jakie budowaliśmy razem z Komitetem Ochrony Orłów w Wielkopolsce. Obiecywaliśmy również, że odnajdziemy pójdźki – małe sówki gnieżdżące się w dziuplach starych, głowiastych wierzb. Pora (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Rybitwy
Odcinek 42

Rybitwy

Pokażemy gatunki rybitw, które w Polsce przystępują do lęgów, oraz ornitologów którzy dla ochrony tych ptaków podejmują zgoła niezwykłe działania.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Bird Fair 2008
Odcinek 41

Bird Fair 2008

Relacja z niezwykłych targów, jakie co roku odbywają się w Anglii. Ponad pół tysiąca wystawców z całego świata prezentuje tam wszystko, co jest związane z ochroną i obserwowaniem ptaków. Są producenci sprzętu optycznego i organizatorzy ptasich wycieczek w najdalsze zakątki ziemi. (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Błotniaki łąkowe
Odcinek 40

Błotniaki łąkowe

Dalszy ciąg opowieści o Halinie i Grażynie – samicach błotniaka łąkowego, które w zeszłym roku śledziliśmy dzięki nadajnikom satelitarnym. Pokażemy także ciekawostki z życia błotniaków, które udało się podpatrzyć w czasie programu ochrony tego gatunku, prowadzonego już od (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptasie święto
Odcinek 39

Ptasie święto

Październikowe obchody międzynarodowego święta ptaków. Raport o najciekawszych „ptasich miejscach” w Polsce oraz OTOP – organizacja działającą na rzecz ich ochrony. Odwiedzają również Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w Anglii – największą tego typu organizację na (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Śmieciobranie
Odcinek 38

Śmieciobranie

Wyruszamy do lasu na jesienne śmieciobranie. Dlaczego nie na grzybobranie? Bo w polskich lasach, szczególnie w sąsiedztwie dużych miast, dużo łatwiej dziś o śmieci niż o grzyby. Nie trzeba szczęścia ani znajomości leśnych ostępów, by w ciągu dnia nazbierać ich wcale nie wiklinowy (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Jesienne jeże odc
Odcinek 37

Jesienne jeże odc

Jesienne jeże Jeż w parku, jeż pośród ogródków działkowych, a nawet między osiedlowymi blokami jesienią to dość częsty widok. Także jesienią, częściej niż w innych porach roku, zdarza się, że jeże potrzebują naszej pomocy. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o przyczynach (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Dolina Noteci
Odcinek 36

Dolina Noteci

Dolina Noteci. Odwiedzimy jedną z najpiękniejszych dolin rzecznych w Polsce. Pokażemy rosnące tam lasy łęgowe, kwieciste łąki, niewielkie jeziorka i zalewiska. Spotkamy niezwykle już rzadkie kuliki wielkie i zielonki oraz bąki, remizy i podróżniczki.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Doliny rzeczne
Odcinek 35

Doliny rzeczne

Jedno z największych zagrożeń dla polskiej przyrody to nieprzemyślane melioracje i regulacje rzek. Co roku ogromne kwoty z budżetu są przeznaczane na działania, których ze względu na opłakane skutki dawno zaniechano w zachodniej Europie. Tam, w imię nowoczesnej ochrony przeciwpowodziowej (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptasi rajd
Odcinek 34

Ptasi rajd

Pokażemy alternatywną, jak najbardziej przyrodniczą i jednocześnie wręcz sportową formę wypoczynku. Bird Race – czyli ptasi rajd lub ptasi wyścig, to konkurencja bardzo popularna wśród przyrodników w Stanach Zjednoczonych i Zachodniej Europie. Polega na tym, by w ciągu doby lub od (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Goniąc bociany
Odcinek 33

Goniąc bociany

Druga część relacji z kwietniowej wyprawy reporterów programu "Sto tysięcy bocianów" do Izraela. Dwaj ornitolodzy: Jan Lontkowski i Jacek Betleja przemierzają góry i pustynie w poszukiwaniu stad wędrujących bocianów.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Gdzieżeś ty bywał biały bocianie?
Odcinek 32

Gdzieżeś ty bywał biały bocianie?

W programie m.in. o rajdzie kolarskim, który organizowany jest przez towarzystwo przyrodnicze "Bocian". Kolarze co jakiś czas zatrzymują się przy pomnikowych drzewach i śródpolnych stawkach, by sprawdzić "co w trawie piszczy". W drugiej części programu przedstawiamy relację naszych (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Węże
Odcinek 31

Węże

W programie 100 tysięcy bocianów gościły już owady, ptaki, płazy i ssaki. Tym razem pora na gady. Przewodnikiem ekipy będzie Staszek Bury, miłośnik węży. Mimo młodego wieku wie o nich prawie wszystko.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Platforma dla rybołowa
Odcinek 30

Platforma dla rybołowa

Ptasiego budownictwa mieszkaniowego ciąg dalszy. W Puszczy Noteckiej pomagamy członkom Komitetu Ochrony Orła zbudować platformę lęgową dla rybołowa. To jedno z działań mających pomóc w ochronie tych rzadkich już ptaków.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Budki dla ptaków
Odcinek 29

Budki dla ptaków

W tym odcinku o tym, jak konstruować i rozwieszać budki dla ptaków. Wbrew pozorom, by budka była wygodnym hotelem, a nie pułapką, trzeba się nieźle natrudzić. Obejrzymy z bliska budki dla sów rozwieszone przez przyrodników zimą w Bieszczadach. Zobaczymy, czy znalazły już (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Wierzby i sikorki
Odcinek 28

Wierzby i sikorki

Ekipa programu "100 tysięcy bocianów" gości na organizowanych przez Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" corocznych dniach wierzby głowiastej. Drzewo to swoją nazwę i charakterystyczny wygląda zawdzięcza działalności człowieka.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Nietoperze
Odcinek 27

Nietoperze

Luty to czas na obserwację nietoperzy, gdyż w tym czasie zapadają one w hibernację. Szukamy ich w starych fortach niedaleko Poznania. Nietoperze bardzo często wybierają na swoje siedliska budowle wzniesione przez człowieka – bunkry, rozległe piwnice czy nawet studnie. Jednak (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Zimowy żubr
Odcinek 26

Zimowy żubr

Program przenosi się do Puszczy Białowieskiej. Śniegu w niej niewiele, ale za to filmujemy zwierzęta znane i sławne...

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Kozice
Odcinek 25

Kozice

Próbujemy wytropić symbol Tatrzańskiego Parku Narodowego – kozicę. Musimy w tym celu wejść wysokie partie gór...

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Safari w Tatrach
Odcinek 24

Safari w Tatrach

W Dolinie Kościeliskiej „polujemy” z kamerą na wszystkie rodzaje sikor, które można spotkać w Polsce. W naszym kraju występuje aż 6 gatunków tych ptaków. Poznajemy ich zwyczaje i ubarwienie.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Tatrzańskie żywioły
Odcinek 23

Tatrzańskie żywioły

Silne podmuchy jesiennego wiatru sprawiły, że na południu Polski na horyzoncie ukazywała się niezwykła kraina. Można ją było oglądać z okien krakowskich wieżowców a nawet z bieszczadzkich połonin. Ekipa "100 tysięcy bocianów" jeszcze nigdy nie odwiedzała tych gór. Zwykle (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Rykowisko
Odcinek 22

Rykowisko

Ekipa „100 tysięcy bocianów” przebywa w rezerwacie nad jeziorem Oświn. Zwierzęta cisną się same przed obiektyw. W kniei spotykamy łosia, bobry, lochę z małymi, sarny, borsuka i innych mieszkańców rezerwatu.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Jezioro Siedmiu Wysp
Odcinek 21

Jezioro Siedmiu Wysp

Jezioro Oświn jest niedostępne dla turystów. Do jego brzegów nie prowadzą żadne bite drogi. To jego największa zaleta. Jezioro stało się ostoją ptactwa wodnego. Akwen udało się objąć ochroną i przekształcić w rezerwat.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Błotniaki
Odcinek 20

Błotniaki

Błotniaki są chyba najsmuklejsze pośród wszystkich ptaków drapieżnych. Błotniaka można by zrobić z myszołowa. Trzeba, by go tylko odchudzić, naciągnąć mu skrzydła i sprawić, by jego lot stał się jeszcze lżejszy. W tajniki błotniakowego życia wprowadza nas Dominik Krupiński, od (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptasie święto
Odcinek 19

Ptasie święto

Ptasie święto - w październiku obchodzimy Międzynarodowe Dni Ptaków. Relacja z wycieczek ornitologicznych organizowanych z tej okazji w całym kraju dla "ptakolubów". Raport o ochronie ptaków w Polsce: najcenniejsze tereny, najrzadsze gatunki, największe zagrożenia.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Pilchy
Odcinek 18

Pilchy

Trzy czwarte gatunków zwierząt prowadzi nocny tryb życia, a to znacznie utrudnia poznawanie świata przyrody. W tym odcinku poznajemy jedne z nich – pilchy. Są mało znaną grupą zamieszkującą polskie lasy. Do rodziny pilchowatych należy popielica, orzesznica, koszatka i bardzo rzadka (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Pustułki
Odcinek 17

Pustułki

Pustułki to najmniejsze z mieszkających w Polsce sokołów. Ludzie z Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian” prowadzą program ochrony tych ptaków. Dawniej pustułki gnieździły się na drzewach w starych gniazdach ptaków krukowatych, a czasem na skalnych urwiskach. Dzisiaj coraz częściej (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Użytek ekologiczny
Odcinek 16

Użytek ekologiczny

Użytek ekologiczny to jedna z najbardziej popularnych form ochrony przyrody. Może być powołany uchwałą rady gminy, dlatego przyrodnicy często starają się o ich tworzenie. Można w ten sposób chronić nawet małe oczka wodne, czy śródpolne zadrzewienia. W programie pokażemy, jak tworzy (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptasi macho
Odcinek 15

Ptasi macho

Opowiemy co zrobić, aby być ptasim macho! Co decyduje: siła i wygląd czy spryt i inteligencja. Pokażemy najbardziej widowiskowe toki - czyli godowe zachowania, jakie można zobaczyć wiosną. Spektakl będący skrzyżowaniem bokserskiego ringu, baletu i sceny teatralnej przedstawią między (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Wędrówka płazów
Odcinek 14

Wędrówka płazów

W tym odcinku pokażemy wielką wiosenną wędrówkę płazów. Większość roku ropuchy i żaby (z wyjątkiem żab wodnych) spędzają na lądzie. Wczesną wiosną wędrują do zbiorników wodnych na gody. Wtedy najczęściej je widujemy. Ale to również najbardziej niebezpieczny moment w ich (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Na tropie wiosny
Odcinek 13

Na tropie wiosny

Szukamy wiosny. W programie pokażemy pierwsze wiosenne kwiaty i pierwsze owady, które obudziły się z zimowego snu. W ptasim świecie - zgodnie z przysłowiem - wiosny nie czyni pierwsza jaskółka. Pani Wiosna przyjdzie na pewno dopiero wtedy, gdy z zimowisk powrócą dzikie gęsi, szpaki, (...)

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Mit nietoperza
Odcinek 12

Mit nietoperza

Wyprawa w Sokole Góry na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Ekipie „Stu tysięcy bocianów” trafiła się prawdziwa gratka. Razem z ekipą chiropterologów, czyli naukowców badających nietoperze będą mogli wejść do jaskiń niedostępnych dla turystów - między innymi do Jaskini (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptaki w mieście
Odcinek 11

Ptaki w mieście

W Krakowie ekipa programu „Sto tysięcy bocianów” pomagała ratować łabędzia, który zahaczył o przewody elektryczne i spadł na jeden z mostów. Opowiemy o tym, dlaczego ptaki wodne skupiają się zimą na miejskich odcinkach rzek. Dlaczego wciąż przybywa gatunków, traktujących (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Leśni detektywi
Odcinek 10

Leśni detektywi

Odcinek detektywistyczny. Autorzy opowiadają, jak czytać znaki pozostawiane w lesie przez zwierzęta. Pokazują tropy - czyli odciski stóp i kopyt na błocie lub śniegu oraz ślady - czyli odchody, wypluwki lub znaki zostające w miejscach żerowania. Znaczna większość zwierząt prowadzi (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Zalew Szczeciński
Odcinek 9

Zalew Szczeciński

Dziś wyprawa na północno-zachodni kraniec Polski. Razem z rybakami ekipa „100 tys. bocianów” wypłynie na Zalew Szczeciński. Tym razem nie będą łapać ryb, ale wrzucać je do wody.

Długość odcinka: 22 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Park Narodowy ,,Ujście Warty"
Odcinek 8

Park Narodowy ,,Ujście Warty"

Wyprawa do Parku Narodowego Ujście Warty. Oglądamy jeden z największych przyrodniczych spektakli późnej jesieni w Polsce - wielką wędrówkę tysięcy dzikich gęsi. Są wśród nich gęgawy, które przystępują w Polsce do lęgów, ale większość stad tworzą gęsi białoczelne i zbożowe (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Grzybobranie
Odcinek 7

Grzybobranie

W programie zazwyczaj mówimy o roślinach i zwierzętach. Przyszedł czas, aby porozmawiać o grzybach, które są niezbędnym elementem świątecznego stołu.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Ptak o wyglądzie motyla
Odcinek 6

Ptak o wyglądzie motyla

Tym razem Marcin i Felek wybrali się na skraj Puszczy Sandomierskiej. Będą pomagać przyrodnikom zajmującym się ochroną kraski - jednego z najpiękniejszych polskich ptaków, niestety, równocześnie jednego z ptaków najbardziej zagrożonych wyginięciem. Krasek jest coraz mniej, bo zmienia (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Puszcza Białowieska
Odcinek 5

Puszcza Białowieska

Dziś w programie jesienna relacja z Puszczy Białowieskiej. O świcie na skraju lasu powietrze drżało od głosu ryczących jeleni. Ale to nie jelenie są celem naszej wyprawy. Tym razem postanowiliśmy złożyć wizytę żubrom.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Pomagając bocianom
Odcinek 4

Pomagając bocianom

W dzisiejszym odcinku wracamy do bocianów, w końcu one są symbolem programu. Wprawdzie odleciały do ciepłych krajów, ale to teraz można dużo dobrego zrobić.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Na tropie ptaków w Kotlinie Oświęcimskiej
Odcinek 3

Na tropie ptaków w Kotlinie Oświęcimskiej

Dziś wyprawa do rozległego kompleksu stawów rybnych koło Zatora w Kotlinie Oświęcimskiej. Jednak głównymi bohaterami będą nie ryby a ptaki.

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Dolina Rospudy
Odcinek 2

Dolina Rospudy

Dolina Rospudy to jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce. Dla ornitologów to miejsce, gdzie można spotkać najrzadsze w Polsce ptaki. Dla botaników bagienna dolina rzeki to kraina storczyków. Kajakarze nazywają Rospudę „rzeką dziewięciu jezior”. Dolina Rospudy na (...)

Długość odcinka: 23 min.

100 tysięcy bocianów odcinki 1-50 Program Polskie bociany
Odcinek 1

Polskie bociany

„100 tys. bocianów” to nowy cykliczny, przyrodniczy program. Bociany tworzą wraz z wilkami, rysiami czy żubrami obraz polskiej dzikiej przyrody. Co symbolizuje tytuł programu?

Długość odcinka: 23 min.