1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program
Kategoria:
Program
Gatunek:
Podróże, Poradnicze, Przyrodniczy
Kategoria wiekowa:
b.o.
Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
Polska
Długość:
4 godz. 19 min.

  • Tomasz Bednarek
1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Łeba
Odcinek 12

Łeba

Łeba, ach!, Łeba. To tu ściągają tysiące spragnionych odpoczynku kuracjuszy - nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Przepiękny Bałtyk jest tuż obok, jednak Łeba to nie tylko plaże, wakacyjne leżenie plackiem... Będziecie zaskoczeni, jak bogatą tradycję ma to miasto i ile (...)

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Stutthof
Odcinek 11

Stutthof

Stutthof, czyli po polsku - Sztutowo, to niewielka miejscowość położona na Żuławach Wiślanych. Liczy sobie niecałe trzy tysiące mieszkańców, a pierwsze o niej wzmianki sięgają XV wieku. To właśnie w Sztutowie naziści założyli obóz koncentracyjny, na terenie którego dziś (...)

Długość odcinka: 23 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Góra Żar
Odcinek 10

Góra Żar

W Beskidzie Małym znajduje się jedna z najbardziej malowniczych gór - Żar. Szczyt ma dokładnie 761 metrów i to dzięki tej wysokości jeszcze piękniejszy widok roztacza się z jej szczytu. W pobliżu wyciąg narciarski, elektrownia szczytowo-pompowa i kolejka - a to nie wszystkie atrakcje, (...)

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Orońsko
Odcinek 9

Orońsko

Orońsko - niewielka wieś w południowej części Równiny Radomskiej, niecałe 15 km od Radomia. Choć liczy około dwóch tysięcy mieszkańców, to jednak miasteczko cieszy się turystycznym powodzeniem. Wszystko dzięki tajemniczemu malarzowi - Józefowi Brandtowi. Zdziwicie się, co można (...)

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Rycerskie walki dolina Liwca
Odcinek 8

Rycerskie walki dolina Liwca

W tym odcinku poznamy pradawny ród z X wieku, odwiedzimy zamek z duchem i przyjrzymy się turniejom rycerskim, freskom w nieodległej bazylice i klasztorze, oraz zwierciadłu, które przepowiada przyszłość. Wszystkie te atrakcje w dolinie Liwca.

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Hel
Odcinek 7

Hel

Ne Helu przed II wojną światową oddano do użytku największą w Polsce baterię składającą się z czterech ogromnych armat. Jednostka toczyła z wojskiem niemieckim walkę w czasie kampanii wrześniowej. Po kapitulacji załoga baterii wysadziła ją w powietrze. Niedawno, dzięki staraniom (...)

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Arkadia pod Nieborowem
Odcinek 6

Arkadia pod Nieborowem

W Arkadii nieopodal Nieborowa mieści się romantyczny ogród w stylu angielskim. Założony na życzenie magnatki Heleny Radziwiłł, żony Michała Hieronima. Za główny projekt parku odpowiada Szymon Bogumił Zug. Miejsce to do dziś robi wrażenie.

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Nieborów
Odcinek 5

Nieborów

W kolejnym odcinku serii odwiedzimy zamek w Nieborowie. To dawna siedziba magnackiej rodziny Radziwiłłów, którzy zgromadzili tu pokaźne zbiory sztuki, imponujący księgozbiór i inne artefakty. To miejsce wiele mówi nam o historii Polski.

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Niszczyciel Błyskawica
Odcinek 4

Niszczyciel Błyskawica

Jeden z najsłynniejszych polskich okrętów wojennych. Zwodowany w 1937 roku, w czasie drugiej wojny światowej brał udział w kampanii norweskiej, ewakuacji Dunkierki i wielu innych ważnych misjach. Obecnie stacjonuje w Porcie Gdynia jako okręt muzeum. Poznajcie fascynujące fakty na temat (...)

Długość odcinka: 21 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Pelplin
Odcinek 3

Pelplin

W kolejnym odcinku programu udamy się do Pelplina. Jest tam piękny gotycki kościół, którego wnętrze robi niezwykłe wrażenie przez natężenie bogatych elementów, takich jak: stelle z poł. XV wieku, manierystyczny ołtarz z wieku XVII oraz liczne obrazy i rzeźby. Poznajcie niezwykłe (...)

Długość odcinka: 17 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Bociany
Odcinek 2

Bociany

Jakież zwierze bardziej kojarzy się z sielskim, polskim krajobrazem niż spacerujący dostojnie wśród łąk i pól bocian? W kolejnym odcinku programu poznamy sekrety tych pięknych stworzeń.

Długość odcinka: 22 min.

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć Program Rzeka Kurtynia
Odcinek 1

Rzeka Kurtynia

W tym odcinku programu udamy się wraz z Tomaszem Bednarkiem nad mało znaną mazurską rzekę Kurtynię. Kontakt z przyrodą oraz możliwość aktywnego wypoczynku w czasie spływu kajakowego czynią z tego zakątka Polski niezwykle atrakcyjne miejsce.

Długość odcinka: 22 min.